Jakie jest stanowisko Kaczyńskiego ws. multi-kulti? Wniosek o upomnienie Błaszczaka

27.08.2012 16:49
Jarosław Kaczyński, Mariusz Błaszczak

Jarosław Kaczyński, Mariusz Błaszczak (Fot. Sławomir Kamiński / Agencja Gazeta)

Politycy PO zwrócili się do prezesa PiS Jarosława Kaczyńskiego, aby ten "co najmniej upomniał" szefa klubu parlamentarnego PiS Mariusza Błaszczaka za "skandaliczną" - w ocenie Platformy - wypowiedź krytykującą wielokulturowość. PO wzywa Kaczyńskiego do zabrania głosu w tej sprawie.
Chodzi o wypowiedź Błaszczaka sprzed kilku dni. Komentując wyrok norweskiego sądu dla sprawcy masakry na wyspie Utoya Andersa Breivika, Błaszczak powiedział w TOK FM: - Polityka multi-kulti, która była w Europie Zachodniej i wciąż jest podkreślana, podejmowana i rozwijana, w przypadku Breivika pokazuje, że prowadzi donikąd. Przekonywał, że to przestroga dla Polaków. - Chodzi o to, żebyśmy rozsądnie podchodzili do kwestii imigrantów, szczególnie tych imigrantów, którzy nie integrują się ze społecznością, a tak jest w przypadku państw Europy Zachodniej i niestety pewnie ten proces też nas czeka -powiedział polityk PiS.Wypowiedź Błaszczaka skrytykowali na poniedziałkowej konferencji prasowej politycy PO. - Nie zgadzamy się na dzielenie obywateli na lepszych i gorszych, prawdziwych i mniej prawdziwych, na krytykę społeczeństwa otwartego. Zadajemy publiczne pytanie - jakie jest stanowisko całej partii, jakie jest (w tej sprawie) stanowisko prezesa Jarosława Kaczyńskiego? - pytał b. minister sprawiedliwości Krzysztof Kwiatkowski.

Upomnienie to minimum w stosunku do posła Błaszczaka

Szef mazowieckiej PO Andrzej Halicki ocenił, że prezes Kaczyński powinien "przynajmniej upomnieć Błaszczaka" za karygodną - ich zdaniem - wypowiedź. Halicki przypomniał jednocześnie, że Kaczyński wielokrotnie zarzucał Platformie działalność sprzeczną z interesem narodowym. Przywołał w tym kontekście słowa szefa PiS wypowiedziane podczas ostatniej rocznicy wprowadzenia stanu wojennego.

Kaczyński deklarował wtedy, że PiS "stanie na czele walki" o Polskę suwerenną. - Trudno sobie wyobrazić sytuację groźniejszą niż ta, kiedy przedstawiciele władz demokratycznego państwa zaczynają składać hołdy innym państwom; gdy dochodzi do tego, co polska publicystyka słusznie nazwała hołdem berlińskim, do którego minister Sikorski nie miał żadnego prawa - mówił Kaczyński, nawiązując do wystąpienia szefa MSZ w stolicy Niemiec.

Sikorski - odnosząc się do kryzysu w Europie - powiedział wówczas m.in., iż "mniej się obawia niemieckiej siły, niż zaczyna bać się niemieckiej bezczynności".

Zobacz także
Komentarze (250)
Jakie jest stanowisko Kaczyńskiego ws. multi-kulti? Wniosek o upomnienie Błaszczaka
Zaloguj się
 • a.k.traper

  Oceniono 49 razy 41

  Akurat jeśli chodzi o asymilacje niektórych grup imigrantów to ma rację, jednak zamordowanie ludzi z tego powodu to już nie skutki otwarcia a psychiczne zwichnięcie tego mordercy.

 • mikiz65

  Oceniono 67 razy 39

  Tylko idiota może jeszcze wierzyć w multi-kulti. Ta ideologia skompromitowała się już w całej Europie Zachodniej. Wszędzie tam istnieją dzielnice arabskie, do których biali nie mają wstępu. Rządzą się one swoimi (islamskimi) prawami. Teraz rządy próbują na siłę ich asymilować, ale jest już za późno. My mamy jeszcze czas. Nie popełniajmy tych samych błędów.

 • agap.e

  Oceniono 55 razy 33

  Dlaczego gazetka nie krytykuje Merkel która stwierdziła "Próby stworzenia w Niemczech społeczeństwa wielokulturowego zdecydowanie zawiodły".To samo stwierdzili Sarkozy czy Cameron.Ale oni nie są z Pisu.Żenada.

 • munaciello

  Oceniono 60 razy 30

  Prezes ukarze Błaszczaka?! To już prędzej Breivik zostanie honorowym członkiem PiS-u.

 • freejazzy

  Oceniono 49 razy 23

  Skoro w sprawie multi-kulti takie jest oficjalne stanowisko PiS-u, to - postępując konsekwentnie - PiS powinien przestać romansować z naszą Polonią zza oceanu. Polacy w USA przy swoim poziomie asymilacji również przyczyniają się do rozrostu zjawiska multi-kulti za oceanem - a przecież poseł Błaszczak uświadomił wszystkich, jakie to złe zjawisko!
  Czas skończyć z multi-kulti na Jackowie - inaczej jakiś amerykański Breivik znowu urządzi tam jatkę!

 • nonieee

  Oceniono 40 razy 22

  Następuje powolna i konsekwentna islamizacja Europy Zachodniej.
  Jak to się kończy - proszę spojrzeć na mapę świata i zobaczyć jak wyglądają kraje islamskie oraz jak wyglądają kraje, w których islamu przybywa.
  W Europie Zachodniej, szczególnie we Francji i Belgii już wszyscy mieli tego przedsmak - zamieszki imigrantów z Afryki Północnej, napaści na kobiety w metrach, zabójstwa "honorowe" i morderstwa Żydów przez muzułmanów.
  To nie jest to, co chcemy zaimportować do Polski. Niestety media, szczególnie te, które są własnością Agory, napastliwie domagają się zmian w obrazie naszego kraju, który w konsekwencji doprowadzi do problemów, które mamy jeszcze szanse uniknąć.

  Multikulturowość USA nie jest dobrym przykładem - rdzenni mieszkańcy Ameryki skończyli w rezerwatach (ci, którzy przeżyli).

 • last.man.standing

  Oceniono 27 razy 21

  Problem w tym, że gdy za 20-30 lat Europa będzie terroryzowana przez Islam nikogo nie będzie można już rozliczać za terroryzowanie polityczną poprawnością.

  Ludzie, którzy dzisiaj nakazują szanować prawa muzułmanów terroryzujących Europę brakiem szacunku dla lokalnych wartości biorą na siebie odpowiedzialność za upadek tego kontynentu w perspektywie 20-30 lat.

  Krytykowanie Błaszczaka za jego słowa jest albo przejawem głupoty albo chęcią wzmocnienia ruchów, które ostatecznie rozwalą Europę.

 • zasadniczook

  Oceniono 27 razy 19

  Niech imigracyjny syf którego doświadcza zachód, będzie dla nas przestrogą. Potrzebujemy imigrantów? Zachęćmy do zamieszkania w Polsce Ukraińców, Białorusinów, Rosjan czy nawet Polaków z Kazachstanu. Będzie to 100 razy lepsze rozwiązanie, niż nieasymilujący się obcy kulturowo napływ. Ludzie którzy nie doświadczyli sąsiedztwa multi-kulti nic o nim nie wiedzą. A wszystkim, którzy widzą ten problem inaczej skoro tego tak pragną, niech przygarniają egzotycznych przybyszów - najlepiej pod własny dach.

 • wlomat1

  Oceniono 25 razy 17

  A ja słyszałem Francuzów (tych rodowitych) którzy też krytykowali multi-kulti gdy im arabska młodzież spaliła samochody podczas pamiętnego masowego ich palenia w Paryżu i nie tylko. Rozumiem że powinni piać nad multi - kulti z zachwytu, lub najwyżej przestępując z nogi na nogę przepraszać, że jeszcze nie do końca tej formy "otwartości" rozumieją.......................

Aby ocenić zaloguj się lub zarejestrujX

Najnowsze informacje