Sąd nie zgodził się na upadłość OLT Express. To problem dla klientów

Sąd oddalił wniosek OLT Express o ogłoszenie upadłości. Jego zdaniem spółka nie dysponuje wystarczającym majątkiem, by ponieść koszty postępowania. To problem dla klientów, którzy kupili bilety, ale z nich nie skorzystają - czytamy w ?Dzienniku Gazecie Prawnej?.
Sąd oddalił wniosek na podstawie art. 13 ust. 1 prawa upadłościowego i naprawczego - ustalił "DGP" w Wydziale Gospodarczym ds. Upadłościowych i Naprawczych Sądu Rejonowego dla m.st. Warszawy. Do tej pory do sądu nie wpłynęło zażalenie na postanowienie w tej sprawie.

A to może skomplikować sytuację niedoszłych pasażerów przewoźnika, którzy kupili bilety na odwołane loty.

"Oddalenie wniosku o upadłość oznacza, że spółka nie ma gotówki na kontach oraz nie posiada majątku, który można łatwo sprzedać. Należy pamiętać, że sąd, stosując ten przepis, zwraca głównie uwagę na to, czy spółka ma pieniądze przynajmniej na pierwszy okres postępowania upadłościowego, by syndyk sfinansował pierwsze czynności, jak np. wysłanie listów do wierzycieli. Jeśli środki nie zostaną wykazane, wniosek o ogłoszenie upadłości zostaje oddalony" - tłumaczy w "DGP" Anna Maria Pukszto, partner w kancelarii Salans.

Cały tekst w dzisiejszym wydaniu "Dziennika Gazety Prawnej".

Komentarze (91)
Sąd nie zgodził się na upadłość OLT Express. To problem dla klientów
Zaloguj się
 • dziadekjam

  Oceniono 58 razy 54

  "Jego zdaniem spółka nie dysponuje wystarczającym majątkiem, by ponieść koszty postępowania."
  ========================================================================
  Kto ukradnie,
  schowa ładnie,
  ten nigdy nie wpadnie...

 • forumowiecgwna

  Oceniono 55 razy 39

  :) Komedia trwa :)))))

  Pamietajcie o tym jak za byle przekroczenie predkosci zostaniecie zlapani przez dzielnego straznika gminnego ukrytego za krzakiem przydroznej leszczyny - zostaniecie wtedy wyegzekwowani bezlitosnie i niezwykle skutecznie.
  Ja musialem nawet zaplacic mandat z fotoradaru, choc na 100% wiem ze jechalem ponizej 60kmh - aparat zrobil zdjecie motorowi ktory akurat wyprzedzal mnie przed tym fotoradarem... Dziwaczna historia - ale tak sie naprawde zdarzylo... Na fotce ktora dostalem oczywiscie nie widac nawet skrawka terenu poza moja rejestracja i usmiechnieta buzia... Zeby udowodnic swoja niewinnosc musialbym wydawac kase na dowody sadowe, analize zdjec, mozliwe ze nawet i prawnika. Na dodatek musialbym to robic w sadzie oddalonym ode mnie o 350km.... Wolalem zaplacic bo w takim kraju zyje.

  Co innego zas pan Plichta i jego koledzy prawnicy.
  By zylo sie lepiej!

 • ok-cham

  Oceniono 32 razy 30

  Z pustego i Salomon by nie nalał, więc tym bardziej sąd nie miał szans. Kto miał nadzieję, że dzięki upadłości OLT Express zyska szansę na zwrot umoczonych w biletach pieniędzy, był ciężkim naiwniakiem. Przeprowadzenie upadłości to nie filantropia, ale interes, a jaki interes można zrobić z wydmuszką porzuconą po opróżnieniu przez macherów od bursztynowego wałka? Przecież ta firma nigdy nie miała zarabiać, a wręcz przeciwnie - miała mnożyć straty jak się tylko da. Była parawanem dla pralni pieniędzy, a nie biznesem.

 • aleksander45

  Oceniono 57 razy 23

  Najpierw trzeba zabezpieczyć syndyka a dopiero póżniej poszkodowanych. Chory kraj ,chore prawo !!

 • doktor104

  Oceniono 36 razy 18

  No bo przede wszystkim liczy się interes sądu i korporacji prawniczych a motłoch niech spier...la

 • bez_alternatywy

  Oceniono 20 razy 16

  kałacha przystawić lufę do łba i wyśpiewa jak skowronek na wiosnę gdzie jest forsa, na polskie prawo nie ma co liczyć ono chroni mafiozów którzy są firmowani znanymi politycznymi nazwiskami

 • czynnik.rakotworczy

  Oceniono 22 razy 12

  Przecież nasz szeryf Michał T. zaaresztował samolot wart te pare milionów, to chyba na papierkowa robote syndyka wystarczy?

 • zanimmnieznowzbanuja

  Oceniono 14 razy 12

  OLT mozna olac to byl niezly przekret ................. bo kto z oszukanych bedzie sie "procesowal" o te kilka stowek ktore stracil ................ i tak pojdzie na wodke cieszac sie ze nie zainwestowal w Ambera :)))

Aby ocenić zaloguj się lub zarejestrujX

Najczęściej czytane

Najnowsze informacje