Tragiczna pomyłka pielęgniarki - wyrzuciła nerkę przeznaczoną na przeszczep do śmieci

Nerka

Nerka (Fot. Tomasz Wajsprych / AG)

Pielęgniarka z Ohio przez przypadek wyrzuciła nerkę do szpitalnego kosza na śmieci. W wyniku jej pomyłki University of Toledo Medical Center musiał zawiesić swój program przeszczepów, aby wyjaśnić incydent - podaje ABC News.
Ta pomyłka może kosztować amerykański szpital z Ohio jego licencję na przeprowadzenie transplantacji. Lekarze próbowali jeszcze uratować nerkę, którą pielęgniarka z University of Toledo przez pomyłkę wyrzuciła do śmieci. Organu, który został pobrany od żywego dawcy, nie udało się jednak ocalić - donosi ABC News.

- Nie potrafimy wyobrazić sobie tego, jak wielki zawód został sprawiony wszystkim zaangażowanym w ten przeszczep. Uniwersytet nie może nawet zacząć wyrażać swojego żalu z zaistniałej sytuacji. Szczerze za nią przepraszamy - oświadczył Jeffery P. Gold, kierownik placówki.

Szpital zwiesił w obowiązkach dwie pielęgniarki, wysyłając je na płatny urlop. Do czasu wyjaśnienia incydentu nie będzie też prowadził swojego programu przeszczepów. Według University of Toledo aż 98 proc. wszystkich transplantacji przeprowadzonych na terenie placówki kończy się sukcesem.

Zobacz także
 • Transplantacja Chiny: rozbito siatkę handlarzy organami. Ofiar szukali przez internet
 • Zdjęcie prętów wbitych w ciało robotnika wykonano w szpitalu w Hangzhou Ekstremalny zabieg po wypadku na budowie w Chinach
 • Nerka Brytyjskie nerki na sprzedaż?
Komentarze (67)
Tragiczna pomyłka pielęgniarki - wyrzuciła nerkę przeznaczoną na przeszczep do śmieci
Zaloguj się
 • joanna.lew

  Oceniono 69 razy 59

  Skąd te żarty? Czy naprawdę nie rozumiecie, co się stało? Ktoś zdecydował się oddać nerkę bliskiej osobie, ktoś chory czekał na przeszczep ratujący życie. Z powodu pomyłki pielęgniarki zdrowy człowiek stracił nerkę, a nikomu nie pomógł, chory nie doczekał się koniecznego przeszczepu... Co w tym jest śmiesznego?

 • tirinti

  Oceniono 55 razy 35

  Myślę, że w ramach rekompensaty powinni od tej pielęgniary pobrać nerkę do przeszczepu.

 • a0g

  Oceniono 47 razy 19

  Znowu coś o Niesamowitych Stanach Szczęścia Światowego, a tytuł jakby to było w Sieradzu. Znowu niepotrzebnie kliknąłem. Wyjaśniam, że sr...a...m na Stany i absolutnie mnie nie interesuje, co tam się dzieje.

 • oczy123

  Oceniono 28 razy 16

  -Przeczytał kartę chorobową i zdrową nerkę mu rozumiesz wyciął, pomyłkowo jak się zresztą okazuje
  -ale jak tak można?
  -nie to nie lekarza wina, tylko pielęgniarka zamiast chorego na brzuchu to na plecach ułożyła, i z lewej zrobiła się prawa a z prawej lewa.
  -no i co?
  -no i co No i musieli mu wyleczyć tę chorą bo zdrowej już nie było

 • bp_2

  Oceniono 26 razy 12

  To drobiazg.
  Moja sąsiadka (pielengniarka) wyrzuciła męża razem z nerkami A to ponoć było jedyne dobre u niego :-(

 • r1234_76

  Oceniono 8 razy 6

  Ten żywy dawna nerki to już chyba do końca życia może żyć na koszt tego Uniwersytetu...

 • majmajka

  Oceniono 7 razy 5

  Pomyłki się nie zdarzają tylko temu, kto nic nie robi.
  U nas w Polsce to co najwyżej nogi się mylą i zdrową operują.... I o tym jest głośno, bo pacjentowi coś nie pasuje ;) i czasem się wkurzy i hałasu narobi! (co za upierdliwy pacjent !) O wyrzuconych organach nie slychać, za duże pieniądze, by mówić o takich pomyłkach, a pacjenci nie są wtajemniczeni by prasę napuścić.

 • zlaemilka

  Oceniono 13 razy 5

  dobrze,ze to nie w polsce, bo winny bylby tusk, arlukowicz a pielegniarke czekalby internetowo-spoleczny lincz...

Aby ocenić zaloguj się lub zarejestrujX

Najczęściej czytane

Najnowsze informacje