Szef pomorskiego PiS: Michał Tusk zarabia na lotnisku trzy razy więcej niż dyżurny portu

22.08.2012 16:09
Michał Tusk, Andrzej Jaworski

Michał Tusk, Andrzej Jaworski (Fot. Renata Dąbrowska / Wojciech Olkuśnik / Agencja Gazeta)

Władze Portu Lotniczego Gdańsk zatrudniły Michała Tuska na specjalnych warunkach. Syn premiera zarabia tam trzy razy więcej niż dyżurny portu lotniczego, podczas gdy jest zwykłym hochsztaplerem - takie oskarżenia wysunął dziś prezes pomorskiego PiS i poseł Andrzej Jaworski.
- Syn Donalda Tuska zarabia dużo więcej niż dyżurny portu, który odpowiada za bezpieczeństwo pasażerów (...) Osoby, które pilnują bezpieczeństwa na lotnisku, zarabiają jedną trzecią tego, co zarabia syn Donalda Tuska - powiedział Jaworski podczas konferencji prasowej w Porcie Lotniczym Gdańsk im. Lecha Wałęsy.

Jaworski dodał, że Michał Tusk dostał pracę na lotnisku z nadania politycznego. Wyjaśnił, że w rzeczywistości za zatrudnieniem syna premiera stała osoba publiczna z Platformy Obywatelskiej z Gdańska. Jej nazwisko władze lokalnego PiS zamierzają ujawnić we wrześniu. - Nie jest normalne to, że aby zatrudnić kogoś, łamie się podstawowe zasady funkcjonowania w danej firmie - podkreślił poseł PiS.

"Układowi gdańskiemu patronuje Wałęsa"

Zdaniem szefa pomorskiego PiS zatrudnienie Michała Tuska na lotnisku to jeden z przejawów "układu gdańskiego", do którego zaliczył m.in. prezydenta Gdańska Pawła Adamowicza.

- Patronem tego układu jest Lech Wałęsa. Osobami, które w tym układzie uczestniczą, jest środowisko polityczno-towarzyskie; uczestniczą w nim znani politycy Platformy Obywatelskiej i ludzie z biznesu, którzy czerpią pełnymi garściami tylko dlatego, że są związani z Platformą Obywatelską - dodał Jaworski.

Poseł PiS dodał, że do "układu gdańskiego" zalicza też "niektórych dziennikarzy zwłaszcza z 'Gazety Wyborczej' oraz osoby z nadania politycznego, osoby, które od dłuższego czasu czują się w Gdańsku bezkarne". - Nie jest przypadkiem, że w Gdańsku prokuratura czy sądy nie zajmowały się problemem Amber Gold i OLT Express i panem Marcinem P., który dokonywał wielokrotnie oszustw - nadmienił.

"Dał się poznać jako hochsztapler"

- Temu młodemu człowiekowi zrobiono wielką krzywdę, ma dziś już opinię i dał się poznać jako hochsztapler w działalności finansowej - jednocześnie pracował dla portu, jak i przewoźnika - powiedział przewodniczący komisji rewizyjnej Rady Miasta Gdańska Grzegorz Strzelczyk.

Według radnego, tłumaczenia prezesa Portu Lotniczego Gdańsk Tomasza Kloskowskiego, że jednoczesna praca Michała Tuska dla portu i przewoźnika OLT Express nie jest konfliktem interesów, "dyskwalifikuje go jako menedżera". - Jest oczywiste, że z punktu widzenia portu lotniczego jest interesem pozyskiwanie jak najwięcej wiarygodnych przewoźników, którzy dostarczą jak najwięcej pasażerów (...) W interesie portu jest, aby te stawki za obsługę były jak najwyższe. Prezes Kloskowski wysyłając Michała Tuska do pracy w OLT Express, czyli do jednego z klientów lotniska, złamał zakaz konkurencji i podstawowe standardy - ocenił Strzelczyk.

Będzie śledztwo ws. Michała Tuska?

13 sierpnia Stowarzyszenie "Stop korupcji" przekazało Prokuraturze Rejonowej Gdańsk-Śródmieście zawiadomienie o możliwości działania na szkodę majątkową spółki Port Lotniczy Gdańsk przez Michała Tuska. W piśmie do prokuratury Stowarzyszenie "Stop korupcji", które ma siedzibę w Opolu, argumentuje, że w przypadku syna premiera mogło dojść do złamania przepisów 296 i 296a Kodeksu karnego - przeciwko obrotowi gospodarczemu. Prokuratura do 10 września ma zdecydować, czy będzie wszczęte śledztwo w tej sprawie.

Zobacz także
Komentarze (311)
Szef pomorskiego PiS: Michał Tusk zarabia na lotnisku trzy razy więcej niż dyżurny portu
Zaloguj się
 • i-tyle

  Oceniono 98 razy 68

  Doskonała wiadomość, że PIS wziął się za prześwietlanie finansów takich ludzi jak Tusk.

  Z niecierpliwością czekam również na skrupulatne wyliczenia dotyczące zwolnienia lekarskiego żony pana Adama Hofmana.

 • brzydzesiepisu

  Oceniono 94 razy 62

  Na szczęście pan śmieciuch Andrzej J. (zwany potocznie "zbawcą stoczni") jako członek (w podwójnym tego słowa znaczeniu) wszelkich możliwych spółek skarbu państwa, nigdy nie zarabiał za nicnierobienie, gdyż zawsze był zajęty podkładaniem komuś świni, dłubaniem w nosie, konfabulacją i denuncjacją. Ile trzeba mieć w sobie pychy, buty, nienawiści, zakłamania, złej woli aby doszukiwać się u innych swoich własnych cech jebanej osobowości panie Andrzeju?
  Brzydzę się panem prawie tak jak kurduplem i panem dyrektorem Tadeuszem... Tfu!!!

 • crotalus1

  Oceniono 76 razy 56

  Jaworski w 2006 objął stanowisko prezesa Stoczni Gdańsk. Ciekawe za czyich rządów... Pomijam, że ładnie tę stocznię podtopił.

 • puzonik48

  Oceniono 67 razy 53

  Czy Jaworski to ten pieniacz? który rozpieprzył Stocznię Gdańską ,bo nie miał ani umiejętności ani czasu na zarządzanie ,bo nie wychodził z sądu ?

 • hydrograf

  Oceniono 54 razy 32

  Jaworski jest etnografem... co jak powszechnie wiadomo jest najlepszym wykształceniem do kierowania stocznią..... A przynależność do PiS nie miała z jego "karierą" absolutnie nic wspólnego.....

  ____________________________________________
  Kali ukraść krowa - dobrze; Kalemu ukraść krowa - źle...

 • tomtg123

  Oceniono 34 razy 28

  Dobre. Pociągnijmy ten temat, bo on mi się podoba: pan prezes Jarosław Kaczyński wydaje co miesiąc na ochronę ponad 50 razy więcej niż wynosi przecietna emerytura w Polsce (100 tys zł.). Wszystko z kasy podatnika, bo przecież partia żyje za dotacje państwową.
  Pani Marta Kaczyńska, siostrzenica Prezesa, dostała od Państwa za tragiczny wypadek lotniczy rodziców równowartość 1600 przeciętnych emerytur (3 mln zł).
  I to wszystko również za pieniądze podatnika.
  Jak widać ja też umiem tak , jak poseł PiS pan Andrzej Jaworski (który również jest opłacany z kasy podatnika. Pensja poselska pana posła to ponad 12 tysięcy złotych, dodatkowe środki na prowadzenie biura poselskiego - ponad 11 i tysięcy , czyli pan poseł Andrzej Jaworowski miesięcznie przejada kilkanaście średnich emerytur).
  Pozdrawiam pana posła Jaworskiego serdecznie.

 • s3g

  Oceniono 38 razy 24

  Nareszcie odezwał się mój ulubieniec Jaworski - jako wyklwalifikowany etnograf został prezesem Stoczni Gdańskiej i nie przyczynił się zupełnie do Jej upadku. Ciekawe ile wtedy będąc w podobnym do Michała Tuska wieku zarabiał......

 • simonh

  Oceniono 42 razy 22

  Kiedy tego debila jaworskiego skierują na przymusowe leczenie psychiatryczne ? Skoro mlody Tusk zarabia 4 tysiące to dyżurny portu lotniczego zarabia 1,5 tys zl ? Powiedz niezwykły hohsztaplerze Jaworski ile ty zarabiałeś jako prezes stoczni z nadania czysto politycznego i jako prz\ewodniczący rady nadzorczej Energi ?
  I takie wlasnie cieple posadki zajmowal pan etnolog i politolog po UKSW nie majac zielonego pojecia ani o przemysle stiocznioeym ani o energetyce. Po prostu drugi Kownacki, zloty spadochroniarz pisu.
  I jeszcze menda ubliza innym chowając się za immunitet poselski ! Normalna pisuarowa, bezwstydna kanalia

Aby ocenić zaloguj się lub zarejestrujX

Najnowsze informacje