Sąd nie zgodził się na upadłość OLT Express. To problem dla klientów

24.08.2012 08:30
Samolot linii OLT

Samolot linii OLT (Fot. Mieczysław Michalak / Agencja Gazeta)

Sąd oddalił wniosek OLT Express o ogłoszenie upadłości. Jego zdaniem spółka nie dysponuje wystarczającym majątkiem, by ponieść koszty postępowania. To problem dla klientów, którzy kupili bilety, ale z nich nie skorzystają - czytamy w "Dzienniku Gazecie Prawnej".
Sąd oddalił wniosek na podstawie art. 13 ust. 1 prawa upadłościowego i naprawczego - ustalił "DGP" w Wydziale Gospodarczym ds. Upadłościowych i Naprawczych Sądu Rejonowego dla m.st. Warszawy. Do tej pory do sądu nie wpłynęło zażalenie na postanowienie w tej sprawie.

A to może skomplikować sytuację niedoszłych pasażerów przewoźnika, którzy kupili bilety na odwołane loty.

"Oddalenie wniosku o upadłość oznacza, że spółka nie ma gotówki na kontach oraz nie posiada majątku, który można łatwo sprzedać. Należy pamiętać, że sąd, stosując ten przepis, zwraca głównie uwagę na to, czy spółka ma pieniądze przynajmniej na pierwszy okres postępowania upadłościowego, by syndyk sfinansował pierwsze czynności, jak np. wysłanie listów do wierzycieli. Jeśli środki nie zostaną wykazane, wniosek o ogłoszenie upadłości zostaje oddalony" - tłumaczy w "DGP" Anna Maria Pukszto, partner w kancelarii Salans.

Cały tekst w dzisiejszym wydaniu "Dziennika Gazety Prawnej".

Zobacz także
Komentarze (91)
Zaloguj się
 • imw

  0

  Sąd nie mógł ogłosić upadłości OLT Express bo wnioski o upadłość złożyły spółki OLT Express Regional (w Gdańsku) i OLT Express Poland ( w Warszawie),

  spółka OLT Express nie składała wniosku o upadłość

 • zelatyn1315owy

  Oceniono 3 razy -1

  JeĂ?Âźeli OLT to Osobiste Linie Tuska, to AG to Afera Gowina, bo ludzie nabici w butelke z e-ambergold.pl nie moga liczyc na jego pomoc.

 • zelatyn1315owy

  0

  A jakja na to wszystko patrze to mam juz dosc tego e-ambergold.pl

 • jan_sobczak1

  Oceniono 2 razy 0

  Wymiar sprawiedliwości jak zawsze dyspozycyjny. Dopóki działacze od Donkeya nie wyjmą swoich pieniędzy OLT, Amber i ich szef nie muszą się o nic martwić.

 • wypelniaj12a2cy

  Oceniono 1 raz 1

  Po tych setkach oszukanych ludzi placzacych nad swoim losem na e-ambergold.pl juz nikt pewnie nie uwierzy w parabanki, tak jak bylo z kasa grobelnego. Na kilka lat mamy spokoj, chyba ze tylko jakies wybitnie inteligentne jednosti dadza sie wpakowac w jakas niszowa piramidke.

 • izaw

  Oceniono 3 razy 3

  Co stracą klienci jak kasy nie ma? Złudzenia! Pieniądze wpisowe na upadłość obciążają masę upadłościową zmniejszając kwotę dla klientów.

  Jak wielu teraz jest chętnych niańczyć tych którzy świadomie z chciwości i naiwności wpłacili kasę. Teraz krzyczą że państwo powinno zabronić. Ale jak państwo czegoś zakazuje to krzyk, że brak wolności. Wolność to odpowiedzialność. Za własne czyny w szczególności.

 • kaacaw

  0

  ej coś widać komentarze nie przechodzą

 • kaacaw

  Oceniono 2 razy 2

  I znów komentarze Łekspertów od prawa na forum!! nagle wszyscy się na upadłosciowym znają. A jakbym tak zapytał kto rozpoznaje np. zarzuty na listę wierzytelności i w ajim terminie ( a jeśli już to czy to np. terim,: ustawowy, sądowy, zawity???), albo jaką większoscią głosów się wyłącza majątek z masy upadłosci, lub też w jakim terminie i od jakiego momentu i kto może może wnieść sprzeciw na uchwałe Rady wierzycieli??? to pewnie wszyscy na tym forum by od razu wiedzieli!!!!! (a jakby tak upadłosć była ogłoszona przed 1 maja 2009 roku, albo 2 maja 2009 roku????) no lemingi odpowiadać, tylko bez zaglądania w ustawę!!!

 • kamilpat11

  Oceniono 8 razy -2

  niezalezna.pl/32196-premierowicz-michal-tusk
  banda oszustów i złodzieji

Aby ocenić zaloguj się lub zarejestrujX

Najnowsze informacje