Współpraca Ścibora-Rylskiego z bezpieką? "Niech IPN lepiej kupi sobie siedzibę"

- To nie przypadek - powiedziała Janina Paradowska w "Poranku Radia TOK FM" o dzisiejszym artykule w "Rzeczpospolitej". Dziennik pisze, że IPN zapowiada przeanalizowanie dokumentów dotyczących współpracy gen. Zbigniewa Ścibora-Rylskiego z bezpieką. Prezes Związku Powstańców Warszawskich miał współpracować jako TW "Zdzisławski".
Według Paradowskiej opisanie sprawy współpracy gen. Ścibora-Rylskiego niedługi czas po incydencie na Powązkach nie jest przypadkowe. - Gen. Ścibor-Rylski był jednym z nielicznych, który miał odwagę powiedzieć, że to jest skandal - podkreśliła Paradowska, komentując sprawę buczących pod pomnikiem Gloria Victis.

"Rzeczpospolita" napisała, że IPN zajmie się sprawą teczek gen. Ścibora-Rylskiego. Nie ma w nich podpisanej deklaracji, a generał sam tłumaczy, że robił to po to, aby uzyskać informacje od drugiej strony. W teczce są tylko służbowe notatki oficerów bezpieki po rozmowach z TW "Zdzisławskim".

Janina Paradowska uznała całą sprawę lustracji gen. Ścibora-Rylskiego za niepotrzebną. - Może warto ograniczyć w IPN zatrudnienie tych 2200 osób, ograniczyć wydatki i kupić za to siedzibę, jeśli mają się zajmować ściganiem gen. Ścibora-Rylskiego? - pytała Paradowska.

Więcej o:
Komentarze (41)
Współpraca Ścibora-Rylskiego z bezpieką? "Niech IPN lepiej kupi sobie siedzibę"
Zaloguj się
 • fakiba

  Oceniono 46 razy 24

  Jeszcze jeden dowód że ta instytucja służy tylko do niszczenia niewygodnych ludzi na zlecenie jednej partii i jej prezesa

 • dziadekjam

  Oceniono 33 razy 17

  250 milionów budżet, 2200 osób zatrudnionych, a efekty pracy gorsze niż plotkarek z magla. Może tam przenieść tą zgniłą instytucję, to może się trochę podciągną.

 • eleszek

  Oceniono 35 razy 17

  Ponieważ Pan Generał uciszał PiS na cmentarzu to te marnoty wykorzystały swoich w IPN. Już nie raz yak było, choćby wyprawa cieńkiego mecenasa na polecenie marszałka sejmu w sprawie sędziów orzekających niekorzystny wyrok. Marszałka już nie ma (jest weteran Poeta) to i czas zająć się IPNem. Trzeba zwolnić kadrę "naukową". Za zaoszczędzone pieniądze kupić budynek i zacząć z powrotem przyjmować.Kilku "naukowców" straci doktorantów i profity z tego powodu, ale cóż mogą bardziej się przyłożyć do pracy w swoich uczelniach.

 • archimago7

  Oceniono 43 razy 13

  Całe jebane IPN widać stoi po tej stronie co buczący, każdy "niebuczący" to dla nich "nie Polak" i na pewno TW.

 • amron53

  Oceniono 23 razy 11

  Uważam,że manipulowanie danymi, które zawierają archiwa, i to w celach politycznych jest wystarczającym powodem , by tę niewydarzoną instytucję, którą jest IPN, po prostu rozwiązać. Przemawia za tym także olbrzymie marnotrawstwo publicznych pieniędzy przez instytut.

 • fedorczyk4

  Oceniono 26 razy 10

  No tak, kolejny ktory stał tam gdzie stało ZOMO. Szeregi bohaterów uznawanych przez pożal się Boże patryiotyczną prawicę kurczą się rozpaczliwie. Niedługo dojdzie do tego, że jedynie pani Kaczyńska walczyła w Powstaniu Warszawskim i tylko jej Synowie obalili komunę. Ech...

 • rezun-one

  Oceniono 15 razy 7

  Skoro gen. Ścibor-Rylski był kapusiem, to jedynym bohaterem Powstania Warszawskiego pozostają polegli i Rajmund Kaczyński z żoną sanitariuszką poza Warszawą.

 • darokkk

  Oceniono 17 razy 5

  No nie wiedziałem, że ta szacowna instytucja zatrudnia 2200 osób.
  To może trochę matematyki:
  Budżet roczny ipn to 220 000 000 zł.
  Roczny koszt obiadów w szkole dla dziecka to ok 1500zł.
  Szybko dzielimy i wychodzi nam że za roczny budżet ipn możemy kupić przez rok obiady dla ponad 146 000 dzieci.
  Jest to wg niektórych opracowań liczba dzieci w Polsce, które przychodzą do szkoły głodne.
  Resztę dopowiedzcie sobie sami.

Aby ocenić zaloguj się lub zarejestrujX