Ziobro pisze list do Kory. Sipowicz odpowiada: "Na jej plecach chce budować swą marną popularność"

Kamil Sipowicz, Zbigniew Ziobro

Kamil Sipowicz, Zbigniew Ziobro (Fot. Sławomir Kamiński, Jarosław Kubalski / Agencja Gazeta)

- Wydaje nam się, że pan Ziobro na plecach Kory chce budować swą marną popularność - tak Kamil Sipowicz komentuje portalowi Gazeta.pl list lidera SP. Ziobro zaapelował, by "Kora przestała brać udział w akcji promowania narkotyków".
"Jest Pani osobą publiczną, dla wielu ludzi swoistym autorytetem. Dlatego zwracam się do Pani, aby przestała brać udział w akcji promowania narkotyków, której stała się Pani, mam taką nadzieję, mimowolnym symbolem" - czytamy w liście, o którym Ziobro poinformował na konferencji prasowej. Według Ziobry celebryci, a także część - jak mówił - "poważnych mediów mainstreamowych" używa przykładu Kory jak argumentu na rzecz tezy, że "ściganie za narkotyki jest złe".- Kora nie będzie odpowiadała na list pana Ziobry - powiedział portalowi Gazeta.pl Kamil Sipowicz, partner Kory. - Wydaje nam się, że pan Ziobro na plecach Kory chce budować swą marną popularność. Jeżeli mu tak zależy na zdrowiu Polaków, to niech pójdzie do jakiejś kliniki, gdzie leczą alkoholików, i zobaczy, w jaki sposób oni cierpią. Co roku 30 tys. alkoholików umiera w Polsce na choroby alkoholowe. Może w takim razie jego partia wprowadzi prohibicję alkoholu, skoro tak kocha nasze polskie zdrowie. Na pewno Kora nie popularyzuje marihuany - dodał.

Będzie umorzenie?

Jeszcze we wrześniu może zakończyć się śledztwo w sprawie przesyłki z marihuaną zaadresowanej na psa Olgi Jackowskiej. Sprawę prowadzą celnicy, a nadzoruje mokotowska prokuratura. Jak nieoficjalnie dowiedziała się Polska Agencja Prasowa w źródłach zbliżonych do prokuratury, to śledztwo może zakończyć się umorzeniem gdyż w tego typu sprawach trudno jest udowodnić adresatowi przesyłki, że ją zamawiał.

To właśnie od przesyłki znalezionej 10 czerwca przez psa celników wszystko się zaczęło. W nadanej w Stanach Zjednoczonych i adresowanej na partnera wokalistki Kamila Sipowicza oraz jej psa Ramonę paczce znajdowało się 66 g suszu. Sama artystka, podczas przeszukania w jej domu, wydała policjantom 2,83 g marihuany.

Sprawą zajęły się dwie prokuratury - żoliborska, która prowadziła śledztwo ws. narkotyków znalezionych w domu, i mokotowska, która nadzoruje śledztwo prowadzone przez celników, a dotyczące przesyłki. Prokuratura żoliborska skierowała do sądu akt oskarżenia wobec Olgi Jackowskiej. Jest ona oskarżona o posiadanie 2,83 g marihuany, za co grozi jej do trzech lat więzienia.

Apel polityków i artystów

Decyzja prokuratury budzi wiele emocji w środowisku polityków i artystów. Część z nich wystosowała specjalny apel, w którym podkreśliła, że "niewielka ilość marihuany może być zgodnie z ustawą podstawą do niepodejmowania żadnych działań przez prokuraturę, a tak się jednak nie dzieje". "Domagamy się wycofania zarzutów wobec piosenkarki, umorzenia sprawy przez prokuraturę oraz zmiany prawa" - napisano w oświadczeniu popartym m.in. przez Andrzeja Olechowskiego, Jacka Poniedziałka, Magdalenę Środę, Wandę Nowicką, Ryszarda Kalisza, Janusza Palikota, Marka Balickiego, Liroya, Mariusza Trelińskiego czy Andrzeja Chyrę.

W myśl ustawy antynarkotykowej za posiadanie środków odurzających lub substancji psychotropowych grozi do 3 lat więzienia, ale w przypadkach mniejszej wagi sprawca podlega grzywnie, karze ograniczenia wolności albo pozbawienia wolności do roku. Gdyby udowodniono komuś posiadanie znacznej ilości narkotyków, groziłoby mu od 6 miesięcy do 8 lat więzienia.

Komentarze (498)
Ziobro pisze list do Kory. Sipowicz odpowiada: "Na jej plecach chce budować swą marną popularność"
Zaloguj się
 • piemont12

  Oceniono 112 razy 86

  "Zero" Ziobro już kiedyś " zadbał" o zdrowie Polaków.. Dzięki kłamstwom, pomówieniom,Ziobro uśmiercił ponad 400 chorych, oczekujących na przeszczepy.. Nie doczekali, Bo Ziobro swoimi pomówieniami na dr. Garlickiego, skazał ich na śmierć... Do tego zabójstwo B.Blidy......

 • hrabia_onejski

  Oceniono 108 razy 78

  Znam Korę, cenię ją i lubię. Uwielbiam słuchać jej piosenek. Kto to jest jednak Ziobro? Płaczek, małe Zero, oszołom, cwaniaczek na skalę zera, nie znam go i nie lubię. Nie cierpię też słucha jego bełkotu i wymachiwania rączkami.Jedna lubi sobie sztachnąć zioła od czasu do czasu i tego nie ukrywa, drugi zaś nie musi nić brać a i tak klepie, jakby był po dużej dawce ziół i dobrych dopalaczy. I jak tu porównywać te dwie osoby?

 • kotschroedingera01

  Oceniono 78 razy 64

  z góry przepraszam za język nienawiści, ale jak widzę tą oślizłą mordę w kształcie zera dłoń sama układa się w pięść. Jeszcze raz przepraszam.

 • olewus.1

  Oceniono 60 razy 52

  Teraz trzeba by ktoś wpadł na pomysł, by wysłać z pół kg. heroiny na adres kota Kaczyńskiego....A co !

 • mariaczczi1

  Oceniono 53 razy 47

  Chuck Norris może ośmieszyć każdego bardziej.
  Nie może tylko bardziej ośmieszyć ziobry.

 • czaromir

  Oceniono 52 razy 44

  Przecież nie od dziś wiadomo, że Ziober to totalne zero.

  Reprezentuje typową polokatolską moralność dla solidarnych inaczej.

  Pan prezes Kaczyński poczuł jego oddech na plecach, i postanowił nie dopuszczać go do swojego biurka, które jest wszystkim, co tak naprawdę ma.

  Nędza i nieszczęście cynicznie przelewane na część społeczeństwa.

  A Ziobro nie raz już udowodnił, że jest najbardziej odważny wtedy, kiedy jest sposobność do zgnojenia kobiety.

 • nadordynariusz

  Oceniono 55 razy 39

  Biedny, głupi Zbyś, niedługo pozostaną mu tylko apele do świńskiego ogona. Bo nawet klesza banda się na niego wypięła, mimo iż ta hojnie dawał im majątki na ziemiach zachodnich, które tym chciwym bydlakom się nie należały.

Aby ocenić zaloguj się lub zarejestrujX

Najczęściej czytane

Najnowsze informacje