Na kontach Amber Gold nie ma żadnych pieniędzy

28.08.2012 08:32
Państwo pozwoliło m.in. na wyprowadzenie majątku na kilka dni przed zatrzymaniem Marcina P.

Państwo pozwoliło m.in. na wyprowadzenie majątku na kilka dni przed zatrzymaniem Marcina P. (Fot. Przemek Wierzchowski / Agencja Gazeta)

Konta spółki Amber Gold są puste - wynika z informacji "Rzeczpospolitej". Tymczasem roszczenia klientów firmy wzrosły już do 138 milionów złotych.
- Rachunki zostały wypowiedziane, nie ma pieniędzy na kontach - mówi gazecie mecenas Józef Dębiński, zarządca przymusowy w gdańskiej firmie, który od tygodnia pracuje w jej siedzibie przy ulicy Długie Ogrody w Gdańsku i zabezpiecza jej majątek.

"Rzeczpospolita" podkreśla, że poza 112 samochodami, które zajęła ABW, ujawnionym kruszcem - 57 kilogramami złota odkrytego w sejfach spółek Marcina P. - i milionem złotych Amber Gold praktycznie nie ma majątku. Brak majątku spółki oznacza, że sąd nie zgodzi się na ogłoszenie upadłości parabanku i wierzyciele - między innymi kilka tysięcy klientów Amber Gold - zostaną na lodzie.

Dotąd do gdańskiej prokuratury doniesienia złożyło 2,2 tysiąca klientów, którzy twierdzą, że spółka jest im winna 138 milionów złotych. Więcej na ten temat - w "Rzeczpospolitej".

Więcej w dzisiejszym wydaniu "Rzeczpospolitej" >>

PYTANIE Klienci Amber Gold sami są winni swojej sytuacji?

 • Tak, widzieli przecież, że firma daje podejrzanie wysoki zysk. Powinni ją gruntownie sprawdzić
 • Nie, Amber Gold miała bardzo sprytną kampanię marketingową. W dodatki żaden urząd przez tyle czasu przed nim nie przestrzegał
 • Nie, to wina państwa, nie klientów. Powinno lepiej kontrolować taką działalność
 • Wina leży i po stronie klientów, i po stronie państwa
Zobacz także
Komentarze (102)
Zaloguj się
 • aktyntasza

  0

  Wybudowałem dom, kupiłem samochód i ani razu nie brałem kredytu.

 • apatryda_ateista

  Oceniono 2 razy 2

  A z założenia powinny być? Polski oszust jest mistrzem świata w oszukiwaniu/okradaniu swoich rodaków!

 • zmiana99

  Oceniono 5 razy -1

  Jam jest Jarosław - Prezes twój, którym cię w 89-tym roku, wraz z niewielką pomocą Brata mojego Lecha, wywiódł z mocy sowieckiej, z domu niewoli.
  1. Nie będziesz miał Prezesów cudzych przede mną.
  2. Nie będziesz brał imienia Prezesa twego nadaremno, jeśli to nie będą peany pochwalne lub kwiczenie z zachwytu na sam widok, tak jak było ostatnio na zjeździe w Poznaniu.
  3. Pamiętaj, abyś dzień urodzin Braci oraz dzień śmierci Brata Mniej Ważnego jako święty święcił.
  4. Czcij Prezesa swego bardziej niż ojca swego i matkę swoją.
  5. Nie zabijaj pomysłów Prezesa swojego przedstawiając jakieś własne głupoty, bo wylecisz z PiS-u na zbitą mordę, tak jak Dorn.
  6. Nie cudzołóż rozmawiając publicznie z politykami innych partii jeśli nie potrafisz im dokopać, lub co gorsze, okażą się bardziej inteligentni od ciebie. Szczególnie nie wdawaj się w dyskusje z Palikotem, bo ten nawet Prezesowi jest w stanie dokopać.
  7. Nie kradnij wypowiedzi Prezesa twojego, przedstawiając jako własne. Zawsze zaznaczaj: \"Cytuję Prezesa\", lub \"Tak powiedział Jarosław Kaczyński\".
  8. Nie mów fałszywego świadectwa przeciw bliźniemu swemu, chyba że jest z innej niż PiS partii.
  9. Nie pożądaj żony Prezesa swego, bo biedne kocisko tego nie wytrzyma.
  10. Ani żadnej rzeczy (szczególnie WŁADZY!!!), która jego (Prezesa) jest.

 • oszukana_46

  Oceniono 1 raz 1

  Państwo nie kontroluje ani parabanków, ani banków... W związku z tym pozwala np. Getin Bankowi na zakładanie złodziejskich produków w stylu Pareto II, Kwartalny Profit, Kwartalny Zysk itp., oszukujacych klientów i działajacych na ich szkodę. Wszystko oczywiście w świetle prawa... I co z tego, że bank objęty nadzorem Bankowego Funduszu Gwarancyjnego... Nawet to nie daje gwarancji uczciwości instytucji bankowej... Przykre... I przerażające!

 • peloxxx

  Oceniono 8 razy 4

  mieli czas by je wyPOmPOwac na kajmany nikt im w tym nie przeszkadzal

 • antipasti60

  Oceniono 6 razy 4

  To jest niebywałe.Zdaniem niektórych, okradzenie bogatego jest niemalże czynem chwalebnym, trudno tu o współczucie lub chociażby solidarność. Dywagacje , skąd klienci Amber Gold mieli kasę, jest prowokacyjnie leninowskim pytaniem.Ohyyyda !

 • dpalac

  Oceniono 6 razy 6

  prawo w PL jest niebezpieczne dla ludzi i tyle. Roznoraka interpretacja znana tylko prawnikom moze doprowadzic do zniszczenia zycia calkiem normalnym ludziom

 • blogfiles

  Oceniono 7 razy 3

  Skoro ci Polacy tacy biedni to skąd brali te 100 tys. na lokaty? A może to byli ci biedni co to są tacy biedni tylko gdy chodzi o Urząd Skarbowy?

 • mjr.fisher

  Oceniono 7 razy 5

  To już wiemy..
  A ja chciałbym odpowiedzi na dwa proste pytania:

  1) Co się obecnie dzieje z wielokrotnym malwersantem Marcinem P., czy zajęto już jego majątek na poczet przyszłych roszczeń, czy postawiono mu już zarzuty bo chyba nie chodzi on sobie spokojnie po ulicy, oh, wait
  2) Gdzie wyprowadzono pieniądze ze spółki

  Konkrety, konkrety, wszystko to co wyżej napisano już wiemy

Aby ocenić zaloguj się lub zarejestrujX

Najnowsze informacje