Niezatapialna Platforma? Mimo afer i kryzysu poparcie dla PO wciąż duże

Mimo afery z Amber Gold, współpracy syna premiera z OLT i ogólnie złą sytuacją gospodarczą utrzymuje się wysokie poparcie dla koalicji rządzącej. Według najnowszego sondażu CBOS, gdyby wybory odbywały się w połowie sierpnia, wygrałaby je Platforma Obywatelska z poparciem 36 proc.
36 proc. ankietowanych deklaruje poparcie dla PO - wynika z sondażu CBOS. PiS uzyskałby 22-proc. wynik.

Gdyby wybory odbywały się teraz, do parlamentu weszliby przedstawiciele pozostałych partii dziś w nim obecnych - SLD (8 proc. głosów zdeklarowanych wyborców), PSL (6 proc.) oraz Ruchu Palikota, który utrzymuje poparcie na granicy progu wyborczego (5 proc.).

Według CBOS od czerwca, organizacyjnego i propagandowego sukcesu, jakim były rozgrywane w naszym kraju Mistrzostwa Europy w Piłce Nożnej Euro 2012, obserwujemy poprawę notowań rządzącej partii. W stosunku do lipca Platforma zyskała 4 punkty procentowe; 2 punkty procentowe zyskało PSL. PiS straciło 3 punkty procentowe, a SLD - jeden punkt procentowy Notowania RP pozostały na tym samym poziomie.

Grubo poniżej progu wyborczego kształtują się notowania dalszych opozycyjnych ugrupowań - Solidarnej Polski oraz Nowej Prawicy (po 2 proc. głosów).

Chęć udziału w głosowaniu deklaruje 56 proc. ankietowanych.

Zobacz także
Komentarze (588)
Niezatapialna Platforma? Mimo afer i kryzysu poparcie dla PO wciąż duże
Zaloguj się
 • majorek355

  Oceniono 66 razy 40

  Biedna Platforma,jeszcze będzie musiała rządzić jakieś 20 lat, zanim z opozycji wykluje się coś odpowiedzialnego i sensownego.

 • grba

  Oceniono 43 razy 27

  Płacę - wymagam!

  CBOS od 1997 roku, działa na podstawie ustawy z dnia 20 lutego 1997 r. "o fundacji - Centrum Badania Opinii Społecznej" (Dz. U. z 1997 r. Nr 30, poz. 163).

  Obecnie formalnie jest fundacją, nad którą nadzór sprawuje Prezes Rady Ministrów

  Działalność Centrum Badania Opinii Społecznej jest współfinansowana z budżetu państwa w ramach części 16 - Kancelaria Prezesa Rady Ministrów. W 2011 dotacja podmiotowa dla CBOS wyniosła 3,124 mln zł[. W ustawie budżetowej na 2012 zapisano na ten cel kwotę 3,202 mln zł ....

 • slade1972

  Oceniono 46 razy 20

  POlacy to amok:

  Podatki podwyższone, wiek emerytalny podwyższony, ulgi zabrane, afera goni aferę, zatrudniono całą masę biurw, dług olbrzymi!
  A jako kontragumenty stosuje się: Belzebub z Torunia, Kurdupel, nie ma alternatywy. Ludzie toć to zwykła magia!
  Gdzie racjonalizm, gdzie logika!

 • jurekkoz

  Oceniono 82 razy 20

  Póki JK nie odejdzie, nie będzie dobrze. Trzeba głosować na PO, aby JK nie został premierem. Palikot jest sam wśród dziwnych ludzi, dla SLD też nie ma co wierzyć i trzeba głosować na PO. Czekam kiedy będzie normalna prawica, lewica i liberałowie, czekam na taki wybór teraz nie ma nic takiego.

 • oczy123

  Oceniono 21 razy 19

  Niezatapialna Platforma?................za to metro jak najbardziej zatapialne!

 • baby1

  Oceniono 27 razy 19

  He, he, ale te sondaże są obiektywne. Wczoraj w innym PO i PiS tyle samo, dzisiaj PO o 60% więcej niż PiS.

 • krzywelustro

  Oceniono 57 razy 19

  PiS ma aż 22%, bo Jarosław Zbawiciel się nie wypowiada. On jednak długo tak nie może, więc zapewne niebawem PiS trafi tam, gdzie jego miejsce.

 • bzykk

  Oceniono 51 razy 17

  Niestety NIE MA NORMALNEJ!!! alternatywy !

  Na kogo głosować?
  Na pajaca z penisem?
  Kurdupla któremu się wszystko ze Smoleńskiem kojarzy?
  Samosiejnych z PSL-u
  Na komunę NIE GŁOSOWAŁEM NIGDY I GŁOSOWAŁ NA NICH NIE BĘDE!

  To nie PO jest winne takim sondażom tylko PIS jest do dupy, że nawet po takich wpadkach, dziady nie mogą wyjść na I miejsce

Aby ocenić zaloguj się lub zarejestrujX

Najnowsze informacje