Niemcy: tygrys zaatakował strażniczkę zoo. Kobieta zmarła

25.08.2012 15:23
Zastrzelony tygrys, który zaatakował strażniczkę

Zastrzelony tygrys, który zaatakował strażniczkę (Fot. za Bild.de)

- Tygrys zaatakował dziś strażniczkę w ogrodzie zoologicznym w Kolonii. Zwierzę zastrzelił dyrektor zoo - poinformował rzecznik ogrodu. Poranioną kobietę przewieziono do szpitala, lekarzom jednak nie udało się jej uratować.
Najprawdopodobniej drzwi do klatki tygrysa nie były dokładnie zamknięte. To dlatego zwierzę mogło rzucić się na strażniczkę, która w wyniku ataku została śmiertelnie pogryziona - podaje Bild.de.

Zoo po ataku tygrysa, którego potem zastrzelił dyrektor, zostało tymczasowo zamknięte przez policję, ale kierownictwo ponownie otworzyło je dla zwiedzających po południu.

Ogród zoologiczny w Kolonii powstał w 1860 roku i jest jednym z najstarszych i najlepiej znanych takich przybytków w Niemczech. W zoo przebywa obecnie ok. 10 tys. zwierząt.

Zobacz także
Komentarze (80)
Zaloguj się
 • mallorka333

  Oceniono 2 razy 2

  W KOŃCU TO DZIKIE ZWIERZE I TAKIE JEGO PRAWO JAK KTOŚ OBCY KRECI MU SIĘ PO JEGO TERYTORIUM,ALE CZY NALEŻAŁO GO OD RAZU ZABIĆ????WINA TEJ PANI, ŻE BYŁA NIEROZSĄDNA. TYGRYSÓW JEST TAK MAŁO A SĄ PRZEPIĘKNYMI DRAPIEŻNIKAMI A NIE MAŁYMI KOTKAMI, KTÓRE W NIEWOLI BĘDĄ POTULNE I PODPORZĄDKOWANE NAJGORSZEMU GATUNKOWI NA TEJ ZIEMI-CZŁOWIEKOWI.ŻAL MI TEJ PANI ,ALE TYGRYSA TEŻ!!!

 • tuu154

  Oceniono 4 razy 4

  "Drzwi do klatki najprawdopodobniej tygrysa "
  Wpierw komisja ustali czy zaatakował tygrys czy chomik. Być może była to agresywna żaba. Trudno, poczekamy na wyniki badań. Tygrysa dyrektor zabił profilaktycznie, bo podobno donosił policji.

 • donek.com

  Oceniono 3 razy 3

  Gdy u nas kiedyś tygrys uciekł z cyrku, to, jak wszyscy pamiętają, policjanci zastrzelili i tygrysa, i współpracującego ponoć z nimi weterynarza - podejrzewano tego drugiego o zdradę, a obu o zmowę i skłonności wywrotowe, które mogły zaszkodzić 3. Republice i porozumieniom Okrągłego Stołu. No i nie było zmiłuj...

 • ulebyk

  Oceniono 5 razy -3

  Czy policja już sprawdza czy tygrys miał powiązania z NPD i przygotowuje kolejny wniosek delegalizacji legalnie wybranej partii politycznej?

 • alkana11

  Oceniono 6 razy 2

  Zastanawiam się jak do tej klatki wszedł by Kaczyński albo Tusk, to ile czasu tygrysowi zajęło by by zmarł po wkłutym weń jadzie tych panów.?

 • blacksell

  Oceniono 1 raz 1

  ciekawe jest to ze ten z koszmarnymi bykami news wisi od wczorajszego wieczoru - w komentarzach bledy wytknieto juz dawno temu a poprawek jak nie bylo tak nie ma - to pokazuje "klase" tego portaliku i jego redaktorzynów

 • amur-49

  Oceniono 2 razy 2

  A swoją drogą, żal tygrysa (strażniczki oczywiście też). To wspaniałe zwierzę na wolności, a tylko żałosna istota w niewoli. Nawet, jeśli urodził się w niewoli, to i tak jego los tragicznie sprzeczny jest z tym, do czego ewolucja go stworzyła i w jakie instynkty i wspaniałe przymioty wyposażyła. A wszystko po to, by gawiedź mogła z rozdziawionymi, tępymi gębami podziwiać. Czy nie lepiej, żeby, gdy już daje taką możliwość współczesna technika podziwiać awatara - tygrysa w 3D ?

 • amur-49

  Oceniono 3 razy 1

  "Drzwi do klatki najprawdopodobniej tygrysa nie były dokładnie zamknięte" ... Z takiej składni wynika, że wątpliwość nie dotyczy zamknięcia drzwi, a tego, czy były to drzwi do klatki tygrysa.
  "popołudniu." Pisze się co prawda "popołudnie", ale "po południu".
  Wypadało by nauczyć się prawideł języka polskiego, skoro się jest redaktorem.

 • szatan8a

  Oceniono 2 razy 2

  Panie redaktorze ,wypadek byl wczoraj a nie dzisiaj, tygrys zostal zastrzelony podczas ataku na pracownice zoo.

Aby ocenić zaloguj się lub zarejestrujX

Najczęściej czytane

Najnowsze informacje