Duże różnice temperatur na terenie Polski. IMGW ostrzega przed gwałtownymi burzami

22.08.2012 07:30
Instytut Meteorologii i Gospodarki Wodnej ostrzega przed gwałtownymi burzami na południu i wschodzie Polski. Dziś również duże różnice w temperaturach - na północnym zachodzie będzie 20 stopni Celsjusza, a na południowym wschodzie ponad 30 stopni
Dyżurny synoptyk IMGW Anna Nemec powiedziała, że burze będą występowały po południu. Będą im towarzyszyć intensywne opady deszczu i porywisty wiatr, którego prędkość może dochodzić do 70-90 kilometrów na godzinę.

Temperatura dzisiaj od 20-23 stopni Celsjusza na północnym zachodzie, do 28 stopni w centrum i 32 stopni na południowym wschodzie. Jutro nie będzie już takich różnic w temperaturach. Na północy - 20-22 stopnie, a na południowym zachodzie 25 stopni.

Na początku tygodnia gwałtowne burze nawiedziły zachodnią i północną Polskę. Na Pomorzu Zachodnim po przejściu burz wiele miejscowości było bez prądu. Konary tarasowały jezdnie i linie tramwajowe, a wiatr zerwał dachy z budynków w gminie Mieszkowice i w Dębnie. Strażacy interweniowali około 200 razy, w Wielkopolsce 100 razy.

Zobacz także
Komentarze (25)
Zaloguj się
 • scantrax

  Oceniono 2 razy 0

  Dopiero co slyszalem ze ma wrocic ladna pogoda bez gwaltownych burz i deszczow -_- ... Szkoda czasu na ogladanie tej pogody.

 • welcometopoland

  Oceniono 2 razy 2

  Eeeeeeeee... zawsze była taka pogoda. Nic nowego

 • tommy1one

  Oceniono 13 razy -5

  widzę, że po raz kolejny coraz bardziej świętojebliwa "gazetka" postanowiła pousuwać niepoprawne według redaktorów komentarze. bo przecież jak można coś nie tak powiedzieć o kościółku. więc powtórzę się: a na pierwszym planie co? oczywiście "kszysz". rosną w Polsce ja grzyby po deszczu. są wszędzie. jak karaluchy" tak to mniej więcej szło. pozdrawiam redaktora który nie pierwszy raz postanowił usunąć mój (i nie tylko) komentarz. a jak wam się nie podoba, że ludzie czytający regularnie waszą gazetę wypowiadają się pod artykułami przez was zamieszczanymi to nie dawajcie im takiej możliwości.

 • pretendervenetic

  Oceniono 5 razy 1

  To tylko zapowiedziane 2000 lat temu prognozy się wypełniają, żadna nowość.Cokolwiek zapowiedzą lub przepowiedzą współcześni "prorocy" pogodowi czy spikerzy nie będzie niczym nowym.Wszystko co się teraz dzieje i będzie dziać, jest wiadome od 2000 lat.
  Co do krzyży to prawda, rosną jak grzyby po deszczu, najwięcej ich tam gdzie są ostre zakręty albo spadziste drogi.Jakby to miało jakiś wpływ na moralność ludzi :D
  Ludzie nie zmieniają się - bo tego nie chcą, i nie zmieni tego nawet wybuch wulkanu[gdyby był] w centrum Polski!Po prostu ludzie są ślepi i głusi!
  Pozdrawiam

 • metanoja

  Oceniono 3 razy -3

  Cokolwiek dziś się wydarzy w Polsce, będzie to mały pikuś w porównaniu z ekstremalnymi zjawiskami pogodowymi, które przepowiada amerykański prorok John Paul Jackson.

  Wersja skrócona "Doskonałej Burzy" J.P. Jacksona:
  www.youtube.com/watch?v=eAQIqMOk7YY
  Fragment "pogodowy" całego proroctwa:
  www.youtube.com/watch?v=Ud3llmKyysk

 • welarg

  Oceniono 6 razy 2

  "Duże różnice temperatur" to bardzo dobre określenie. Ale wściekli puryści językowi uważają, że powinno się pisać: "Duże różnice temperatury". Dla mnie to nosens, bo to oznaczałoby, że jedna i ta sama temperatura różni się sama od siebie.

 • akwilon_stg

  0

  A Łowcy Burz dla odmiany szczególnie ostrzegają przed burzami na północy. I komu wierzyć?

 • fazi52

  0

  Dlaczego synoptycy w swoich prognozach omijaja wybrzaze?!
  Rzadko kiedy jest podawana prognoza okolic trojmiasta.
  Prawie nigdy na mapkach nie ma tam podanej prognozy.
  Pytanie dotyczy tez prognozy podawanej w telewizji.

Aby ocenić zaloguj się lub zarejestrujX

Najnowsze informacje