Na kontach Amber Gold nie ma żadnych pieniędzy

Państwo pozwoliło m.in. na wyprowadzenie majątku na kilka dni przed zatrzymaniem Marcina P.

Państwo pozwoliło m.in. na wyprowadzenie majątku na kilka dni przed zatrzymaniem Marcina P. (Fot. Przemek Wierzchowski / Agencja Gazeta)

Konta spółki Amber Gold są puste - wynika z informacji "Rzeczpospolitej". Tymczasem roszczenia klientów firmy wzrosły już do 138 milionów złotych.
- Rachunki zostały wypowiedziane, nie ma pieniędzy na kontach - mówi gazecie mecenas Józef Dębiński, zarządca przymusowy w gdańskiej firmie, który od tygodnia pracuje w jej siedzibie przy ulicy Długie Ogrody w Gdańsku i zabezpiecza jej majątek.

"Rzeczpospolita" podkreśla, że poza 112 samochodami, które zajęła ABW, ujawnionym kruszcem - 57 kilogramami złota odkrytego w sejfach spółek Marcina P. - i milionem złotych Amber Gold praktycznie nie ma majątku. Brak majątku spółki oznacza, że sąd nie zgodzi się na ogłoszenie upadłości parabanku i wierzyciele - między innymi kilka tysięcy klientów Amber Gold - zostaną na lodzie.

Dotąd do gdańskiej prokuratury doniesienia złożyło 2,2 tysiąca klientów, którzy twierdzą, że spółka jest im winna 138 milionów złotych. Więcej na ten temat - w "Rzeczpospolitej".

Więcej w dzisiejszym wydaniu "Rzeczpospolitej" >>

Zobacz także
Komentarze (102)
Na kontach Amber Gold nie ma żadnych pieniędzy
Zaloguj się
 • jaszczura3

  Oceniono 39 razy 31

  Gdyby WSZYSTKIE!!! państwowe instytucje, potrafiły w taki sam sposób działać dla narodu, z taką skutecznością, cynizmem, profesjonalizmem,- jak kradną, okłamują, oszukują, Polska byłaby jeśli nie najbogatszym, to jednym z pierwszych narodów na świecie :-)
  Współczuć nie tylko poszkodowanym w tej aferze. Współczuć należy wszystkim normalnym, uczciwym Polakom.

 • ciotka_ltd

  Oceniono 34 razy 30

  Po raz kolejny powtarzam: pieniadze zostaly wyprowadzone z kont Amber Gold poprzez londynska spolke FRL Capital Limited, numer w brytyjskim rejestrze handlowym 06180859, a dzialajaca w Polsce jako Finroyal.
  Szmal ten wyprowadzono z Polski wkrotce po 27 lipca br, a wliczac okres ksiegowan na kontach i przekazow CHAPSem wkrotce po 3 sierpnia mogly wyladowac na ...Kajmanach. To nie zart z ofiar Amber Gold (i Finroyal, bo i szmal tejze firmy uciekl ta sama droga): Kajmany to ciagle terytorium zamorskie UK i transfery z Londynu na te wyspy dosc latwo wykonac. Niestety, tamtejsze banki maja to do siebie, ze jak juz cos w nie wpadnie tego zadna wladza wyciagnac nie zdola - probowal Obama z forsa zwinieta przez Madoffa.
  Nie bede natomiast wytykac okradzionej publice, ze gdy 1-2 sierpnia prosilam na tym forum o okreslony donos do brytyjskiej 'prokuratury' biznesowej, to te forse jeszcze mozna bylo 'zamrozic' w Londynie, a wiec i odzyskac.
  Wspominam o tym dlatego, ze ow fakt najlepiej pokazuje nieudolnosc polskiego dzialania w sprawie tych zlodziei: zasada powinno byc ratowanie w pierwszej kolejnosci forsy, a dopiero potem stawianie pytan o ...partyjne powiazania.
  Az nie chce sie wierzyc, ze po wpisach , jakich Plichta z Andrzejem K. z Finroyal dokonali on line w rejestrze londynskiej spolki w dniu 27 lipca br, wpisach, ktore mozna bylo monitorowac, a nawet pewne dokumenty on line za funta od sztuki zakupic, ABW nie aresztowala obu panow, a ich konta w kraju i za granica (zarowno konta spolek , jak i prywatne) nie zostaly zablokowane.
  Medialny smrod wokol tych aferzystow przy jednoczesnym braku jakichkolwiek krokow, by szmal ocalic istotnie wyglada, jak dzwonienie na alarm dla .... aferzystow, by mieli czas lupy z kraju ewakuowac.;)

 • dziadekjam

  Oceniono 19 razy 15

  "Brak majątku spółki oznacza, że sąd nie zgodzi się na ogłoszenie upadłości parabanku i wierzyciele - między innymi kilka tysięcy klientów Amber Gold - zostaną na lodzie."
  ====================================================================================
  Czy to znaczy, że 57 kilogramów złota, 112 samochodów i ponad milion złotych w gotówce zabezpieczone z majątku Amber Gold, to za mało dla ewentualnego syndyka?? Czy tak znaczne walory to wg sądu "brak majątku"?
  Sądom i komornikom jakoś nie brakuje "majątku" i energii w wynoszeniu mebli i AGD z domów szaraczków, czy sprzętu medycznego z zadłużonych szpitali.
  Widać prawo służy tym, którzy prawników opłacają pod stołem, bo ci opłacający ich legalnie, czyli podatnicy, mają zawsze "pod górkę".

 • fakiba

  Oceniono 17 razy 13

  Byłoby dziwne gdyby jakieś pieniądze były

 • dyrdy.mal

  Oceniono 14 razy 12

  Pieniedzy nie ma na kontach Ambera bo juz dawno zostaly przelane na konta w Szwajcarii czy an Kajmany - to oczywiste.
  Pozostaje tylko pytanie dlaczego winny przekretow chodzi po ulicach i korzysta z kradzionego majatku - ale to pytanie proponuje zadawac kandydatom na przyszlych poslow (i - co wazne - potem ich z obietnic rozliczyc). Polskie prawo niestety milionowych zlodziei chroni (nie bez powodu zreszta).

 • uhder

  Oceniono 12 razy 12

  Sławetny Czesław Wiśniak bohater filmu Konsul mógłby się dużo nauczyć od Amber Gold.

 • puzonik48

  Oceniono 14 razy 12

  W końcu mieli dużo czasu ,żeby pieniądze wywieź ,ukryć na czarną godzinę :(:( Po ewentualnych 5 latach odsiadki i wpłaceniu 5 milionów kary ,zaczną dostatnie życie :(:(:( śmiejąc się wszystkim w twarz.:(:(

 • jnd

  Oceniono 10 razy 10

  No to teraz to juz chyba trzeba zamknac caly zarzad Amber Gold za kradziez pieniedzy spolki i dzialanie na jej szkode.
  Chyba nie jest trudno stwierdzic na podstawie transakcji na kontach gdzie te pieniadze wyparowaly.

 • zanimmnieznowzbanuja

  Oceniono 11 razy 9

  "Rzeczpospolita" podkreśla, że poza 112 samochodami, które zajęła ABW, ujawnionym kruszcem - 57 kilogramami złota odkrytego w sejfach spółek Marcina P. - i milionem złotych Amber Gold praktycznie nie ma majątku. Brak majątku spółki oznacza, że sąd nie zgodzi się na ogłoszenie upadłości parabanku i wierzyciele - między innymi kilka tysięcy klientów Amber Gold - zostaną na lodzie"

  Hmm skoro wg. sadu to nie jest "majatek" .............. to ile taki sedzia zarabia?

Aby ocenić zaloguj się lub zarejestrujX

Najnowsze informacje