Na kontach Amber Gold nie ma żadnych pieniędzy

28.08.2012 08:32
Państwo pozwoliło m.in. na wyprowadzenie majątku na kilka dni przed zatrzymaniem Marcina P.

Państwo pozwoliło m.in. na wyprowadzenie majątku na kilka dni przed zatrzymaniem Marcina P. (Fot. Przemek Wierzchowski / Agencja Gazeta)

Konta spółki Amber Gold są puste - wynika z informacji "Rzeczpospolitej". Tymczasem roszczenia klientów firmy wzrosły już do 138 milionów złotych.
- Rachunki zostały wypowiedziane, nie ma pieniędzy na kontach - mówi gazecie mecenas Józef Dębiński, zarządca przymusowy w gdańskiej firmie, który od tygodnia pracuje w jej siedzibie przy ulicy Długie Ogrody w Gdańsku i zabezpiecza jej majątek.

"Rzeczpospolita" podkreśla, że poza 112 samochodami, które zajęła ABW, ujawnionym kruszcem - 57 kilogramami złota odkrytego w sejfach spółek Marcina P. - i milionem złotych Amber Gold praktycznie nie ma majątku. Brak majątku spółki oznacza, że sąd nie zgodzi się na ogłoszenie upadłości parabanku i wierzyciele - między innymi kilka tysięcy klientów Amber Gold - zostaną na lodzie.

Dotąd do gdańskiej prokuratury doniesienia złożyło 2,2 tysiąca klientów, którzy twierdzą, że spółka jest im winna 138 milionów złotych. Więcej na ten temat - w "Rzeczpospolitej".

Więcej w dzisiejszym wydaniu "Rzeczpospolitej" >>

Zobacz także
Komentarze (102)
Na kontach Amber Gold nie ma żadnych pieniędzy
Zaloguj się
 • jaszczura3

  Oceniono 39 razy 31

  Gdyby WSZYSTKIE!!! państwowe instytucje, potrafiły w taki sam sposób działać dla narodu, z taką skutecznością, cynizmem, profesjonalizmem,- jak kradną, okłamują, oszukują, Polska byłaby jeśli nie najbogatszym, to jednym z pierwszych narodów na świecie :-)
  Współczuć nie tylko poszkodowanym w tej aferze. Współczuć należy wszystkim normalnym, uczciwym Polakom.

 • ciotka_ltd

  Oceniono 34 razy 30

  Po raz kolejny powtarzam: pieniadze zostaly wyprowadzone z kont Amber Gold poprzez londynska spolke FRL Capital Limited, numer w brytyjskim rejestrze handlowym 06180859, a dzialajaca w Polsce jako Finroyal.
  Szmal ten wyprowadzono z Polski wkrotce po 27 lipca br, a wliczac okres ksiegowan na kontach i przekazow CHAPSem wkrotce po 3 sierpnia mogly wyladowac na ...Kajmanach. To nie zart z ofiar Amber Gold (i Finroyal, bo i szmal tejze firmy uciekl ta sama droga): Kajmany to ciagle terytorium zamorskie UK i transfery z Londynu na te wyspy dosc latwo wykonac. Niestety, tamtejsze banki maja to do siebie, ze jak juz cos w nie wpadnie tego zadna wladza wyciagnac nie zdola - probowal Obama z forsa zwinieta przez Madoffa.
  Nie bede natomiast wytykac okradzionej publice, ze gdy 1-2 sierpnia prosilam na tym forum o okreslony donos do brytyjskiej 'prokuratury' biznesowej, to te forse jeszcze mozna bylo 'zamrozic' w Londynie, a wiec i odzyskac.
  Wspominam o tym dlatego, ze ow fakt najlepiej pokazuje nieudolnosc polskiego dzialania w sprawie tych zlodziei: zasada powinno byc ratowanie w pierwszej kolejnosci forsy, a dopiero potem stawianie pytan o ...partyjne powiazania.
  Az nie chce sie wierzyc, ze po wpisach , jakich Plichta z Andrzejem K. z Finroyal dokonali on line w rejestrze londynskiej spolki w dniu 27 lipca br, wpisach, ktore mozna bylo monitorowac, a nawet pewne dokumenty on line za funta od sztuki zakupic, ABW nie aresztowala obu panow, a ich konta w kraju i za granica (zarowno konta spolek , jak i prywatne) nie zostaly zablokowane.
  Medialny smrod wokol tych aferzystow przy jednoczesnym braku jakichkolwiek krokow, by szmal ocalic istotnie wyglada, jak dzwonienie na alarm dla .... aferzystow, by mieli czas lupy z kraju ewakuowac.;)

 • dziadekjam

  Oceniono 19 razy 15

  "Brak majątku spółki oznacza, że sąd nie zgodzi się na ogłoszenie upadłości parabanku i wierzyciele - między innymi kilka tysięcy klientów Amber Gold - zostaną na lodzie."
  ====================================================================================
  Czy to znaczy, że 57 kilogramów złota, 112 samochodów i ponad milion złotych w gotówce zabezpieczone z majątku Amber Gold, to za mało dla ewentualnego syndyka?? Czy tak znaczne walory to wg sądu "brak majątku"?
  Sądom i komornikom jakoś nie brakuje "majątku" i energii w wynoszeniu mebli i AGD z domów szaraczków, czy sprzętu medycznego z zadłużonych szpitali.
  Widać prawo służy tym, którzy prawników opłacają pod stołem, bo ci opłacający ich legalnie, czyli podatnicy, mają zawsze "pod górkę".

 • fakiba

  Oceniono 17 razy 13

  Byłoby dziwne gdyby jakieś pieniądze były

 • dyrdy.mal

  Oceniono 14 razy 12

  Pieniedzy nie ma na kontach Ambera bo juz dawno zostaly przelane na konta w Szwajcarii czy an Kajmany - to oczywiste.
  Pozostaje tylko pytanie dlaczego winny przekretow chodzi po ulicach i korzysta z kradzionego majatku - ale to pytanie proponuje zadawac kandydatom na przyszlych poslow (i - co wazne - potem ich z obietnic rozliczyc). Polskie prawo niestety milionowych zlodziei chroni (nie bez powodu zreszta).

 • uhder

  Oceniono 12 razy 12

  Sławetny Czesław Wiśniak bohater filmu Konsul mógłby się dużo nauczyć od Amber Gold.

 • puzonik48

  Oceniono 14 razy 12

  W końcu mieli dużo czasu ,żeby pieniądze wywieź ,ukryć na czarną godzinę :(:( Po ewentualnych 5 latach odsiadki i wpłaceniu 5 milionów kary ,zaczną dostatnie życie :(:(:( śmiejąc się wszystkim w twarz.:(:(

 • jnd

  Oceniono 10 razy 10

  No to teraz to juz chyba trzeba zamknac caly zarzad Amber Gold za kradziez pieniedzy spolki i dzialanie na jej szkode.
  Chyba nie jest trudno stwierdzic na podstawie transakcji na kontach gdzie te pieniadze wyparowaly.

 • zanimmnieznowzbanuja

  Oceniono 11 razy 9

  "Rzeczpospolita" podkreśla, że poza 112 samochodami, które zajęła ABW, ujawnionym kruszcem - 57 kilogramami złota odkrytego w sejfach spółek Marcina P. - i milionem złotych Amber Gold praktycznie nie ma majątku. Brak majątku spółki oznacza, że sąd nie zgodzi się na ogłoszenie upadłości parabanku i wierzyciele - między innymi kilka tysięcy klientów Amber Gold - zostaną na lodzie"

  Hmm skoro wg. sadu to nie jest "majatek" .............. to ile taki sedzia zarabia?

Aby ocenić zaloguj się lub zarejestrujX

Najczęściej czytane

Najnowsze informacje