Syryjskie wojsko opuściło posterunki na granicy z Irakiem

22.08.2012 06:30
Rebelianci z Syryjskiej Wolnej Armii w Aleppo

Rebelianci z Syryjskiej Wolnej Armii w Aleppo (Fot. STRINGER REUTERS)

Wojska reżimu Baszara el-Asada ewakuowały dwa posterunki na granicy z Irakiem, gdy siły rebeliantów po tygodniu walk zdobyły kilka kluczowych punktów na tym strategicznie ważnym obszarze - podały źródła syryjskiej opozycji.
Zobacz także
Komentarze (12)
Syryjskie wojsko opuściło posterunki na granicy z Irakiem
Zaloguj się
 • ulla_lingsztat

  Oceniono 8 razy 8

  Wycofały "wywiad polityczny"?, wszystko mogli wycofać ale założę się o parę skarpetek że wywiad akuratnio tam zostawili.

 • pawelmol1976

  Oceniono 10 razy 6

  fajny news
  tytuł sugeryje że Assad odpuścił całą granice z Irakiem
  z nagłówka wynika że nie całą tylko 2 posterunki
  z artykułu ze z jednego posterunku wycofano zwiad lotniczy i wywiad polityczny i to wg rebeliantów

  nie no śmiech na sali

  -Radio Erevań, słucham
  -Czy to prawda że w Leningradzie na Newskim Prospekcie rozdają motory ?
  -Tak to prawda ale nie w Leningradzie tylko w Moskwie, nie na Newskim tylko na Placu Czerwonym, nie motory tylko rowery i nie rozdają tylko kradną.

 • hassprediger

  Oceniono 3 razy 3

  "Z granicznego miasta Abu Kamal syryjskie siły zbrojne wycofały rozpoznanie lotnicze oraz wywiad polityczny" - podała Wolna Armia Syryjska (WAS) oraz inni przedstawiciele opozycji. - Reżim wciąż utrzymuje tam placówkę wywiadu wojskowego oraz lotnisko. Ale to tylko kwestia czasu, gdy baza upadnie. Lotnisko to natomiast sprawa trudniejsza"

  Z tego wynika, że odpuścili sobie samo miasto, tylko dla czego, by może wciągnąć w końcu w konflikt szyicki Irak? Bo wiadomo, że Iran twardo stoi za Alawitami, Irak jest jakby miękkim ogniwem w tej układance, a sunnici mający bazy w Syrii mogliby zaktywizować się w Iraku, to tylko byłaby kwestia czasu.

 • plorg

  Oceniono 10 razy 2

  "Kontrola nad Abu Kamal oznacza ograniczenie linii zaopatrzenia dla reżimu z Iraku, przy jednoczesnej poprawie logistyki na rzecz rebeliantów"

  Kontrola nad Abu Kamal oznacza ograniczenie logistyki sił pokojowych Syrii na rzecz poprawienia linii zaopatrzenia morderców i terrorystów opłacanych przez zachód?

Aby ocenić zaloguj się lub zarejestrujX

Najnowsze informacje