Teoria policji: pożar w Wólce Kosowskiej to próba zatarcia śladów wyłudzenia

Pożar w Wólce Kosowskiej

Pożar w Wólce Kosowskiej (Fot. YouTube.com/Elczupakadra1)

PRZEGLĄD PRASY. Pożar w Wólce Kosowskiej pod Warszawą mógł być próbą zatarcia śladów wyłudzenia podatku VAT - czytamy w "Rzeczpospolitej". Pożar wybuchł wczoraj rano. Spaliła się część hali handlowej - w sumie 5 tys. metrów kwadratowych.
Spłonęła połowa budynku o powierzchni 10 tys. metrów kwadratowych, a także cały towar, który się tam znajdował. Były to główne materiały tekstylne. Nikt nie ucierpiał, ale straty sięgają kilku milionów złotych.

Według informacji "Rzeczpospolitej", policja bada różne hipotezy dotyczące przyczyn pożaru - oprócz zwarcia instalacji elektrycznej, także możliwą chęć zatarcia śladów w sprawie wyłudzenia VAT. Stołeczna prokuratura apelacyjna już od ponad roku prowadzi śledztwo w takiej sprawie.

W związku z tym postępowaniem już kilkanaście osób usłyszało zarzuty nie tylko wyłudzenia VAT, ale też prania brudnych pieniędzy. Wśród podejrzanych są zarówno Wietnamczycy, jak i Polacy - czytamy w "Rzeczpospolitej".

Komentarze (10)
Teoria policji: pożar w Wólce Kosowskiej to próba zatarcia śladów wyłudzenia
Zaloguj się
 • adwach

  Oceniono 14 razy 12

  ta Wólka Kosowska to taki Stadion X lecia. Mafia, przemyt, oszustwa, pranie brudnych pieniędzy.....

 • jestemzalegalem

  Oceniono 11 razy 11

  Najlpiej spalic wszytsko i dowodow nie bedzie. Tak samo, jak prezesi skupow zlomu, bardzo czesto byli napadani w drodze na sprawe i zlodzieje kradli im wszytskie firmowe dokumenty ;) True story

 • nie-tak

  Oceniono 2 razy 2

  Polska policja jest mistrzem świata w ogłaszaniu wyroków, jeszcze pożaru nie dogasili, jeszcze nie rozpoczęli śledztwa a już wyrok ogłaszają - co za fachoFcy z tych polskich zuchów?

 • abcd_r

  Oceniono 2 razy 0

  -Przyjazne państwo, rodzina na swoim, wszystko przed nami...

 • krakowskim_targiem

  Oceniono 5 razy -1

  grunt, że nic się nikomu nie stało. znam to miejsce doskonale, bo sprowadzam stamtąd towar do mojego sklepu, cenowo zawsze było konkurencyjnie, nie wiem skąd w internautach tyle jadu.

 • dziadekjam

  Oceniono 5 razy -1

  W PRL szwindle zacierało się kulturalniej przez "zamówione włamania". Widać i w tym względzie III RP zeszła na psy.

 • villk

  Oceniono 3 razy -1

  jak juz pisałem..

  villk.blox.pl/2012/08/w-XIX-wieku-co-jakis-czas-palila-sie-jakas.html

Aby ocenić zaloguj się lub zarejestrujX

Najnowsze informacje