Gowin o raporcie Seremeta: Nie poprzestawać na wnioskach dyscyplinarnych

27.08.2012 17:30
Jarosław Gowin

Jarosław Gowin (Fot. Stefan Romanik / Agencja Gazeta)

Raport prokuratora generalnego Andrzeja Seremeta w sprawie Amber Gold jest uczciwy, ale nie powinno się poprzestawać na wnioskach dyscyplinarnych, lecz wyciągnąć też wnioski systemowe - powiedział minister sprawiedliwości Jarosław Gowin.
Zobacz także
Komentarze (56)
Gowin o raporcie Seremeta: Nie poprzestawać na wnioskach dyscyplinarnych
Zaloguj się
 • korcia2000

  Oceniono 19 razy 17

  Tymczasem Gowin przygotowuje ustawę łagodzącą sankcje karne w ustawodawstwie gospodarczym. I to mimo wielu sprzeciwów nie wyłączając kół biznesowych. Czy doczekamy się wreszcie w resorcie sprawiedliwości ludzi kompetentnych i uczciwych? Czy doczekamy się prokuratur i sądów ścigających przede wszystkim przestępców i oszustów a nie posiadaczy 2 gramów marihuany lub podpitych rowerzystów?

 • dziadekjam

  Oceniono 12 razy 12

  W PRL w Komendach Wojewódzkich były wyspecjalizowane wydziały do zwalczania przestępczości gospodarczej, które zatrudniały kompetentne osoby. Podobnie było w prokuraturach. Teraz i policjanci i prokuratorzy boją się takich spraw jak ognia, bo się w nich gubią jak dzieci we mgle.
  W sądach również niedobór sędziów ogarniających tematykę finansową i gospodarczą.
  Cały ten łańcuszek niekompetencji prowadzi do "omijania" takich spraw, a jeżeli już są prowadzone, to w sposób skandalicznie nieudolny z mizernym lub żadnym skutkiem.

 • apas13

  Oceniono 11 razy 11

  A jeszcze pare dni temu Brat Gowin ćwierkał pomiędzy paciorkami, ze wszystko było lege artis.
  Panie Tusk - jak chcesz pan zachowac resztki mego szacunku, weź pan tego całego Gowina i poślij na bagna, nich rosiczek szuka. Przecież ten idiota tylko o in vitro potrafi coś powiedzieć, a to i tak nie jeog własne przemyślenia...

 • todeskult

  Oceniono 14 razy 8

  W skarpetkach powinni zostać puszczeni: właściciel Amber Gold, cały zarząd tej spółki (odpowiadają przecież za długi całym swoim majątkiem) oraz prokuratorzy, sędziowie, komornicy i kuratorzy którzy albo świadomie albo poprzez swoje partactwo, niechlujstwo i bałagan niedopełnili obowiązków służbowych. W końcu to z naszych podatków finansujemy tą nieudolną bandę partaczy. Wszyscy zamieszani w tę sprawę "prezesiki" i urzędnicy państwowi powinni dostać wieloletni zakaz pracy w zawodzie (finanse i prawo), a nie że pogonią prokuratora a on sobie i tak spadnie na cztery łapy bo otworzy kancelarię i dalej będzie partaczył (co prawda już za pieniądze swoich klientów, ale zawsze). Nie może być tak że zwykły Kowalski nie spłaci ostatniej raty za czajnik elektryczny i ląduje na czarnej liście dłużników (BIK) na kilka ładnych lat i nie dostanie nawet pożyczki na sznurówki (stąd właśnie się biorą na rynku Providenty i innie Amber Goldy - jest popyt - jest i podaż), a właściciel Amber Gold ma kilka wyroków które nie zostają odwieszone, ma sądowy nakaz spłacenia wierzycieli a komornik nic nie robi.

 • distepfano

  Oceniono 12 razy 8

  A jak myślicie ?
  W którym miejscu "piramidy" byli umiejscowieni ci wspaniali prokuratorzy ?
  Czy oni spijali także śmietankę z lokat ciułaczy ?

 • badziewiak66

  Oceniono 15 razy 7

  Jedyny wniosek systemowy : POZBAWIĆ POSŁÓW, SENATORÓW, PROKURATORÓW I SĘDZIÓW IMMUNITETU !! Dość tej farsy, jak nie to idę kraść !!. Jeśli nie rozliczą tej bandy , która tak bezczelnie zakpiła sobie z prawa i Polaków w sprawie Amber Gold nie miejsce skrupułów , żadnych oporów, każdy niech kradnie ile może. Nikt nie będzie stał ponad prawem. Albo wszyscy będziemy tak samo traktowani albo będziemy robić to samo co zdemoralizowane co cna elity.

 • 1234qwerty

  Oceniono 12 razy 6

  Jeżeli prokurator lub sędzia wie że nawet jak zawali sprawę to i tak zostanie przeniesiony w stan spoczynku z wypasionym korytem to się dziwicie że mają to w dupie. Zawalisz dostajesz kopa w żyć i zostajesz normalnym obywatelem. Emeryturka jak w standardzie a kwota jaką sobie pani czy pan wypracuje.Starasz się wykonywać swoje obowiązki należycie to możesz oczekiwać od społeczeństwa nagrody. Proste ale jakie trudne do wykonania przez naszych władców.

 • 1.stanley

  Oceniono 14 razy 6

  Ludzie władzy nie kradną,ale uchybiają.Śmiechu warte te ich upiększenia słowne.Złodzieje i tyle.Arcy złodzieje.

 • pannamarianna777

  Oceniono 10 razy 6

  Nie było złej woli?
  Było LENISTWO? czyli branie pieniędzy za DARMO.
  Ale to taki drobiazg.
  Czemu MY SPOŁECZNOŚĆ mamy inne odczucia?
  To może czas przyjrzeć się jeszcze innym prowadzonym sprawom.
  Zrobić uczciwy audyt, bez gestów pod publikę.
  Jestem zniesmaczona taką "łagodnością" w słowach.
  Inwektyw i przekleństw nie oczekiwałam.
  I ode mnie panowie cytat:" do roboty, do roboty"

Aby ocenić zaloguj się lub zarejestrujX

Najnowsze informacje