Szef pomorskiego PiS: Michał Tusk zarabia na lotnisku trzy razy więcej niż dyżurny portu

22.08.2012 16:09
Michał Tusk, Andrzej Jaworski

Michał Tusk, Andrzej Jaworski (Fot. Renata Dąbrowska / Wojciech Olkuśnik / Agencja Gazeta)

Władze Portu Lotniczego Gdańsk zatrudniły Michała Tuska na specjalnych warunkach. Syn premiera zarabia tam trzy razy więcej niż dyżurny portu lotniczego, podczas gdy jest zwykłym hochsztaplerem - takie oskarżenia wysunął dziś prezes pomorskiego PiS i poseł Andrzej Jaworski.
- Syn Donalda Tuska zarabia dużo więcej niż dyżurny portu, który odpowiada za bezpieczeństwo pasażerów (...) Osoby, które pilnują bezpieczeństwa na lotnisku, zarabiają jedną trzecią tego, co zarabia syn Donalda Tuska - powiedział Jaworski podczas konferencji prasowej w Porcie Lotniczym Gdańsk im. Lecha Wałęsy.

Jaworski dodał, że Michał Tusk dostał pracę na lotnisku z nadania politycznego. Wyjaśnił, że w rzeczywistości za zatrudnieniem syna premiera stała osoba publiczna z Platformy Obywatelskiej z Gdańska. Jej nazwisko władze lokalnego PiS zamierzają ujawnić we wrześniu. - Nie jest normalne to, że aby zatrudnić kogoś, łamie się podstawowe zasady funkcjonowania w danej firmie - podkreślił poseł PiS.

"Układowi gdańskiemu patronuje Wałęsa"

Zdaniem szefa pomorskiego PiS zatrudnienie Michała Tuska na lotnisku to jeden z przejawów "układu gdańskiego", do którego zaliczył m.in. prezydenta Gdańska Pawła Adamowicza.

- Patronem tego układu jest Lech Wałęsa. Osobami, które w tym układzie uczestniczą, jest środowisko polityczno-towarzyskie; uczestniczą w nim znani politycy Platformy Obywatelskiej i ludzie z biznesu, którzy czerpią pełnymi garściami tylko dlatego, że są związani z Platformą Obywatelską - dodał Jaworski.

Poseł PiS dodał, że do "układu gdańskiego" zalicza też "niektórych dziennikarzy zwłaszcza z 'Gazety Wyborczej' oraz osoby z nadania politycznego, osoby, które od dłuższego czasu czują się w Gdańsku bezkarne". - Nie jest przypadkiem, że w Gdańsku prokuratura czy sądy nie zajmowały się problemem Amber Gold i OLT Express i panem Marcinem P., który dokonywał wielokrotnie oszustw - nadmienił.

"Dał się poznać jako hochsztapler"

- Temu młodemu człowiekowi zrobiono wielką krzywdę, ma dziś już opinię i dał się poznać jako hochsztapler w działalności finansowej - jednocześnie pracował dla portu, jak i przewoźnika - powiedział przewodniczący komisji rewizyjnej Rady Miasta Gdańska Grzegorz Strzelczyk.

Według radnego, tłumaczenia prezesa Portu Lotniczego Gdańsk Tomasza Kloskowskiego, że jednoczesna praca Michała Tuska dla portu i przewoźnika OLT Express nie jest konfliktem interesów, "dyskwalifikuje go jako menedżera". - Jest oczywiste, że z punktu widzenia portu lotniczego jest interesem pozyskiwanie jak najwięcej wiarygodnych przewoźników, którzy dostarczą jak najwięcej pasażerów (...) W interesie portu jest, aby te stawki za obsługę były jak najwyższe. Prezes Kloskowski wysyłając Michała Tuska do pracy w OLT Express, czyli do jednego z klientów lotniska, złamał zakaz konkurencji i podstawowe standardy - ocenił Strzelczyk.

Będzie śledztwo ws. Michała Tuska?

13 sierpnia Stowarzyszenie "Stop korupcji" przekazało Prokuraturze Rejonowej Gdańsk-Śródmieście zawiadomienie o możliwości działania na szkodę majątkową spółki Port Lotniczy Gdańsk przez Michała Tuska. W piśmie do prokuratury Stowarzyszenie "Stop korupcji", które ma siedzibę w Opolu, argumentuje, że w przypadku syna premiera mogło dojść do złamania przepisów 296 i 296a Kodeksu karnego - przeciwko obrotowi gospodarczemu. Prokuratura do 10 września ma zdecydować, czy będzie wszczęte śledztwo w tej sprawie.

Zobacz także
Komentarze (311)
Zaloguj się
 • pablobodek

  Oceniono 2 razy 2

  Jaworski jest niezwykłym hochsztaplerem. Wszystkie fuchy załatwiała mu sekta PiS.
  Stocznię Gdańsk bardzo umiejętnie wycyckał z gotówki - przed sądem.
  Czy ten etnolog coś umie, ma jakiś fach?

 • kakaz39

  Oceniono 4 razy 2

  Nie dziwi nic !
  Kaczyński ma kota ! gdyby takiego kota miał Premier Tusk "to"nie byłby to kot tylko Pantera !
  PIS to nie ludzie (to Pis-dzicz)

 • edza4

  Oceniono 5 razy 3

  To upokarzające że polityk używa takich słów ,ponieważ nie było go komu wychować,aż na horyzoncie pojawił się Kaczyński i on uznał że jego chamski język pasuje do tej formacji jak ulał.Więc pisowiec i hochsztapler to właśnie to.

 • fordysta

  Oceniono 10 razy 4

  P. Jaworski ameryki nie odkrył.
  Cały Trójmiasto wie, że jest FOLWARKIEM Tusko-Wałęso-Adamowiczo-Głódziowy. I jeszcze innych.
  Każdy na własnej skórze tego doświadcza.

 • jackie53

  Oceniono 12 razy -2

  A to jest panie Jaworski DONOSICIELSTWO!!! Wczoraj podobny proceder dementował pana koleżka partyjny ob. Dera. Jest to kolejny dowód na to, że chcecie z naszego kraju zrobić państwo policyjne, na wzór IV RP, jaką już próbowaliście wdrożyć. Na szczęście wam się nie udało. Poza tym panie Jaworski, niech pan zacznie od siebie i swojej familii. Jakie profity pan i pana najbliżsi czerpią z tego, że jest pan zaufanym przydupasem Kaczyńskiego!

 • tommy1one

  Oceniono 11 razy -1

  co za idiota. porażka. z resztą jak cały pisuar. zbieranina najgorszych zjebów, przekrętasów i fanatyków

 • unamatita

  Oceniono 13 razy -3

  "Niezły burdel" w tym kraju zrobiły rządy Donalda - siostry!
  u.

 • prof.gzymek

  Oceniono 12 razy -2

  POkorne ciele dwie matki ssie .

Aby ocenić zaloguj się lub zarejestrujX

Najnowsze informacje