Niemcy: tygrys zaatakował strażniczkę zoo. Kobieta zmarła

Zastrzelony tygrys, który zaatakował strażniczkę

Zastrzelony tygrys, który zaatakował strażniczkę (Fot. za Bild.de)

- Tygrys zaatakował dziś strażniczkę w ogrodzie zoologicznym w Kolonii. Zwierzę zastrzelił dyrektor zoo - poinformował rzecznik ogrodu. Poranioną kobietę przewieziono do szpitala, lekarzom jednak nie udało się jej uratować.
Najprawdopodobniej drzwi do klatki tygrysa nie były dokładnie zamknięte. To dlatego zwierzę mogło rzucić się na strażniczkę, która w wyniku ataku została śmiertelnie pogryziona - podaje Bild.de.

Zoo po ataku tygrysa, którego potem zastrzelił dyrektor, zostało tymczasowo zamknięte przez policję, ale kierownictwo ponownie otworzyło je dla zwiedzających po południu.

Ogród zoologiczny w Kolonii powstał w 1860 roku i jest jednym z najstarszych i najlepiej znanych takich przybytków w Niemczech. W zoo przebywa obecnie ok. 10 tys. zwierząt.

Zobacz także
 • Półtonowa bestia zaatakowała mężczyznę
 • Drapieżny kot sfilmowany na Opolszczyźnie przez Piotra Borelowskiego. Film umieszczono na You Tube Niebezpieczne zwierzę zaatakowało w Starachowicach. Puma?
Komentarze (80)
Niemcy: tygrys zaatakował strażniczkę zoo. Kobieta zmarła
Zaloguj się
 • andrzej.frant

  Oceniono 38 razy 36

  "Drzwi do klatki najprawdopodobniej tygrysa "
  Ale całkowitej pewności że to był tygrys nie ma ?

 • noducks

  Oceniono 53 razy 29

  zastrzelili tygrysa tylko dlatego ze jest tygrysem?

  na ziemi zyje nie wiedziec po co 7 miliardow ludzi. a ile jest tygrysow?

 • krzych.korab

  Oceniono 27 razy 25

  Drzwi do klatki najprawdopodobniej tygrysa nie były dokładnie zamknięte. Kto pisze te teksty ? Uczniowie pierwszej klasy podstawowej ?

 • ka-mi-la789

  Oceniono 31 razy 19

  Zwyrola mordującego dla zabawy albo dla seksualnego podniecenia zabić nie wolno, bo "niehumanitarne", bo "to zemsta, nie kara" i tym podobne brednie, a zwierzę z ginącego gatunku wolno zastrzelić ot, tak, bo jakiś niedorozwinięty pierdzistołek nagle ze zdumieniem stwierdził, że to drapieżne, cholernie silne bydlę, a nie figurka z kretyńskiej kreskówki, za którą je uważał. Założę się o sześciopak piwa, że dureń nie poniesie żadnych konsekwencji, a zasady bezpieczeństwa w dalszym ciągu będą olewane - jakby co, przecież zawsze można se strzelić. Pewnie jeszcze skórę tego biednego kotowatego położy sobie na podłodze w saloniku - to bardzo w stylu takiego elementu.

 • troll_bagienny

  Oceniono 28 razy 18

  Biedne niczemu nie winne stworzenie zapłaciło najwyższą cenę za niedbalstwo i głupotę jakiejś baby. Kowal zawinił, Cygana powiesili...

 • bu-shy

  Oceniono 20 razy 18

  "Drzwi do klatki najprawdopodobniej tygrysa"

  hm, jak dla mnie to na zdjęciu jest najprawdopodobniej hipopotam...

 • wlodek21

  Oceniono 21 razy 17

  Oczywiście szkoda kobiety. Tygrysa też. Sto lat temu na wolności żyło co najmniej 100 tys. tygrysów i 1 mld ludzi. Dzisiaj jest 7 mld ludzi, a na wolności żyje tylko ok. 3 tys. tych majestatycznych zwierząt. Wkrótce pewnie nie będzie żadnego, pozostaną tylko te w niewoli.

 • blebleble20

  Oceniono 18 razy 16

  "najprawdopodobniej tygrysa". Dziennikarz powinien mieć pewność. A może to był konik polny?

Aby ocenić zaloguj się lub zarejestrujX

Najczęściej czytane

Najnowsze informacje