Amerykańscy dyplomaci ostrzelani w Meksyku

Ostrzelany przez nieznanych sprawców samochód amerykańskich dyplomatów

Ostrzelany przez nieznanych sprawców samochód amerykańskich dyplomatów (Fot. AP/Alexandre Meneghini)

Dwóch pracowników ambasady USA w Meksyku zostało rannych po ostrzelaniu ich samochodu na autostradzie. Nieznane są okoliczności ataku.
Do zdarzenia doszło na autostradzie na południe od miasta Meksyk. - Ranni to pracownicy ambasady USA - poinformowali anonimowi przedstawiciele lokalnej policji. W kierunku ich samochodu z dyplomatycznymi tablicami rejestracyjnymi oddano strzały z broni palnej. Rannych zabrano do szpitala w Cuernavaca - 90 km od stolicy kraju. Policja sprawdza teraz okolicę, w której doszło do incydentu.

Amerykańska ambasada nie potwierdza doniesień. - Sprawdzamy tę informację, ale na razie nie możemy nic na ten temat powiedzieć - poinformował rzecznik ambasady Alex Featherstone.

Zobacz także
 • Allure of the Seas Załoga luksusowego liniowca pomogła nielegalnym imigrantom
 • Brytyjski policjant Polak skazany za zabójstwo sześciu osób na wyspie Jersey
 • Aktywiści Greenpeace wspinają się na platformę Gazpromu Aktywiści zablokowali pracę platformy Gazpromu. "Mają zapasy na kilka dni"
Komentarze (26)
Amerykańscy dyplomaci ostrzelani w Meksyku
Zaloguj się
 • derp972

  Oceniono 42 razy 24

  Meksykanie uwielbiają USA. Zwłaszcza po akcji "Fast and Furious" (CIA dostarczyło broń Meksykańskim kartelom narkotykowym xD), oraz za ustawienie wyborów (również przez CIA), oraz za to że dzięki ich "wojnie z narkotykami", kartele narkotykowe tak urosły w siłę i potęge, że w Meksyku co kilka dni odnajduje się zbiorowe mogiły cywilów ginących w "wojnach karteli narkotykowych".

  Tak wygląda demokracja w wywaniu USA. Podobnie jest w Afganistanie, Iraku, Syrii, Libanie, Sudanie, wcześniej Wietnamie itd.

 • konto_live

  Oceniono 22 razy 14

  Breivik zabił 77 osób i ma być chory psychicznie, handlarze prochów dziesiątki tysięcy i są biznesmanami, ale ten paradoks zauważył już wujaszek Stalin

 • zaanawetprzeciw_3.0

  Oceniono 21 razy 11

  Pewnie "dyplomaci" przewozili towar w samochodzie i Zetas nie podobało się, że ktoś im robi konkurencję.

 • wodakrolewska

  Oceniono 13 razy 9

  ze zdjęcia wynika że zostali ostrzelani kamieniami z katapulty

 • acidity

  Oceniono 10 razy 6

  Ale meksyk w tym Meksyku. Tam rządzą w zasadzie 4 kartele narkotykowe o potencjale większym, niż posiada ich armia i policja. Policję i wojsko kupili już dawno, a Amerykanie dorzucili im do pomocy trochę swoich żołnierzy, których też kupili. Polityków oczywiście też kupili - na samym początku. Na niepokornych zastawiają pułapki: wzywają policję a później dochodzi do egzekucji - to codzienność. Praktycznie nie ma dnia, aby nie odbył się jakiś pogrzeb. Niemal każdy mieszkaniec ma w rodzinie kogoś, kto pracuje dla mafii.
  Jeśli USA nie zaprowadzi tam porządku, to sami rady nie dadzą. A doprowadzenie wszystkiego do normalności i tak potrwa co najmniej 2 dekady.

 • jerzy.zywiecki

  Oceniono 4 razy 2

  Ciekawi ci "dyplomaci".

 • aja_88

  Oceniono 8 razy 2

  gdyby nie amerykańskie ćpuny problem narkotyków by był dużo mniejszy.a tak to ćpają na potęgę a meksykanom każą walczyć z gangami .sami coś słabiutko dają sobie radę ze swoimi ćpunkami to wrobili w wojnę Meksyk.skutki tego widać.powinni meksy spokojnie przepuszczać towar do USA a bogaty sąsiad niech się męczy

 • josif47

  Oceniono 16 razy 2

  Sprostowanie...amerykanscy szpiedzy z paszportami dyplomatycznymi. Amerykanow to chyba nigdzie nie lubia

 • kulbaga

  Oceniono 11 razy 1

  wcale mi ich nie zal niech siedzą w swoim USA a nie dupę wszędzie pchają i szukają czegoś do dupy

Aby ocenić zaloguj się lub zarejestrujX

Najczęściej czytane

Najnowsze informacje