Siedem ofiar śmiertelnych Isaaca na Haiti, żywioł zmierza na Florydę

26.08.2012 19:54
Burza tropikalna Isaac zdewastowała Haiti

Burza tropikalna Isaac zdewastowała Haiti (Fot. SWOAN PARKER REUTERS)

Burza tropikalna Isaac po przejściu nad Haiti, gdzie zabiła siedem osób, wyrządziła szkody we wschodniej części Kuby, a następnie zaczęła przemieszczać się w kierunku Florydy. Zdaniem meteorologów sztorm może wkrótce stać się huraganem.
Przedstawiciel haitańskiego rządu Joseph Edgard Celestin poinformował, że liczba ofiar Isaaca wzrosła w kraju z czterech do siedmiu. Jak wyjaśnił, jedna z ofiar została porwana przez wezbraną rzekę. Okoliczności śmierci pozostałych osób nie są na razie znane - pisze agencja Associated Press.

Na Haiti, w najbiedniejszym kraju Ameryki, ulewne deszcze i wywołane przez nie powodzie zniszczyły wiele namiotów w obozach dla osób, które straciły dach nad głową w wyniku tragicznego trzęsienia ziemi z 2010 r. Rzeki wystąpiły z brzegów, zalewając położone niżej okolice. Zniszczeniu uległy plantacje bananów i trzciny cukrowej.

Na wschodzie Kuby trzeba było ewakuować tysiące osób z zagrożonych terenów, w tym także turystów. Tak jak wcześniej na Haiti i w Republice Dominikańskiej, na Kubie doszło do powodzi.

Z wyliczeń meteorologów wynika, że Isaac przejdzie obok południowego cypla Florydy i uderzy w Zatokę Meksykańską. Następnie przemieści się w kierunku południowego wybrzeża USA, osiągając tam prawdopodobnie siłę huraganu. Gubernator Florydy Rick Scott ogłosił już stan wyjątkowy.

Partia Republikańska zmieniła ze względu na pogodę program swej konwencji w Tampie na Florydzie, podczas której Mitt Romney ma oficjalnie zostać kandydatem ugrupowania w listopadowych wyborach prezydenta USA.

Zobacz także
Komentarze (7)
Siedem ofiar śmiertelnych Isaaca na Haiti, żywioł zmierza na Florydę
Zaloguj się
 • mordred

  Oceniono 5 razy 3

  Coś mi się wydaje, że będzie pozew sądowy. Jak można nazwać huragan Isaac? Czy to nie jest przypadkiem objaw antysemityzmu?

 • toladonalda10

  Oceniono 2 razy 2

  od tygodnia trabia ze burza idzie, mozna spokojnie sie przygotowac kupic druga lodowke nawet szechtery ostrzegaja przed burza na Florydzie co to mnie k..a obchodzi a ostrzezenia przed burza w POmrocznej oczywiscie zawsze po fakcie i pozniej wylazi jakas kutwa w TVP/ TVN reklamowac kolejna sukienke i jeszcze smieje sie bezczelnie "a nie mowilam"

 • mirosaw-nazaruk

  Oceniono 1 raz 1

  Na Florydzie pewnie już wiedzą, że ten groźny żywioł im grozi.

 • sears31

  Oceniono 5 razy -1

  Na haiti osiedlilo sie wielu Polakow i do dzisiaj stoja domy w stylu goralskim...niestety wszystkich niebieskookich haitanczycy wymordowali bo podobno przynosili nieszczescie bo byli madrzejsi od haitanczykow...wuymordowano Polakow w bestialski sposob...przebijano im ich niebieskie oczy...Haitanczycy to bardzi niedobry lud...spotkala ich kara przez tsunami i teraz i zawsze tak bedzie.

 • kretu23

  Oceniono 6 razy -2

  Izaak. Mieszkamy w Polsce. A moja matka miała Katarzyna a nie Katrina na imię ;)

Aby ocenić zaloguj się lub zarejestrujX

Najnowsze informacje