PiS inwestuje w "Gazetę Polską Codziennie". Sakiewicz: Inwestor nie będzie ingerował w treści

27.08.2012 07:21
Gazeta Polska Codziennie

Gazeta Polska Codziennie

Powiązana z PiS spółka Geranium przejęła większość udziałów w wydającej dziennik "Gazeta Polska Codziennie" spółce Forum SA - donosi Presserwis. Jak zapewnia Tomasz Sakiewicz, redaktor naczelny "GPC", inwestor zobowiązał się w umowie nie ingerować w treść pisma.
Według wpisu do Krajowego Rejestru Sądowego Geranium zajmuje się działalnością wydawniczą i producencką. 149 udziałów w Geranium ma związana z Instytutem Lecha Kaczyńskiego spółka Srebrna. Jej spółka córka, Słowo Niezależne, jest z kolei właścicielką portalu Niezalezna.pl oraz miesięcznika "Nowe Państwo".

Związki z PiS w Geranium ma także jego prezes Jacek Cieślikowski, który jest radnym Warszawy oraz asystentem Jarosława Kaczyńskiego. Poza tym w lipcu br. na stanowisku prezesa spółki Forum SA zasiadła Janina Goss, bliska znajoma prezesa PiS i była szefowa rady nadzorczej TVP z nadania tej partii. Goss jest także członkiem zarządu spółki Srebrna.

Wcześniej prezesem Forum był Tomasz Sakiewicz. - Życzeniem inwestora było, by prezesem Forum została pani Goss. Jednak ustąpienie ze stanowiska było moją decyzją. Chciałem się zająć pracą redakcyjną, a nie zarządzaniem - powiedział Presserwisowi Sakiewicz.

Jak zapewnił, inwestor zobowiązał się nie ingerować w sprawy redakcyjne "Gazety Polskiej Codziennie". Sakiewicz nadal pozostaje wiceprezesem spółki Słowo Niezależne i jest redaktorem naczelnym "GP".

Więcej w serwisie Press.pl.

Zobacz także
Komentarze (193)
Zaloguj się
 • stan-1

  Oceniono 4 razy 4

  Spółka kant i spółka. Oni mogą rozprawiać o prawych i sprawiedliwych.

 • mirek11768

  Oceniono 6 razy 4

  HAHAHAHAHAHA ZEŚMIAŁEM SIĘ ZE ŚMIECHU

 • 4epb

  Oceniono 16 razy 16

  Zawsze bawiła mnie hipokryzja w nazwie "niezależna.pl", zawsze gdy Pis chce zwołać jakąś niezależną komisję to od razu wiadomo jest że w ich mniemaniu znaczy to pro-pisowska

 • czerwoneoczykoguta

  Oceniono 9 razy 7

  Kolejne nieistotne wydarzenie. Nikt tego gnota nie kupuje dlatego pisduchy po wypraniu publicznej kasy w swoich pisdulskich fundacjach i spolkach laduja w ta kupke.

 • abcd_r

  Oceniono 2 razy 0

  Przyjazne państwo, rodzina na swoim, wszystko przed nami...quo vadis

 • puuchatek

  Oceniono 10 razy 10

  "Sakiewicz: Inwestor nie będzie ingerował w treści"

  A jak niby miałby ingerować? Przecież nie da się już BARDZIEJ włazić w tyłek...

 • hardy1

  Oceniono 14 razy 14

  Oczywiste że PiS nie musi "z zewnątrz" ingerować. PiS jest we władzach i pilnuje "od środka". Pisowska propagandowa gazeta.
  Dlaczego przypomina mi to stare czasy, sprzed 1990 roku? "Stare wraca", w nowym wydaniu? Widocznie co sprawdzone, to dobre...

 • redakcja_v

  Oceniono 13 razy -13

  GW-no prawda zazdrości?

 • dyskootantka

  Oceniono 18 razy 18

  Jak dla mnie mogą sobie nawet ingerować, i tak tego nie czytam.

Aby ocenić zaloguj się lub zarejestrujX

Najnowsze informacje