PiS inwestuje w "Gazetę Polską Codziennie". Sakiewicz: Inwestor nie będzie ingerował w treści

27.08.2012 07:21
Gazeta Polska Codziennie

Gazeta Polska Codziennie

Powiązana z PiS spółka Geranium przejęła większość udziałów w wydającej dziennik "Gazeta Polska Codziennie" spółce Forum SA - donosi Presserwis. Jak zapewnia Tomasz Sakiewicz, redaktor naczelny "GPC", inwestor zobowiązał się w umowie nie ingerować w treść pisma.
Według wpisu do Krajowego Rejestru Sądowego Geranium zajmuje się działalnością wydawniczą i producencką. 149 udziałów w Geranium ma związana z Instytutem Lecha Kaczyńskiego spółka Srebrna. Jej spółka córka, Słowo Niezależne, jest z kolei właścicielką portalu Niezalezna.pl oraz miesięcznika "Nowe Państwo".

Związki z PiS w Geranium ma także jego prezes Jacek Cieślikowski, który jest radnym Warszawy oraz asystentem Jarosława Kaczyńskiego. Poza tym w lipcu br. na stanowisku prezesa spółki Forum SA zasiadła Janina Goss, bliska znajoma prezesa PiS i była szefowa rady nadzorczej TVP z nadania tej partii. Goss jest także członkiem zarządu spółki Srebrna.

Wcześniej prezesem Forum był Tomasz Sakiewicz. - Życzeniem inwestora było, by prezesem Forum została pani Goss. Jednak ustąpienie ze stanowiska było moją decyzją. Chciałem się zająć pracą redakcyjną, a nie zarządzaniem - powiedział Presserwisowi Sakiewicz.

Jak zapewnił, inwestor zobowiązał się nie ingerować w sprawy redakcyjne "Gazety Polskiej Codziennie". Sakiewicz nadal pozostaje wiceprezesem spółki Słowo Niezależne i jest redaktorem naczelnym "GP".

Więcej w serwisie Press.pl.

Zobacz także
Komentarze (193)
PiS inwestuje w "Gazetę Polską Codziennie". Sakiewicz: Inwestor nie będzie ingerował w treści
Zaloguj się
 • bkg11

  Oceniono 77 razy 69

  Prezes kłamał, że nie ma wpływu na to co się dzieje na jego miesiączkach smoleńskich. PiS wmawiał, że to spontanicznie chore z nienawiści mohery wykrzykują draństwa pod adresem demokratycznie wybranego Prezydenta i Premiera i obwołały Jarka Zbawcą.
  Teraz się okazało, że to wielka bujda, prezes tym cynicznie sterował i podsycał emocję za pomocą gadzinówki Gazety Polskiej i jej klakierów.
  Tacy to "niepokorni i niezależni" za pisowskie pieniądze, czyli nasze publiczne.
  Mały wyrachowany łgarz.

 • nty

  Oceniono 65 razy 57

  Raz przeczytałem pierwszą stronę. Umyłem ręce i poszedłem się z tego wyspowiadzć i mam sumienie czyste.

 • krzysiek_aleks

  Oceniono 65 razy 53

  PiS inwestuje w "Gazetę Polską Codziennie". Sakiewicz: Inwestor nie będzie ingerował w treści
  ---------------------------------------------------------------
  No nie będą. Bardziej już się nie da.

 • to_ja_dziki-9876543210

  Oceniono 62 razy 50

  czyli w tym szmatławcu-GP/GPC będzie jeszcze więcej smoleńska, mgły, katastrof i chorych teorii.
  Twarzami "gazety" zostaną Towarzysz Yarosław "Nigdy nie miałem kobiety" Kaczyński i Antek "Bomba helowa" Macierewicz.

 • apolis

  Oceniono 43 razy 41

  Prezes nie musi w nic ingerować, bo ci "niepokorni i niezależni" od lat spijają prawdy z ust prezesa. A potem je wypluwają i tak powstaje "Głupol"...

 • p-y_t-x

  Oceniono 42 razy 40

  Wszystkie pisma "współpracujące" z "Yarkaczem" marnie kończyły. Mam nadzieję, ze tradycja zostanie podtrzymana i "niezależni" wrócą do zamiatania ulic

 • agentwrogiegoukladu

  Oceniono 47 razy 39

  "niezależni", "jedyne medium mówiące prawdę", "jedyna prawdziwie polska gazeta" itp, itd. Ci ludzie mają manię zaklinania rzeczywistości.

Aby ocenić zaloguj się lub zarejestrujX

Najnowsze informacje