Dyscyplinarne zwolnienie na UKSW. Za defraudację

22.08.2012 18:09
Gmach główny Uniwersytetu Kardynała Stefana Wyszyńskiego (UKSW)

Gmach główny Uniwersytetu Kardynała Stefana Wyszyńskiego (UKSW) (Fot. Sławomir Kamiński / Agencja Gazeta)

"Księgowa z Uniwersytetu Kardynała Stefana Wyszyńskiego w Warszawie została zwolniona dyscyplinarnie. Chodzi o kradzież" - napisał na Alert24 nasz czytelnik związany z UKSW. Rzecznik uczelni potwierdza, że doszło do zwolnienia w związku z "defraudacją środków uczelni". Sprawę skierowano do prokuratury.
O problemach na Uniwersytecie Kardynała Stefana Wyszyńskiego poinformował Alert24 nasz czytelnik. Jak ustaliliśmy, w zeszłym tygodniu dyscyplinarnie zwolniony został pracownik pionu administracji uczelni.

Rzecznik UKSW Marcin Kozłowski potwierdza, że przyczyną zwolnienia była "defraudacja środków finansowych należących do uniwersytetu". Nie udało się nam jednak potwierdzić kwoty, jaką miał wyprowadzić z kasy uniwersytetu jej pracownik. Nasz czytelnik sugerował, że chodzi o kilkaset tysięcy złotych.

- Dla dobra realizowanych procedur administracyjno-prawnych na tym etapie nie mogę podać więcej informacji - mówi rzecznik UKSW.

Dodaje jedynie, że sprawa została skierowana do prokuratury. Rzecznik prasowy Prokuratury Okręgowej w Warszawie Dariusz Ślepokura informuje, że na razie takie zgłoszenie do prokuratury nie wypłynęło.

Uniwersytet Kardynała Stefana Wyszyńskiego w Warszawie to państwowy uniwersytet wywodzący się z Akademii Teologii Katolickiej. Funkcjonuje od 1999 roku.

Zobacz także
Komentarze (29)
Zaloguj się
 • cheffin

  Oceniono 9 razy 1

  A jak przyjmowali ksiegowa to pewnie kazali pokazac swiadectwo chrztu i co sie okazalo pani byla nieuczciwa katoliczka ---- oj nieladnie klamac teraz trzeba isc do spowiedzi

 • rts44

  Oceniono 8 razy -2

  Księgowi tej złodziejskiej instytucji postępowali jak ich przełozeni!Grzech śmiertelny aby złodziei okradać!

 • wiwi2662_beauty

  Oceniono 23 razy 13

  Dyscyplinarne zwolnienie? A przenieść księgową na inna parafię ....

 • cracovia.figiel

  Oceniono 22 razy 6

  Może Kobiecina poszła drogą Amber Gold i dokonała wpłaty na jakiś Kościół. Mogło tak być. Co nie? Dziś wszyscy na wyścigi chcąc się przypodobać Farbowanemu dokonują sporych przelewów na Kościoły. A że nie swoje pieniądze? No i co z tego. Kościół wszystko przyjmie.

 • r.maszkowski

  Oceniono 5 razy 3

  Jeżeli pracownik - to księgowy.

Aby ocenić zaloguj się lub zarejestrujX

Najczęściej czytane

Najnowsze informacje