Na jesieni nowe otwarcie rządu i "ważne wystąpienie" Tuska

24.08.2012 11:41
Rafał Grupiński

Rafał Grupiński (Fot. tokfm.pl)

Najprawdopodobniej na przełomie września i października premier Donald Tusk będzie miał "ważne wystąpienie", które zapoczątkuje nowe otwarcie w pracach rządu - zapowiedział szef klubu PO Rafał Grupiński.
Chodzi - jak tłumaczył Grupiński w TVP Info - o zmianę sposobu działania państwa na bardzo wielu polach. - Jesienią będziemy przedstawiali i przegłosowywali w Sejmie i w Senacie projekty związane z dokończeniem realizacji exposé premiera. Będzie jakby nowe otwarcie, czyli kolejna faza tej kadencji, którą otworzy premier swoim ważnym wystąpieniem - powiedział polityk.

Według szefa klubu PO wystąpienia premiera możemy spodziewać się u progu jesieni. - Być może będzie to przełom września i października - dodał. Grupiński zastrzegł jednak, że będzie to zależne od kalendarza prac rządu.

W wystąpieniu - zaznaczył polityk PO - rząd będzie starał się pokazać, że musi "dbać o bezpieczeństwo obywateli, ich dochodów, zarobków". Dopytywany, czy należy spodziewać się podwyżki podatków, Grupiński odparł: "nie, ja tutaj nie widzę takiego zagrożenia, na razie gospodarka jest w stanie dobrym".

Zdaniem szefa klubu PO "przyszłym zagrożeniom trzeba umiejętnie się przeciwstawić obecnym działaniem, czyli trzeba dobrze przygotować przyszłoroczny budżet, by nie był on "rozdęty", jeśli chodzi o wydatki". W kontekście planowanych zmian Grupiński powiedział o kwestiach "związanych z przemianami na wsi". Jak wyjaśnił, chodzi o przejście rolników na podatek dochodowy. Zmiany w KRUS, dodał polityk, będą tego konsekwencją.

- Mamy wiele rzeczy do zrobienia, jeśli chodzi o zmiany w sposobie działania części ustaw dotyczących sfery budżetowej - myślę tutaj o zmianach w Karcie Nauczyciela - powiedział Grupiński. Jak dodał, "jest bardzo wiele pól, w których musimy zmienić sposób działania państwa".

Zobacz także
Komentarze (131)
Na jesieni nowe otwarcie rządu i "ważne wystąpienie" Tuska
Zaloguj się
 • haen2010

  Oceniono 44 razy 40

  Od pięciu lat mamy takie nowe otwarcia Tuska. Ze dwa razy w roku. Znudziły się.

 • losowynik

  Oceniono 46 razy 38

  Czyli, szykujmy się na nowe podwyżki podatków i grzebanie przy emeryturach :(

 • alehin

  Oceniono 48 razy 36

  Tusk przeprosi że aż tyle afer ujrzało światło dzienne.
  Tusk wyjaaśni że wszystko przez Kaczora.
  Tusk poprosi o dodatkowe 100 dni spokoju, bo mają problemy z wykonaniem planu okradania obywateli na ten rok.

  I wszyscy będą zadowoleni, bo on tak przekonująco się wypowiada i ma dobrze skrojony gajerek.

 • stenrw

  Oceniono 39 razy 35

  Premier powie: "Chcę tylko waszego dobra" i wszyscy zaczną swoje dobra ukrywać, lecz będzie już za późno...

 • cypich

  Oceniono 38 razy 34

  no to Tusk powie, że jest kryzys i dlatego należy podwyższyć podatki. Dzień później dowiemy się, że była kolejna podwyżka dla urzędników Tuska, których przybyło przypomnę 100 000 od czasu jak jest premierem. Oczywiście za chwilę znowu będzie następna podwyżka podatków bo wszystko przejedli i znów im mało. Ten kraj zaczyna być ciężko i obłożnie chory, niedługo będzie to choroba nieuleczalna i śmiertelna jak tak dalej pójdzie.

 • rabingoldblatt

  Oceniono 33 razy 31

  Panu Premierowi fantastycznie wychodzą "nowe otwarcia"

  Ma tylko problem z zamykaniem.
  1) Senat istnieje jak istniał
  2) Braun wciąż zawodzi o abonament a jak to nic nie daje straszy cię skarbówką,
  3) Brak podatku liniowego
  4) Donek pstryka sobie fotki z szefową NFZ, którego miało nie być
  5) No i ta budowa infrastruktury drogowej. Donku, naprawdę chodzi w tym o to by autostrada spełniała warunki bycia autostradą a nie żeby była "przejezdna"
  6) No i jak tam idzie obniżanie podatku VAT, który wprowadzony został "czasowo" ?? Pewnie na "świętego Nigdy"
  7) No i ta platformiana "walka z korupcją". Za rękę cie Donku nie złapałem ale prze.rałeś sobie u mnie kiedy przeszedłeś do porządku dziennego nad tym jak ministra doktora Much zatrudniła na państwowej posadzie swojego fryzjera. Wtedy odczułem że wszystko co mówisz o walce z korupcją, nepotyzmem i wysokimi standardami jest gowno warte.
  8) O twojej walce o ograniczenie dostępu służb specjalnych do kontroli nad obywatelami szkoda gadać.

  Więcej twoich grzechów nie pamiętam ale to nie znaczy że nie istnieją.

  PS. do wszystkich minujących. Nie jestem walniętym PiSuarem tylko "lemingiem" któremu otworzyły sie oczy. I to całe gadanie że PO to jedyna możliwość na normalność to ściema.!! PO ma takie poparcie bo Polacy wolą przeżywać rozczarowania patrząc na sympatycznego rudego gościa, niż na Jarosława" Zawsze Dziewicę i Wielkiego Zakonspirowanego Opozycjonistę Kaczyńskiego" z ciągle skwaszoną miną.

 • bioder65

  Oceniono 35 razy 29

  wszystkie wystąpienia premiera do tej pory były mało ważne czyli do d...y Dopiero te jesienne będzie ważne.To chyba jakieś jaja.

 • zdd

  Oceniono 34 razy 26

  Rząd musi "dbać o bezpieczeństwo obywateli, ich dochodów, zarobków"
  Stawiam na VAT 25% i wiek emerytalny od 69 lat.

Aby ocenić zaloguj się lub zarejestrujX

Najnowsze informacje