Jakie jest stanowisko Kaczyńskiego ws. multi-kulti? Wniosek o upomnienie Błaszczaka

27.08.2012 16:49
Jarosław Kaczyński, Mariusz Błaszczak

Jarosław Kaczyński, Mariusz Błaszczak (Fot. Sławomir Kamiński / Agencja Gazeta)

Politycy PO zwrócili się do prezesa PiS Jarosława Kaczyńskiego, aby ten "co najmniej upomniał" szefa klubu parlamentarnego PiS Mariusza Błaszczaka za "skandaliczną" - w ocenie Platformy - wypowiedź krytykującą wielokulturowość. PO wzywa Kaczyńskiego do zabrania głosu w tej sprawie.
Chodzi o wypowiedź Błaszczaka sprzed kilku dni. Komentując wyrok norweskiego sądu dla sprawcy masakry na wyspie Utoya Andersa Breivika, Błaszczak powiedział w TOK FM: - Polityka multi-kulti, która była w Europie Zachodniej i wciąż jest podkreślana, podejmowana i rozwijana, w przypadku Breivika pokazuje, że prowadzi donikąd. Przekonywał, że to przestroga dla Polaków. - Chodzi o to, żebyśmy rozsądnie podchodzili do kwestii imigrantów, szczególnie tych imigrantów, którzy nie integrują się ze społecznością, a tak jest w przypadku państw Europy Zachodniej i niestety pewnie ten proces też nas czeka -powiedział polityk PiS.Wypowiedź Błaszczaka skrytykowali na poniedziałkowej konferencji prasowej politycy PO. - Nie zgadzamy się na dzielenie obywateli na lepszych i gorszych, prawdziwych i mniej prawdziwych, na krytykę społeczeństwa otwartego. Zadajemy publiczne pytanie - jakie jest stanowisko całej partii, jakie jest (w tej sprawie) stanowisko prezesa Jarosława Kaczyńskiego? - pytał b. minister sprawiedliwości Krzysztof Kwiatkowski.

Upomnienie to minimum w stosunku do posła Błaszczaka

Szef mazowieckiej PO Andrzej Halicki ocenił, że prezes Kaczyński powinien "przynajmniej upomnieć Błaszczaka" za karygodną - ich zdaniem - wypowiedź. Halicki przypomniał jednocześnie, że Kaczyński wielokrotnie zarzucał Platformie działalność sprzeczną z interesem narodowym. Przywołał w tym kontekście słowa szefa PiS wypowiedziane podczas ostatniej rocznicy wprowadzenia stanu wojennego.

Kaczyński deklarował wtedy, że PiS "stanie na czele walki" o Polskę suwerenną. - Trudno sobie wyobrazić sytuację groźniejszą niż ta, kiedy przedstawiciele władz demokratycznego państwa zaczynają składać hołdy innym państwom; gdy dochodzi do tego, co polska publicystyka słusznie nazwała hołdem berlińskim, do którego minister Sikorski nie miał żadnego prawa - mówił Kaczyński, nawiązując do wystąpienia szefa MSZ w stolicy Niemiec.

Sikorski - odnosząc się do kryzysu w Europie - powiedział wówczas m.in., iż "mniej się obawia niemieckiej siły, niż zaczyna bać się niemieckiej bezczynności".

Zobacz także
Komentarze (250)
Zaloguj się
 • fordysta

  Oceniono 4 razy -2

  Czy ta wypowiedz PO-wców ma być przygotowaniem Polaków na ostatnie ustalenia Kongresu Zydów w Berlinie, na którym wysunęli żadanie, aby POLSKA na SWÓJ KOSZT PRZESIEDLIŁA do siebie 3 miliony ludzi z IZRAELA i wprowadziła HEBRAJSKI jako 2-gi język oficjalny w Polsce ?

 • fordysta

  Oceniono 5 razy 1

  Co za obłuda krytyków PO, że jakoby ..."nie zgadzają sie na dzielenie obywateli na lepszych i gorszych.."

  Przecież PO właśnie DZIELI obywateli na lepszych i gorszych - i to na skalę EUROPEJSKĄ - pietnowaną nawet przez Unię !!! W ŻADNYM kraju Unii NIE MA TAKIEGO ROZWARSTWIENIA jak w Polsce ! W ŻADNYM kraju część społeczeństwa NIE GŁODUJE, podczas gdy mniejszość ZYJE PONAD STAN ! - KOSZTEM tych GŁODUJĄCYCH !!!
  DOŚĆ obłudy i HIPOPKRYZJI PO !!

 • fobian

  Oceniono 3 razy -1

  Politycy PO zwrócili się do prezesa PiS, aby ten upomniał szefa klubu parlamentarnego za gadanie o czym sami myślą ale nie wypada im się przyznać.

 • zasadniczook

  Oceniono 9 razy 3

  Niech imigracyjny syf którego doświadcza zachód, będzie dla nas przestrogą. Potrzebujemy imigrantów? Zachęćmy do zamieszkania w Polsce Ukraińców, Białorusinów, Rosjan czy nawet Polaków z Kazachstanu. Będzie to 100 razy lepsze rozwiązanie, niż nieasymilujący się obcy kulturowo napływ. Ludzie którzy nie doświadczyli sąsiedztwa multi-kulti na własnej skórze nic o nim nie wiedzą, nie mają pojęcia jakie napięcia społeczne takie sąsiedztwo rodzi. A wszystkim tym, którzy nie widzą tego problemu, proszę bardzo, niech przygarniają egzotycznych przybyszów - najlepiej pod własny dach.

 • kj46

  Oceniono 10 razy 0

  Pisuary to jedna wielka kloaka, pogrążana i zmierzająca w nicość, w niebyt.

 • kocurek238

  Oceniono 2 razy 0

  no i przemówił WIELKI prezes małymi słowy

 • hydrograf

  Oceniono 6 razy 6

  Niech każdy pilnuje swoich debili.... Ostatnio w PO także nimi obrodziło....
  Jeśli partia (samodzielnie) nie reaguje, publicznie i głośno, na wystąpienia swoich członków to znaczy, że je akceptuje i popiera - Odnosi się to w takim samym stopniu do Błaszczaka (PiS), jak i do "światłych" pomysłów niektórych posłów PO....

 • websterrr

  Oceniono 9 razy -1

  Niestety dla dwóch pajaców z Peło, Seremet ukrał im wczoraj szoł. Czy w jakieś tivi pokazywali duet Halicki-Kwiatkowski? Pomijam już kłamliwe przedstawienie słów Błaszczaka, który mówił o imigrantach, a nie jak sugerują pajace o obywatelach i jakimś ich dzieleniu na leprzych i gorszych.
  Występ był w stylu Halickiego, który nigdy nie grzeszył intelektem ale co tam robił Kwiatkowski? Uchodził za rozsądnego... Jak widać wola przykrycia afery Amber Gold czymkolwiek jest silniejsza niż zdrowy rozsądek.

 • kapitan_marchewa

  Oceniono 6 razy 0

  Szczytem naiwności są apele do Prezesa o upominania różnych Błaszczaków czy innych Hofmanów.
  Przecież nawet ktoś mało rozgarnięty już od dawna wie, że oni bez zgody i akceptacji Prezesa nawet bąka się boją samodzielnie puścić, a co dopiero jakaś wypowiedź do mediów.

Aby ocenić zaloguj się lub zarejestrujX

Najnowsze informacje