Kwaśniewski: Zaplątanie Michała Tuska w sprawę Amber Gold mnie zbulwersowało

26.08.2012 08:59
Aleksander Kwaśniewski

Aleksander Kwaśniewski (Fot. Adam Kozak / Agencja Gazeta)

PRZEGLĄD PRASY. - Sprawa Amber Gold jest prawdziwym, bolesnym zaskoczeniem. Ona rzeczywiście dowodzi słabości działania niektórych instytucji państwa: prokuratur, służb specjalnych, które powinny mieć baczenie na te wszystkie instytucje finansowe, parabanki... - mówi Aleksander Kwaśniewski w rozmowie z tygodnikiem "Wprost".
Były prezydent podkreśla: - Przecież tu chodziło tylko o zdrowy rozum! Jeżeli 28-letni facet "wychodzi" na pierwsze strony gazet, robi ogromne pieniądze, jest sponsorem wielu ważnych wydarzeń (...), to było proste pytanie: czy to jest geniusz, czy mamy do czynienia z czymś podejrzanym. I jeszcze pojawiła się informacja, że ten człowiek był już skazywany za wyłudzenia i oszustwa!

Kwaśniewski sprawę Amber Gold nazywa bulwersującą i mówi, że zbulwersowało go też zaplątanie w nią Michała Tuska. Zastrzega jednak, że w przypadku syna premiera "sprawa jest delikatna". - Dzieci mają prawo do swoich decyzji, ale są też służby, które mają szanse poinformowania rodzica, że dzieciak wchodzi na teren co najmniej ryzykowny - zaznacza w rozmowie z "Wprost" Kwaśniewski.

Zdaniem byłego prezydenta afera Amber Gold nie skończy się dramatycznie, ale zmniejszy zaufanie do rządu i do premiera Donalda Tuska.

Artykuł przeczytasz w serwisie Wprost.pl >>

Zobacz także
Komentarze (257)
Zaloguj się
 • kancelaria.chance

  0

  Osoby poszkodowane mogą się zgłaszać pod nr telefonu 53 632 85 72. Telefonicznie udzielamy wszelkich niezbędnych informacji.

 • distepfano

  Oceniono 1 raz -1

  Chlać trzeba umieć, by wychować dzieci na porządnych obywateli, a nie przekrętasów !

 • tracer2010

  Oceniono 3 razy 3

  Za bardzo podkolorowaliście fotkę. Cześć twarzy (kolor) ma na włosach :-)
  Trzeba już było zostawić czarno-białe zdjęcie. A nie na siłę kolorować.

 • bola54

  Oceniono 5 razy -3

  Odezwał się żyd z żydokomuny!

 • rezun-one

  Oceniono 8 razy -2

  Powolutku panie Prezydencie, powolutku.
  Premier Tusk córki na bal debiutancki do Paryża nie woził. Dziewczyna pracowała w sklepiku a nie brylowała wśród głów panujących. Jego dzieci nikt za rączkę nie prowadzi. Robią błędy jak wszyscy młodzi ludzie ale robią je na własny rachunek. Mnie bardziej bulwersuje że Pańska córka nigdy nie pobrudziła sobie rączek w uczciwej pracy.

 • pini111

  Oceniono 13 razy -1

  A to ten pijaczek z Ukrainy?

 • mafiapuczajewa

  Oceniono 14 razy -4

  o jedno cie proszę boże, niech czerwona chłołota już nigdy nie ma zdolności ustawodawczej

 • dyrdy.mal

  Oceniono 14 razy -2

  A mnie zbulwersowala (i ciagle bulwersuje) Panska "kariera polityczna". I co z tego?

 • nieleming80

  Oceniono 14 razy 10

  PO tylko i wyłącznie funkcjonuje dzięki głupocie PIS-u i mainstreamowym mediom . Tylko słabość PIS-u i propaganda wielkich salonów medialnych powoduje, że mimo olbrzymich afer, niespełnionych obietnic, niespodzianek typu , wiek emerytalny, ACTA, kumoterstwa, braku rzetelnego śledztwa wyjaśniającego katastrofę smoleńską, ustaw antydemokratycznych ograniczających dostęp do informacji i wolność zgromadzeń i naiwności wyborców, partia ta trzyma, władzę. Jest to bardzo niebezpieczne zjawisko bo jak partia wyczuje, że może wszystko a naiwny naród i tak na nich zagłosuje albo mają sposoby aby zafałszować wyniki to demokracja w stylu Putinowskim jest już blisko.

Aby ocenić zaloguj się lub zarejestrujX

Najnowsze informacje