Na jesieni nowe otwarcie rządu i "ważne wystąpienie" Tuska

24.08.2012 11:41
Rafał Grupiński

Rafał Grupiński (Fot. tokfm.pl)

Najprawdopodobniej na przełomie września i października premier Donald Tusk będzie miał "ważne wystąpienie", które zapoczątkuje nowe otwarcie w pracach rządu - zapowiedział szef klubu PO Rafał Grupiński.
Chodzi - jak tłumaczył Grupiński w TVP Info - o zmianę sposobu działania państwa na bardzo wielu polach. - Jesienią będziemy przedstawiali i przegłosowywali w Sejmie i w Senacie projekty związane z dokończeniem realizacji exposé premiera. Będzie jakby nowe otwarcie, czyli kolejna faza tej kadencji, którą otworzy premier swoim ważnym wystąpieniem - powiedział polityk.

Według szefa klubu PO wystąpienia premiera możemy spodziewać się u progu jesieni. - Być może będzie to przełom września i października - dodał. Grupiński zastrzegł jednak, że będzie to zależne od kalendarza prac rządu.

W wystąpieniu - zaznaczył polityk PO - rząd będzie starał się pokazać, że musi "dbać o bezpieczeństwo obywateli, ich dochodów, zarobków". Dopytywany, czy należy spodziewać się podwyżki podatków, Grupiński odparł: "nie, ja tutaj nie widzę takiego zagrożenia, na razie gospodarka jest w stanie dobrym".

Zdaniem szefa klubu PO "przyszłym zagrożeniom trzeba umiejętnie się przeciwstawić obecnym działaniem, czyli trzeba dobrze przygotować przyszłoroczny budżet, by nie był on "rozdęty", jeśli chodzi o wydatki". W kontekście planowanych zmian Grupiński powiedział o kwestiach "związanych z przemianami na wsi". Jak wyjaśnił, chodzi o przejście rolników na podatek dochodowy. Zmiany w KRUS, dodał polityk, będą tego konsekwencją.

- Mamy wiele rzeczy do zrobienia, jeśli chodzi o zmiany w sposobie działania części ustaw dotyczących sfery budżetowej - myślę tutaj o zmianach w Karcie Nauczyciela - powiedział Grupiński. Jak dodał, "jest bardzo wiele pól, w których musimy zmienić sposób działania państwa".

Zobacz także
Komentarze (131)
Zaloguj się
 • rita57

  0

  "jest bardzo wiele pól, w których musimy zmienić sposób działania państwa".

  Tak,tak,! A najważniejsze POle , to zmienić ten rząd i rządzącą partię...

 • josif47

  Oceniono 1 raz 1

  Na jesieni ?....nowa micha i nowi wyjadacze...

 • towarzysz.dyrektor

  Oceniono 1 raz 1

  I pewnie znow "ofensywa legislacyjna" czy jakos tam. Para w gwizdek, ku uciesze POplecznikow. Niech zyja sondaze !

 • kor102

  Oceniono 2 razy 2

  To znaczy że tam zachodzą procesy myślowe, troszkę to trwa, ale na jesieni się wszystkiego dowiemy.

 • jerzy.zywiecki

  Oceniono 1 raz 1

  Ważne,czyli znów nijakie.

 • unamatita

  Oceniono 6 razy 2

  "ważne wystąpienie" Tuska" - wspomni coś o synusiu, czy może wkurzy sie na parabanki?
  Na POhybel nieudaczej zbieraninie!
  u.

 • inwinoveritas

  Oceniono 10 razy 6

  Za nadzwyczajne zasługi dostaną 100% podwyżki : Kilian (PGE), Oliwa-Piotrowska (PGNiG), Owczarek (Enea S.A.) i Grad (dyrektor nieistniejącego przedsiebiorstwa) . Do tego po 3 rady nadzorcze i fuchy "doradców', bo przecież 200-300 tys. na miesiąc to dla takich specjalistów upokarzająco mało !
  Reszta złodziei dostanie tyllko 50% więcej.

 • antygazeta.pl

  Oceniono 7 razy -1

  Ale co donaldu makczu pikczu tusku chce otworzyć. Może sezam, żeby pokazać ile nakradli po-srańcy, a może rozporek w spodniach, żeby pokazać na ile może liczyć miłujący go naród.

 • gorzejgorzej

  Oceniono 8 razy 4

  Co planują sprzedać i co jeszcze przehandlować ?
  Właściwie odpowiedź już znamy - WSZYSTKO, CO SIĘ DA !!!

Aby ocenić zaloguj się lub zarejestrujX

Najczęściej czytane

Najnowsze informacje