Tragiczna pomyłka pielęgniarki - wyrzuciła nerkę przeznaczoną na przeszczep do śmieci

27.08.2012 13:54
Nerka

Nerka (Fot. Tomasz Wajsprych / AG)

Pielęgniarka z Ohio przez przypadek wyrzuciła nerkę do szpitalnego kosza na śmieci. W wyniku jej pomyłki University of Toledo Medical Center musiał zawiesić swój program przeszczepów, aby wyjaśnić incydent - podaje ABC News.
Ta pomyłka może kosztować amerykański szpital z Ohio jego licencję na przeprowadzenie transplantacji. Lekarze próbowali jeszcze uratować nerkę, którą pielęgniarka z University of Toledo przez pomyłkę wyrzuciła do śmieci. Organu, który został pobrany od żywego dawcy, nie udało się jednak ocalić - donosi ABC News.

- Nie potrafimy wyobrazić sobie tego, jak wielki zawód został sprawiony wszystkim zaangażowanym w ten przeszczep. Uniwersytet nie może nawet zacząć wyrażać swojego żalu z zaistniałej sytuacji. Szczerze za nią przepraszamy - oświadczył Jeffery P. Gold, kierownik placówki.

Szpital zwiesił w obowiązkach dwie pielęgniarki, wysyłając je na płatny urlop. Do czasu wyjaśnienia incydentu nie będzie też prowadził swojego programu przeszczepów. Według University of Toledo aż 98 proc. wszystkich transplantacji przeprowadzonych na terenie placówki kończy się sukcesem.

Zobacz także
Komentarze (67)
Zaloguj się
 • szaser

  0

  To była pielęgniarka o nazwisku Basen?

 • flugufrelsarinn

  0

  ups..a czy chociaż powiedziała "soorka"?

 • michu197706

  Oceniono 7 razy -7

  Z dwojga złego lepiej, że nerka poszła w kosz niżby miała trafić na obiad. Ktoś kto lubi podroby mógłby się zdziwić. Cynaderki homo sapiens w sosie własnym. Brzmi ładnie, ciekawe jak smakuje...

 • majmajka

  Oceniono 7 razy 5

  Pomyłki się nie zdarzają tylko temu, kto nic nie robi.
  U nas w Polsce to co najwyżej nogi się mylą i zdrową operują.... I o tym jest głośno, bo pacjentowi coś nie pasuje ;) i czasem się wkurzy i hałasu narobi! (co za upierdliwy pacjent !) O wyrzuconych organach nie slychać, za duże pieniądze, by mówić o takich pomyłkach, a pacjenci nie są wtajemniczeni by prasę napuścić.

 • donek.com

  Oceniono 15 razy -7

  A u nas, w POlsce, niejaka E. Kopacz ma na drugie POmyłka i nikomu to nie przeszkadza.

 • sowa_46

  Oceniono 6 razy -2

  To musiała być jakaś głupia pielęgniarka, na jej miejscu strzeliłbym sobie z procy między oczy. Co za wstyd!!!

 • gablegirl

  Oceniono 3 razy 1

  Może jeśli autor nie zna angielskich idiomów, powinien był kogos zapytac? "Uniwersytet nie moze nawet zaczac wyrazac swojego zalu..." nic po polsku nie znaczy.

Aby ocenić zaloguj się lub zarejestrujX

Najnowsze informacje