Niezatapialna Platforma? Mimo afer i kryzysu poparcie dla PO wciąż duże

24.08.2012 11:46
Mimo afery z Amber Gold, współpracy syna premiera z OLT i ogólnie złą sytuacją gospodarczą utrzymuje się wysokie poparcie dla koalicji rządzącej. Według najnowszego sondażu CBOS, gdyby wybory odbywały się w połowie sierpnia, wygrałaby je Platforma Obywatelska z poparciem 36 proc.
36 proc. ankietowanych deklaruje poparcie dla PO - wynika z sondażu CBOS. PiS uzyskałby 22-proc. wynik.

Gdyby wybory odbywały się teraz, do parlamentu weszliby przedstawiciele pozostałych partii dziś w nim obecnych - SLD (8 proc. głosów zdeklarowanych wyborców), PSL (6 proc.) oraz Ruchu Palikota, który utrzymuje poparcie na granicy progu wyborczego (5 proc.).

Według CBOS od czerwca, organizacyjnego i propagandowego sukcesu, jakim były rozgrywane w naszym kraju Mistrzostwa Europy w Piłce Nożnej Euro 2012, obserwujemy poprawę notowań rządzącej partii. W stosunku do lipca Platforma zyskała 4 punkty procentowe; 2 punkty procentowe zyskało PSL. PiS straciło 3 punkty procentowe, a SLD - jeden punkt procentowy Notowania RP pozostały na tym samym poziomie.

Grubo poniżej progu wyborczego kształtują się notowania dalszych opozycyjnych ugrupowań - Solidarnej Polski oraz Nowej Prawicy (po 2 proc. głosów).

Chęć udziału w głosowaniu deklaruje 56 proc. ankietowanych.

Zobacz także
Komentarze (588)
Zaloguj się
 • prezio2

  0

  To tylko sondaże zamówione przez pełowców a rzeczywistość jest całkiem inna tak samo jak inna jest niż to co wypisuje szechterówa żydowsko komunistyczna.

 • jabystry

  Oceniono 2 razy -2

  "ps i IAR"
  Przestańcie sztucznie tworzyć sensacje i robić widły z igły. Jak dzieci, które nie rozumieją, co się dzieje wokół. Rzucacie g...nem na każdego. Rzygać się chce od czytania waszych głupot.
  Jakie afery w PO ? Pieprzą się już wam te wszystkie partie i partyjki. Koalicja to nie partia, głupie dzieci. Jaki kryzys ? Czy ktokolwiek z was rozumie to słowo ? Kryzys macie wy - wasze zatrudnienie wisi na włosku. Dlatego wypisujecie te bzdury. Nie pomoże to wam. I tak wylecicie z roboty tylko bardziej ubabrani. Żałosne śmieci.

 • muszczyna

  Oceniono 6 razy 2

  -Widziałem dzisiaj w TVN24 Cruellę DeMon!
  …a raczej jej polską wersję, czyli Panią Senator PiS Dorotę Arciszewską-Mielewczyk. W dyskusji prowadzonej przez cztery panie pod kierownictwem prowadzącego redaktora w programie “Babilon”, Pani Senator, katoliczka i zajmująca się wychowaniem młodzieży, Bogu dzięki nie moich dzieci, opowiedziała się jasno za karą śmierci i nie...

  czytaj:odyseja1948.wordpress.com/

 • muszczyna

  Oceniono 6 razy 2

  Widziałem dzisiaj w TVN24 Cruellę DeMon!
  …a raczej jej polską wersję, czyli Panią Senator PiS Dorotę Arciszewską-Mielewczyk. W dyskusji prowadzonej przez cztery panie pod kierownictwem prowadzącego redaktora w programie “Babilon”, Pani Senator, katoliczka i zajmująca się wychowaniem młodzieży, Bogu dzięki nie moich dzieci, opowiedziała się jasno za karą śmierci i nie...

  czytaj:odyseja1948.wordpress.com/

 • vitalny

  Oceniono 4 razy 0

  Polacy to jednak durny naród.Rozumiem,że nie ma żadnej alternatywy,ale poparcie dla jakiejkolwiek z tych partii jest świadectwem nie braku alternatywy,ale zwykłej głupoty.Zamiast brać udział w sondażach i wyborach,trzeba tą całą bandę POPiSowsko-Sldowsko-palikotowską powsadzać do więzień i ogłosić okręgi jednomandatowe.Może wtedy coś by się zmieniło.Ale znając moich rodaków i tzw."mądrość narodu polskiego".....Wątpię.

 • dudibudi

  Oceniono 10 razy 4

  Skończą jak Gierek, a nasze dzieci i wnuki będą spłacać gigantyczne długi.

 • wuem43

  Oceniono 9 razy 1

  Jak się widzi i słyszy takich tuzów jak Mastalarek,płaszczak, brudzio, byczek koniński, Antek policmajster o guru nie mówiąc to się w ludziach flaki przewracają. Zdziadziałe i skostniałe SLD sie nie liczy, PSL z boku robi kasę i ma to w d..., jedynie Palikot się szarpie ale puki co to nie wiele może zwojować. Czarni i ich krętacze mają się dobrze,państwo płaci i utrzymuje to o co walczyć? Niech zostaje platforma bo jest stabilizacja.

 • fordysta

  Oceniono 10 razy 0

  Nie oszwabiajcie i nie cieszcie się.
  Już NIGDY Platforma z Tuskiem do ŻADNYCH rządów nie wejdą.

 • zoil44elwer

  Oceniono 6 razy -2

  Nastały czasy ponure,Platforma "stacza" się pod górę!

Aby ocenić zaloguj się lub zarejestrujX

Najnowsze informacje