Wiceszefowa upadłego Aquamaris założyła już kolejne biuro turystyczne

23.08.2012 14:15
Biuro podróży Aquamaris ogłosiło swoją upadłość niecały miesiąc temu. Jego była wiceprezes, Ewa Kanik, nie porzuciła jednak branży turystycznej. Dziś wyszło na jaw, że założyła już kolejne biuro, Galene. I znajduje się ono dokładnie pod tym samym adresem co Aquamaris.
Zaledwie trzy tygodnie temu do biura Urzędu Marszałkowskiego Województwa Śląskiego wpłynął wniosek o niewypłacalności Aquamarisu z Bielska-Białej. Tymczasem już 10 sierpnia - kiedy do kraju ciągle sprowadzano pozostających za granicą oszukanych klientów Aquamarisa - Kanik zgłosiła do urzędu nowy podmiot gospodarczy.

Choć w Krajowym Rejestrze Sądowym Galene zarejestrowano już 10 maja br., to biuro zaczęło działać dopiero po upadku swojego poprzednika.

Nowe biuro, stary adres

- Według KRS szefową biura podróży Galene jest osoba o tym samym imieniu i nazwisku co była wiceprezes Aquamarisu. Galene znajduje się też dokładnie pod tym samym adresem co upadłe biuro - potwierdza w rozmowie z Gazeta.pl Tomasz Żak z biura prasowego śląskiego Urzędu Marszałkowskiego. Jak podaje, suma gwarancyjna nowej firmy wynosi 209 tys. zł - ponad dwa razy mniej niż jej poprzedniczki.

W oświadczeniu o upadłości Aquamarisu Ewa Kanik informowała, że wpływ na decyzję miał "nagły spadek sprzedaży spowodowany kryzysem na rynku". Znaczenie, jak poinformowało biuro, miała także upadłość firmy lotniczej Air Poland, na bazie której biuro podróży skonstruowało swoją letnią ofertę, a także biura Sky Club, z którym Aquamaris związany był umowami czarterowymi.

Zobacz także
Komentarze (141)
Zaloguj się
 • bubelusio

  0

  LUDZIE
  GALENE powstało, aby organizować wakacje. Ci co wpłacili do AQUAMARIS- u odliczają kwotę jaką otrzymają z ubezpieczenia od Wojewody Śląskiego i z dowodem wpłaty z zeszłego roku do AQUAMARIS jedziemy na wakacje. Proste?, A DLACZEGO NIE?
  Inna nazwa - zarząd ten sam.

 • markusv

  Oceniono 1 raz 1

  Pewnie sa wsrod klientow hobbysci, ktorych bawi utrata wakacji i kasy. Good, fuc...g luck!

 • michu197706

  Oceniono 14 razy 12

  W zarządach obu firm zasiada dokładnie ta sama osoba. Data urodzenia tej pani to 09-09-1967. Tak się dobrze składa, że odpis z KRS zawiera numery PESEL członków zarządu. Proponuję wizytę na stronie ems.ms.gov.pl. Tam jest dostęp do KRS i można samemu zweryfikować co jest prawdą a co nie.
  Tak długo jak długo bankructwo będzie się opłacało, to będą cyrki.

 • lehoo

  Oceniono 10 razy 4

  Papuga: (kupiona przez pana mecenasa na wyprzedaży mienia ruchomego agencji towarzyskiej):
  - nowy buhhhdel ! - na widok gabinetu pana mecenasa
  - nowa buhhhdelmama ! - na widok pani mecenasowej
  - I kuhhhwy nowe ! - na widok mecenasówien
  - I tylko pan Fhhhhanek ten sam - na widok pana mecenasa.

 • tadkon

  Oceniono 17 razy 15

  I tak trwa w tym kraju to bezprawie. Jak długo jeszcze?

 • kefasp

  Oceniono 31 razy 19

  Na pewno skorzystam z usług biura podróży Galene. Już nie mogę się doczekać ich atrakcyjnych ofert na wyjazdy do ciepłych krajów.
  Jestem przekonany, że biuro podróży Galene to pewność, profesjonalizm i zaufanie. Z takim biurem każdy człowiek będzie się czuł bezpiecznie na wakacjach.

 • zelm71

  Oceniono 9 razy 9

  Zapylajcie po wycieczki - oczywiście NAIWNIACY!

 • emeryt21

  Oceniono 26 razy 26

  Okazuje sie,bankructwo firmy to dobry interes.Ostatnio wyprobowal go niejaki Plichta tyle,ze na wieksza skale.....
  Moim zdaniem kazdy oskubany klient powinien miec prawo do karnego procesu przeciwko takiemu bankrutowi.kazdy bankrut powinien dostac kilka lat za kazdego klienta,razem kilkaset lat odsiadki,bez prawa do wczesnego zwolnienia.

Aby ocenić zaloguj się lub zarejestrujX

Najnowsze informacje