ABW prześwietla Finroyal. Funkcjonariusze odkryli prawdziwą dokumentację firmy

27.08.2012 06:17
Zamknięte biuro Finroyal we Wrocławiu

Zamknięte biuro Finroyal we Wrocławiu (Fot. Małgorzata Waszkiewicz/ Radio TOK FM)

PRZEGLĄD PRASY: Agencja Bezpieczeństwa Wewnętrznego prześwietla kolejny parabank, spółkę Finroyal - donosi "Dziennik Gazeta Prawna". Funkcjonariusze sprawdzają, czy firma działała jako piramida finansowa, a także wyjaśniają wątek ewentualnych powiązań Finroyala z Amber Gold.
"DGP" ustaliła, że podczas przeszukania w siedzibie firmy Finroyal ABW znalazła prawdziwą dokumentację księgową spółki. Może ona zdradzić, co faktycznie działo się ze środkami klientów skuszonych dwukrotnie wyższym oprocentowaniem depozytów niż w tradycyjnych bankach.

Jeden ze śledczych w rozmowie z "DGP" przyznał, że może wyjść na jaw, iż zgodnie z logiką piramidy finansowej z pieniędzy wpłacanych przez nowych klientów gwarantowano zyski pozostałym.

Gazeta przypomina, że już w 2009 r. Komisja Nadzoru Finansowego doniosła prokuraturze o podejrzeniach, że Finroyal może oszukiwać klientów. Ale sprawa utknęła w martwym punkcie i dopiero po wybuchu afery wokół Amber Gold śledczy postanowili poważniej potraktować też tę sprawę - stwierdza "DGP".

Według dziennika dodatkowo jeden z wątków dotyczy Amber Gold i jego twórcy Marcina P. Prawdopodobnie chodzi o transakcję przejęcia Finroyala przez Amber Gold. Kilka tygodni temu poinformowali o tym dziennikarze TVP Info. Szef AG informacjom zaprzeczył. Faktem jest jednak, że klienci Finroyala znajdują się w identycznej sytuacji jak ci, którzy zaufali spółce Marcina P.Zobacz także
Komentarze (97)
ABW prześwietla Finroyal. Funkcjonariusze odkryli prawdziwą dokumentację firmy
Zaloguj się
 • ok-cham

  Oceniono 65 razy 47

  Z powodu hałasu wokół Bursztynowego Eldorado gwałtownie wzrosło ryzyko kłopotów za zapewnienie bezkarności parabankom. Nic więc dziwnego, że zajmujący się tym przedstawiciele administracji, organów ścigania i wymiaru sprawiedliwości masowo zwijają swoje wypożyczalnie parasoli ochronnych i przyłączają się do obławy na parabanki. To dla nich w zasadzie ostatnia okazja, żeby w tłoku zadeptać ślady swojej wcześniejszej aktywności na rzecz branży. Po latach zaniechań parę tygodni nadgorliwości, a potem wszystko powinno wrócić do normy i współpraca znowu rozkwitnie jak dawniej.

 • feldkurat-katz

  Oceniono 41 razy 29

  Zapraszam klientów do nowego parabanku o nazwie " KartoffelBank " . Nowością w naszym parabanku są odsetki dochodzące do 900% . i oparte są na zakupie hurtowym kartofli w cenie 0,1 zł. Po sprzedaży za pół roku w detalu po 1zł za kg otrzymujemy zwrot kapitału + odsetki 0,9 zł .przemnożone przez 100 000kg / taka jest cena lokaty/ daje kwotę 90 000 zł.

 • panibalcerkowa

  Oceniono 28 razy 28

  Dlaczego organy ścigania ignorują zawiadomienia o podejrzeniu przestępstwa? Zaczynają działać dopiero w świetle fleszy?

 • ciotka_ltd

  Oceniono 25 razy 21

  Przejecie Finroyal przez Amber Gold? Zurnalisty, prosze sie nie kompromitowac, tylko wejsc na website Companies House i za cale dwa funty, po funcie od sztuki, kupic sobie w PDF dwa dokumenty z 27 lipca 2012 roku dotyczacej zmian w spolce FRN Capital Ltd, nr rej.06180859
  Ta londynska spolka i owe dwie zmiany sprzed miesiaca mialy na celu nie 'przejecie Finroyalu', ale umozliwienie transferu z Polski, z konta/kont Amber Gold, szmalu do wysokosci 60 mln funtow, tj. - drobiazg - 300 mln zlotych, z 'upraniem' go po drodze, bo na konto spolki brytyjskiej pieniadze by juz wjezdzaly jako calkowicie legalna 'POZYCZKA' nowego dyrektora FRN Capital, tj. Amber Gold, ktora od 27 lipca br. przejela zarzad londynskiej spolki zamiast Andrzeja K. z Finroyal. Nawiasem mowiac dokonujac tego wpisu i Plichta, i K. popelnuli przestepstwo na ziemi brytyjskiej - celowe falszerstwo wpisu do rejestru handlowego. Mial racje brytyjski doradca GW gdy mowil, ze dyrektorem brytyjskiej spolki zoo moze byc wylacznie osoba fuzyczna, nigdy osoba prawna, a wiec basze dwa cwaniaki 'sprzedaly' Companies House spolke Amber Gold jako biznesmenke urodzona w 1970 roku. Amber Gold swietnie brzmi w j. angielskim jako imie i nazwisko kobiece, a dziwne literki na koncu "sp.zoo" spokojnie zostaly zaakceptowane przez skomputeryzowany system wpisow jako jakis dziwny polski tytul naukowy owej damy.
  Mowiac krotko, obaj gangsterzy razem kreca lody i transferuja szmal w calkiem duzych ilosciach, a przynajmniej takie mozliwosci transferu sobie stworzyli. Sobie, albo jeszcze innym gangsterom - tu mozemy miec mafijny syndykat polskich parabankow, a wiec przestepczosc zorganizowana.
  Ciekawe, kiedy ABW uda sie wpasc na ow trop i obu panow pod katem owych milionowych transferow przesluchac? Tudziez kreacji owej 'ryczacej czterdziestki' pt. Amber Gold jako dyrektorzycy londynskiej spolki-slupa, co bylo wystarczajacym powodem do 'zamrozenia' kont londynskiej spolki na przelomie lipca i sierpnia, co sama klientom Amber Gold na tym forum radzilam - niestety z rad nie skorzystali.
  Bo smetna prawda jest taka, ze jesli jakiejkolwiek pieniadze z Amber Gold do Londynu w charakterze tej 'dyrektorskiej pozyczki' wyjechaly, to sa juz one dzisiaj na Kajmanach i sam diabel ich stamtad nie wyrwie. A czemu Kajmany? Bo to ciagle terytorium zamorskie UK i zarowno otwieranie kont, jak i transfery tamze sa dziecinnie latwe, cos jak z Warszawy do Grojca.

 • notremak

  Oceniono 24 razy 20

  Dlaczego Plichty jeszcze nie siedzą w areszcie tymczasowym? Spróbujcie znaleźć ich wysokiego protektora (może być trudno, a nawet niebezpiecznie, bo to zapewne człowiek/ludzie naprawdę ze świecznika).

 • gulaga7

  Oceniono 25 razy 19

  Teraz sie obudzili!!! To sa cwoki z posklich sluzb -ich trzeba przez TV i radio powiadomic o aferach, zeby sie do roboty wzieli. To jest po prostu gorzej niz Afryka.

 • wezyronly

  Oceniono 29 razy 19

  zgodnie z logiką piramidy finansowej z pieniędzy wpłacanych przez nowych klientów gwarantowano zyski pozostałym.

  ...przecież tak działa ZUS...

 • andrzej.frant

  Oceniono 34 razy 18

  Jak ktoś licząc na duże zyski chce zaryzykować swoje pieniądze, to państwu nic do tego.
  Zarobi dużo więcej niż na lokacie bankowej, albo straci kasę, jego prywatna sprawa.

 • aeris

  Oceniono 15 razy 15

  "dopiero po wybuchu afery wokół Amber Gold śledczy postanowili poważniej potraktować też tę sprawę "

  brawa dla sledczych, ktorzy wczesniej nie traktowali powaznie takich spraw

Aby ocenić zaloguj się lub zarejestrujX

Najnowsze informacje