Mundurowi mieli dostać 20 milionów za Euro. Nadal nie dostali

22.08.2012 07:48
Ćwiczenia policji przed Euro 2012 na ul. Pienistej

Ćwiczenia policji przed Euro 2012 na ul. Pienistej (Fot. Marcin Stępień / Agencja Gazeta)

"Służby odpowiedzialne za bezpieczeństwo podczas Euro 2012 do tej pory nie dostały pieniędzy za zabezpieczenie turnieju" - podaje RMF FM.
Przyjęta przed mistrzostwami ustawa miała gwarantować 20 milionów złotych dla policji, straży granicznej i Biura Ochrony Rządu za nadgodziny i gotowość.

Według ustaleń rozgłośni , na wynagrodzenia czeka 10 tysięcy policjantów i 500 oficerów BOR. Mundurowi są rozżaleni, bo część z nich chciała wydać pieniądze na wyprawki szkolne dla swoich dzieci.

Z ustaleń radia wynika, że wypłaty utknęły na biurku MSW. A funkcjonariusze nie mają się jak upomnieć o pieniądze, bo trwają sejmowe wakacje.

Zobacz także
Komentarze (64)
Zaloguj się
 • amorcustodia

  0

  W chwili gdy zaczynało się Euro zakończyłem szkolenie podstawowe. Adaptacja w Oddziale Prewencji i zgłosiłem się na ochotnika do ochrony imprezy. Nikt mi tyle nie dał co rząd naobiecywał, jak mówi monolog jednego z kabareciarzy idealnie tu pasujący. Mieliśmy dostać X złotych za każdą dodatkową godzinę służby ponad program. Takich godzin miałem około 40+. Później powrót do Oddziału Prewencji, pytania odnośnie środków pozostawały bez odpowiedzi - dalej, jakiś odważny oficer rzekł: " Odbierzecie sobie w swoich jednostkach macierzystych". I tak oto, jestem 2 mies. w jednostce macierzystej i nikt tu nawet nie wie, że byłem na Euro. Jednym słowy, ZAPOMNIJCIE O PIENIĄDZACH - KTO MIAŁ DOSTAĆ TO JUŻ DOSTAŁ!

 • smiki48

  Oceniono 3 razy 1

  średnio każdy policjant za Euro ma dostać DODATKOWO 2000 ZŁOTYCH. Oprócz zwykłego wynagrodzenia. A tysiace wolontariuszy nie dostaólo ani złotówki. Niech za to zapłaci UEFA z PZPN. W końcu to oni organizowali mistrzostwa, więc powinni pokryć koszty organizacji. Zwłaszcza że zarobili parę miliardów eu.

 • pro-contra

  Oceniono 14 razy 10

  A mówiłem już 2 lata temu:
  panowie, rzućcie w pi#du tą parszywą robotę.
  Starsi służbą niech dociągają "do emerytalnego progu", a młodym niech nie będzie szkoda tych kilku lat, bo w Policji dłuuugo jeszcze nie będzie lepiej.

  Jesteście "między młotem a kowadłem", i w razie kłopotów NIKT WAM NIE PODA pomocnej ręki.
  Społeczeństwo pluje na wasze mundury, bo ich nie interesują cyrkowe układy, braki kadrowe i sprzętowe oraz amatorska organizacja służby.

  Roboty w Europie jest dosyć, a zmarnowanie wielu lat i zdrowia uniemożliwi wam rozpoczynanie życia "na nowo".

 • pro-contra

  Oceniono 7 razy 7

  Od 1989 roku polskie rządy jak mówią o podwyżkach podatków (dowolnych), to je napewno podwyższą.
  A kiedy mówią o poprawie świadczeń ( także samo dowolnych), to mówią.

 • spluwa-orginal

  Oceniono 36 razy -30

  " Mundurowi są rozżaleni, bo część z nich chciała wydać pieniądze na wyprawki szkolne dla swoich dzieci"...

  Biedacy .Czytalem ,ze Caritas bedzie rozdawal wyprawki dla potrzebujacych.

 • 1robert315

  Oceniono 23 razy 19

  Odchodzę z tej POrąbanej instytucji jaką jest POlska POlicja niePOlityczna ! Po 21 latach nienagannej służby mam dosyć tego syfu !

 • supertlumacz

  Oceniono 14 razy 2

  Mundurowi są rozżaleni, bo część z nich chciała wydać pieniądze na wyprawki szkolne dla swoich dzieci.

  Zamierzone przeznaczenie uzyskanych środków nie ma wpływu na zasadność roszczeń . Lepszym celem byłby zakup identyfikatorów – nie pamiętam kiedy ostatnio widziałem polskiego policjanta noszącego identyfikator. Jeśli nie starczy pieniędzy dla wszystkich, to należy dać tym którzy chcieli iść do domu publicznego bo to sprzyja rozwojowi prześladowanego sektora prywatnego.

  Dodatkowe wynagrodzenie funkcjonariuszy powinno pochodzić wyłącznie z obniżki uposażeń sędziów, prokuratorów i kierownictwa policji którzy spowodowali masowe niezawinione niezrekompensowane szkody rosyjskich turystów. Dobrze że z powodu panującej w Polsce biedy niewielu będzie polskich turystów na zimowych IO 2014 w Soczi i Rosjanie nie będą mogli pomścić doznanych krzywd. Natomiast podejrzewam że Polska zrówna się z Luksemburgiem i z Monaco pod względem dochodów od rosyjskich turystów.

  Już obecnie tłumy Rosjan wyjeżdzające do Niemiec traktują przejazd przez Polskę jak przez terytorium zadżumione, a o wizę Szengen starają się ubiegać wszędzie tylko nie w polskich konsulatach. Kto widział w Polsce rosyjskiego turystę już po Euro 2012?

 • lipotyk

  Oceniono 11 razy -1

  Ja też nie mam na wyprawki na kiązki dla dzieci,po podwyżakch i zmianie programu do 4tej klasy i trzeba kupić nowe,stare na makulature,,kiedy przyszedł kryzys pracodawcy zwalniali i obniżali pensje a tu piszą o podwyzakch,ehh,urlop tak ale bezplatny,płatny owszem ale tylko ten na którym jesteś w pracy,jak nie ma co robić dostajesz wolne jeden dzien albo dwa ,pomimo tego że jesteś w pracy 220 h,konczy się rok i mówią ze został 5 dni które masz rozbite na 1 dzień w miesiacu,upominasz sie oswoje i lądujesz na bruku.o dodatku do urlopu.na dzieci zapomnij i funduszu socjalnym też,żeby to miec zmien sobie prace,praca w Markecie i u prywaciaża,straszenie bezrobociem itd,wszystkie służby milczą,bo należy pracować po 12h,prze 6 dni ,Inspekca Pracy zareaguje jak doniesiesz oficjalne ale mówią ze trudno to udowodniać,Jedna Wielka Banda,a Skarbowka nie może nałożyć mandatu Takim firmom jak Amber Gold bo do banków nie ma wstepu a do śmiertelnika ma i nie podaruja 50 groszy,Za Ruska to chociaż handel kwitł,
  Tak więc Panowie w tył zwrot i pod Belweder obstawić wyjście z Sejmu za przykładem zwolenników Pisu,których Niesiołowski obrażał,że przeszkadzają mu pracować,staliscie się panowie marionetkami do łatania budżetu w imie prawa a szczegolnie ruchu drogowego,bo to niestety od Was zależy jakie zarzuty i za co postawi prokurator,czym więcej tym lepiej i tym wyższy mandat,kolegium albo wyrok.
  Jesteśmy naprawde zadowoleni żyjąc w praworządnym kraju ,nie widzac jak złodzieje za plecami na sokradają ze wszystkiego co się da.Ale teraz już widzi cała Polska.

 • kanetsb

  Oceniono 7 razy 7

  No przecież wiadomo, że niczego nie dostaną, bo pieniądze z budżetu na ten rok skończyły się jakiś miesiąc przed początkiem Euro. Teraz tylko czekać do wyborów i zgonić winę za upadek gospodarki na to, że Polacy tak wybiorą kolejny sejm, że nie da się złożyć jakiejkolwiek koalicji.

Aby ocenić zaloguj się lub zarejestrujX

Najczęściej czytane

Najnowsze informacje