Breivik po ogłoszeniu wyroku: "Przepraszam, że... nie zabiłem więcej osób"

24.08.2012 17:57
Anders Breivik usłyszał dzisiaj w norweskim sądzie wyrok 21 lat więzienia. W ubiegłym roku Norweg zamordował 77 osób w zamachach w Oslo i na wyspie Utoya. Wyrok więzienia oznacza, że został uznany za poczytalnego.

Anders Breivik usłyszał dzisiaj w norweskim sądzie wyrok 21 lat więzienia. W ubiegłym roku Norweg zamordował 77 osób w zamachach w Oslo i na wyspie Utoya. Wyrok więzienia oznacza, że został uznany za poczytalnego. (Fot. POOL REUTERS)

Anders Behring Breivik przeprosił dziś "nacjonalistycznych bojowników" za to, że w czasie ataków, które przeprowadził w lipcu 2011 roku, nie zabił więcej osób. Swoje oświadczenie odczytał niedługo po tym, jak został skazany na maksymalną karę 21 lat więzienia.
Odpowiedzialny za zabicie 77 osób Breivik oświadczył na zakończenie dzisiejszego posiedzenia, że nie będzie odwoływać się od wyroku. Złożenie apelacji według niego oznaczałoby "legitymizację" sądu, którego Norweg nie uznaje.

Jego prawnicy przyznali jednak, że Breivik zakładał apelację, w razie gdyby sąd uznał go za niepoczytalnego. Taka ocena miałaby być jego zdaniem "gorsza niż śmierć". Uznanie go za politycznego terrorystę i 21 lat więzienia to z kolei "idealne" zakończenie jego procesu.

Prokuratura tymczasem zastrzegła, że potrzebuje więcej czasu, by zdecydować, czy będzie odwoływać się od wyroku.

Zobacz także
Komentarze (271)
Breivik po ogłoszeniu wyroku: "Przepraszam, że... nie zabiłem więcej osób"
Zaloguj się
 • ugrydul

  Oceniono 41 razy 35

  A u nas za 2 lata wyjdzie na wolność sławny "Wampir z Bytowa" i kilku jemu podobnych kolesi. Zasądzony wyrok śmierci zamieniono im na 25 lat i niedługo czas się kończy. Psycholodzy jednoznacznie stwierdzają, że goście mogą zabijać dalej. Moim zdaniem rodziny ewentualnych ofiar powinny móc pozwać (i wygrać) państwo polskie za to, że nie umiało ich ustrzec przed takimi zwyrodnialcami. Jeśli ktoś świadomie wypuściłby tygrysa z klatki i ten tygrys by kogoś zjadł to właściciel zwierzaka odpowiadał by za to.

 • nandornor

  Oceniono 38 razy 28

  Co wiecie na temat islamizacji krajów europejskich (u nas ten problem nie występuje).
  Dlaczego buddyzm lub konfucjonizm nie generuje takich problemów.

  Poczytajcie
  www.limitstogrowth.org/articles/2012/03/17/norway-future-islamization-is-calculated/
  rt.com/news/peninsula-saudi-grand-mufti-701/
  www.bbc.co.uk/news/uk-12142177
  “Girls in school, they are mocked by Muslim boys and they dye their hair black, yes. Blondes are dying their hair black, that is correct. And some of them also move to other parts of Oslo to be let alone.”

  "According to Statistics Norway’s most likely scenario, Oslo’s immigrant population will rise from today’s 28 percent to 47 percent in 2040."

  Pooglądajcie
  (to akurat nie ma specjalnie związku z islamem chociaż dotyczy imigrantów z krajów arabskich)
  www.youtube.com/watch?v=piG9PfG9wVQ&feature=relmfu
  Jest tego znacznie więcej w internecie ale głównie w językach obcych więc większość Polaków nie dowie się nigdy o problemach krajów "zachodnich". Politycy mieszkają z dala od takich problemów w swoich komfortowych willach i między innymi dlatego, większość z nich ma te problemy gdzieś.

  Wyobraźcie sobie że np. Sandomierz podzielił losy Marxloh w Niemczech.

  Jeśli macie linki do jakichś ciekawych artykułów (również pozytywnych) to się podzielcie.
  Temat trudny i nie pojawiający się w polskich mediach.

 • dziadekjam

  Oceniono 45 razy 15

  Jedyną możliwością utrzymania tego osobnika przy życiu jest całkowite odizolowanie go od innych więźniów. Przestępcy mają swoje poczucie sprawiedliwości, w niektórych przypadkach, zdrowsze niż prawo

 • pastorxavier

  Oceniono 20 razy 14

  Zapytam jeszcze. Kto i jakim prawem, pozwala na zabijanie ludzi na bliskim wschodzie w mundurach NATO? Jak to jest, że człowiek, przez którego giną niby-winni oraz ci niewinni cywile czy żołnierze wysłani na misje "pokojowe", może spokojnie a nawet w laurach stąpać po tej ziemi?! Historia jest pisana przez zwycięzcę - wiem, ale dlaczego masz prawo decydować o losach milionów, kiedy te miliony nie mogą zdecydować o twoim losie?!

 • led2007

  Oceniono 56 razy 14

  Ja bym go trzymał na tej wyspie w klatce, by wszyscy chętni mogli mu napluć w gębę!

 • 1966-irek

  Oceniono 46 razy 14

  Ja proponuję aby takiego orzełka wysłali do Rawicza,lub Białołęki!! Tam on będzie smacznym kąskiem i pozna prawdziwy smak MĘŻCZYZNY i....faszyzmu.Chciałbym zobaczyć jego minę po ogłoszeniu (takiego) wyroku....

 • tia666

  Oceniono 25 razy 13

  "Przepraszam, że... nie zabiłem więcej osób" przylizany dupek za cel wybral sobie bezbronne dzieciaki, jak taki z niego taki rycerz to dlaczego nie zmierzyl sie rownym sobie? Aby zabic wiecej musialby zaatakowac zlobek..... popieprzony gnojek

 • yarrrr

  Oceniono 44 razy 12

  Koleś może podobać się tylko leszczom, którzy nie mogą odnaleźć się w rzeczywistości oraz nie mają podstawowego poczucia wartości ludzkich takich jak... życie.

 • q-ku

  Oceniono 24 razy 10

  i po co pokazywać, robić reklamę temu faszyście?
  Powinien być zapomniany

Aby ocenić zaloguj się lub zarejestrujX

Najnowsze informacje