20 tys. ludzi w jednym budynku. Znajdą się w oku huraganu?

23.08.2012 07:38
Sztorm

Sztorm "Isaac" nad Małymi Antylami (Fot. NASA Handout)

Sztorm tropikalny Isaac dotarł na Karaiby i rośnie w siłę. Po weekendzie - już jako huragan - zagrozi Florydzie. A w tamtejszym mieście Tampa ruszy w poniedziałek konwencja wyborcza Partii Republikańskiej. W budynku nad samym oceanem zbierze się 20 tys. ludzi.
W poniedziałek 27 sierpnia w położonym nad samym oceanem mieście Tampa rozpocznie się konwencja wyborcza Partii Republikańskiej. Walczący o Biały Dom były gubernator Massachusetts Mitt Romney otrzyma na niej oficjalną nominację na kandydata GOP w listopadowych wyborach prezydenckich.

Z okazji konwencji do położonego nad wodą budynku zjedzie ok. 20 tys. osób - około 5 tys. partyjnych delegatów i 15 tys. dziennikarzy. Tymczasem amerykańscy synoptycy obawiają się, że również w poniedziałek na Florydę dotrze - już jako huragan - tropikalny sztorm "Isaac".

Sztorm "Isaac" rośnie w siłę. Zagrozi Republikanom?

"Isaac" w środę wieczorem przeszedł nad Małymi Antylami i dotarł na Karaiby. Prędkość wiatru sięga na razie 75 km/h. Jak poinformowały amerykańskie służby meteorologiczne, w czwartek wichura skieruje się w stronę Portoryko, a później zagrozi Florydzie.

Meteorolodzy ostrzegają, że nad morzem "Isaac" urośnie w siłę. Zmieniony już w huragan uderzy najprawdopodobniej w Dominikanę, Haiti, wschodnią Kubę i właśnie we Florydę. Meteorolodzy przypominają, że Tampa, w której odbędzie się konwencja Republikanów, jest jednym z najbardziej narażonych na huragany amerykańskich miast.

Zobacz także
Komentarze (7)
20 tys. ludzi w jednym budynku. Znajdą się w oku huraganu?
Zaloguj się
 • puzonik48

  Oceniono 12 razy 4

  Wiara czyni cuda:) i ta wiara ich ocali :)Buszmen pewnie jak zwykle z panem Bogiem pogadał i kolegom zapewnił bezpieczeństwo :):)

 • dominatrix78

  Oceniono 8 razy 4

  Zatoki naleza do wod Atlantyku. Czepiasz sie bez powodu.

 • progus

  Oceniono 5 razy 3

  @jorn
  Od dawna, uwierz lub nie, ale w skali oceanu i kontynentu te niecałe 200 km naprawdę nic nie znaczy. Tylko błagam, nie zacznij się wykłócać, że 'nad samym oceanem' oznacza, że ocean widać z okien, bo kontekst artykułu jest zupełnie inny, i chyba dość oczywisty.

 • ruukku

  Oceniono 4 razy 2

  Trzech dziennikarzy na jednego republikanina, naprawdę to potrzebne?

 • alexy-dwa

  Oceniono 13 razy -1

  Może tych prawicowych oszołomów szlag trafi.Widział bym w tym zdarzeniu palec Bożej Opatrzności.

 • jorn

  Oceniono 11 razy -5

  A od kiedy to Tampa leży nad oceanem?

Aby ocenić zaloguj się lub zarejestrujX

Najczęściej czytane

Najnowsze informacje