Mundurowi mieli dostać 20 milionów za Euro. Nadal nie dostali

?Służby odpowiedzialne za bezpieczeństwo podczas Euro 2012 do tej pory nie dostały pieniędzy za zabezpieczenie turnieju? - podaje RMF FM.
Przyjęta przed mistrzostwami ustawa miała gwarantować 20 milionów złotych dla policji, straży granicznej i Biura Ochrony Rządu za nadgodziny i gotowość.

Według ustaleń rozgłośni , na wynagrodzenia czeka 10 tysięcy policjantów i 500 oficerów BOR. Mundurowi są rozżaleni, bo część z nich chciała wydać pieniądze na wyprawki szkolne dla swoich dzieci.

Z ustaleń radia wynika, że wypłaty utknęły na biurku MSW. A funkcjonariusze nie mają się jak upomnieć o pieniądze, bo trwają sejmowe wakacje.

Zobacz także
 • Podwyżki dla mundurowych: średnio po 450 zł ''To kiełbacha wyborcza''
Komentarze (64)
Mundurowi mieli dostać 20 milionów za Euro. Nadal nie dostali
Zaloguj się
 • dziadekjam

  Oceniono 40 razy 24

  "Mundurowi mieli dostać 20 milionów za Euro."
  ==================================
  Widocznie uznano ich występ za nieudany.:-(

 • 1robert315

  Oceniono 23 razy 19

  Odchodzę z tej POrąbanej instytucji jaką jest POlska POlicja niePOlityczna ! Po 21 latach nienagannej służby mam dosyć tego syfu !

 • atomm

  Oceniono 16 razy 16

  Pytanie
  czy PZPN dorzucił się do tego, czy znowu nas ktoś chce okraść?

 • rosfita

  Oceniono 21 razy 13

  Oczywiscie nie dostali zwykli funkcjonariusze ci co stali na ulicy. Spasione mordy generaly i cale to patałahstwo z pewnoscią już podzielilo miedzy siebie cala kasę.

 • rawahecht

  Oceniono 18 razy 12

  "20 milionów za Euro"

  Sensacyjny kurs!

 • aja_88

  Oceniono 46 razy 12

  cały czas są grupą uprzywilejowaną w stosunku do innych Polaków.a ochrona takich imprez to ich zasrany obowiązek

 • czarnyhs

  Oceniono 13 razy 11

  no cóż "wadza" umie tylko jedno: POtrafi Obiecać!!!!!

 • malini

  Oceniono 33 razy 11

  Do tych pierwszych 7 przede mną. Czy naprawdę uważacie, że ludzie, na których płacicie podatki m.in., aby wasze dziecko nie dostało łomotu od naprutych kiboli w drodze do domu nie powinni za to dostawać pieniędzy? Czy wy pracując powyżej 8 godzin dziennie nie otrzymujecie pieniędzy za nadgodziny lub wolnego do odbioru? Chcielibyście 1) mieć zakaz brania urlopu (nawet 1 dnia) w miesiącach czerwiec-lipiec 2) nie móc pojechać z rodziną nawet w sobotę i w niedzielę na wycieczkę 3) w każdy meczowy dzień pracować po kilkanascie godzin, w tym nie spać w nocy? Jeżeli na którekolwiek z pytań odpowiedzieliście "tak", to..."gratuluję". A w kwestii pieniędzy, to niemoralne jest zatrzymanie nagród (inna sprawa niż oczywiście należne nadgodziny) na poziomie "wierchuszki" , z pominięciem osób bezpośrednio pracujących na ulicach podczas euro. Czy ktoś się przyjży kwotom, które sobie nawzajem powypłacali?

 • pro-contra

  Oceniono 14 razy 10

  A mówiłem już 2 lata temu:
  panowie, rzućcie w pi#du tą parszywą robotę.
  Starsi służbą niech dociągają "do emerytalnego progu", a młodym niech nie będzie szkoda tych kilku lat, bo w Policji dłuuugo jeszcze nie będzie lepiej.

  Jesteście "między młotem a kowadłem", i w razie kłopotów NIKT WAM NIE PODA pomocnej ręki.
  Społeczeństwo pluje na wasze mundury, bo ich nie interesują cyrkowe układy, braki kadrowe i sprzętowe oraz amatorska organizacja służby.

  Roboty w Europie jest dosyć, a zmarnowanie wielu lat i zdrowia uniemożliwi wam rozpoczynanie życia "na nowo".

Aby ocenić zaloguj się lub zarejestrujX

Najczęściej czytane

Najnowsze informacje