Kwaśniewski: Zaplątanie Michała Tuska w sprawę Amber Gold mnie zbulwersowało

Aleksander Kwaśniewski

Aleksander Kwaśniewski (Fot. Adam Kozak / Agencja Gazeta)

PRZEGLĄD PRASY. - Sprawa Amber Gold jest prawdziwym, bolesnym zaskoczeniem. Ona rzeczywiście dowodzi słabości działania niektórych instytucji państwa: prokuratur, służb specjalnych, które powinny mieć baczenie na te wszystkie instytucje finansowe, parabanki... - mówi Aleksander Kwaśniewski w rozmowie z tygodnikiem ?Wprost?.
Były prezydent podkreśla: - Przecież tu chodziło tylko o zdrowy rozum! Jeżeli 28-letni facet "wychodzi" na pierwsze strony gazet, robi ogromne pieniądze, jest sponsorem wielu ważnych wydarzeń (...), to było proste pytanie: czy to jest geniusz, czy mamy do czynienia z czymś podejrzanym. I jeszcze pojawiła się informacja, że ten człowiek był już skazywany za wyłudzenia i oszustwa!

Kwaśniewski sprawę Amber Gold nazywa bulwersującą i mówi, że zbulwersowało go też zaplątanie w nią Michała Tuska. Zastrzega jednak, że w przypadku syna premiera "sprawa jest delikatna". - Dzieci mają prawo do swoich decyzji, ale są też służby, które mają szanse poinformowania rodzica, że dzieciak wchodzi na teren co najmniej ryzykowny - zaznacza w rozmowie z "Wprost" Kwaśniewski.

Zdaniem byłego prezydenta afera Amber Gold nie skończy się dramatycznie, ale zmniejszy zaufanie do rządu i do premiera Donalda Tuska.

Artykuł przeczytasz w serwisie Wprost.pl >>

Zobacz także
 • Donald Tusk i Waldemar Pawlak w ławach rządowych PO źle rządzi, ale i tak ma największe poparcie [SONDAŻ]
 • Janina Paradowska "Biedni? Inwestowali w Amber Gold po kilkadziesiąt tysięcy złotych. Trudno mi okazać współczucie..."
 • Mariusz Ziomecki "Państwo ma nas w nosie: przyjeżdża na sygnale, gdy spóźnisz się z podatkiem, a kiedy wykryje piramidę..."
Komentarze (257)
Kwaśniewski: Zaplątanie Michała Tuska w sprawę Amber Gold mnie zbulwersowało
Zaloguj się
 • planteria01

  Oceniono 68 razy 34

  W niektórych gazetach PL pisali, że Polacy są jednym z najgorzej wykształconych narodów świata.Po czym to można poznać? Po chamskich komentarzach, gdzie inwektywy zastępują inteligencję.
  Pozdrawiam

 • xxx-111

  Oceniono 48 razy 30

  Trzeba nazywać rzeczy po imieniu, przy tzw. aferze AG mamy do czynienia z różnymi formami korupcji w prokuraturze, sądzie, władzach PO na Pomorzu, celowej bezczynności organów do jej zwalczania i wikłania w ciemne interesy syna premiera w celu ewentualnej ochrony własnych doop w razie wpadki.

  Młody nie posłuchał ojca i jest problem. Nie wiadomo jak głęboko go wciągnęli. Na miejscu premiera wywaliłbym na zbity pysk szefów służb CBA i ABW w centrali a także tych odpowiedzialnych na porządek na Pomorzu.

 • zoil44elwer

  Oceniono 73 razy 29

  28-latek,właściciel Parabanku i linii lotniczych w przeszłości wielokrotnie skazywany za oszustwa zatrudnia syna premiera socjologa z wykształcenia,Za 6 tys PLN/m-c + nieograniczone KOSZTY.Bo Marcin P jest innowatorem bankowym naszych czasów tak jak kiedyś swoich czasów geniuszem był Lech W.Bo Michał T jest wybitnym ekspertem lotnictwa,ba nawet umie składać modele lotniskowców.Cha cha,ole ole,zaplątali Michasia w zabawę za 6 tys PLN/m-c + koszty.

 • jerjar

  Oceniono 65 razy 23

  Mały pikuś ten Michałek, gdy przypomnimy sobie Rywina, Pęczaka, panów ze Starachowic, a na koniec kadencji ułaskawienie dla ministra Sobotki.

 • m-kow

  Oceniono 40 razy 18

  Gość, który ułaskawił Petera Vogla i Zbynia Sobotkę powinien oszczędniej gospodarować słowem "bulwersujące"...

 • bez_alternatywy

  Oceniono 32 razy 18

  no Gowina bardziej interesują macice waszych żon i dziewczyn niż prawo
  za to potrafi jak bin laden piać o swojej talibo katolickiej wierze
  Gowin pogrzebie Tuska i to jest fakt

 • czarnybialyszary

  Oceniono 66 razy 18

  A.Kwaśniewski w ciągu 10 lat prezydentury zaliczył mniej wpadek niż B.Komorowski przez 2 lata! Taka jest w Polsce różnica jeśli chodzi o potencjał intelektualny lewicy i prawicy!

 • mareksko42

  Oceniono 36 razy 18

  No właśnie bo ja chciałbym się zapytać gdzie jest fundacja Jolanty Kwaśniewskiej nic nie słychać teraz tak jak kiedyś kiedy to prezydentem był Kwaśniewski i gdzie Ci BARONOWIE SLD no ok jeden został przewodniczącym znów SLD jak widzę tego Milera to mam dość.

 • jerzy.zywiecki

  Oceniono 23 razy 17

  Polak potrafi!Tylko niesamodzielnie myśleć i być wulgarnym w dyskusjach.

Aby ocenić zaloguj się lub zarejestrujX

Najnowsze informacje