Zakaz prostytucji i drakońskie kary. Nowe prawo w Barcelonie

Nawet 3 tys. euro zapłaci klient prostytutki złapany na gorącym uczynku na ulicach Barcelony. Cała Katalonia wprowadza prawa zachęcające do donosicielstwa na współobywateli - czytamy w dzisiejszej "Gazecie Wyborczej".
Zakaz prostytucji ulicznej jest prawem miejskim w Barcelonie od 2006 r. Teraz zostanie radykalnie zaostrzony i obejmie nie tylko prostytutki, ale i klientów. Na razie ratusz informuje o nowym zarządzeniu; policja jeszcze nikogo nie zatrzymuje, ale po wakacjach zacznie ono być egzekwowane.

Zarządzenie znosi obowiązujące dotąd ostrzeżenie o grożących sankcjach ze strony policji lub straży miejskiej i wprowadza automatycznie nowy ostry system grzywien za stręczycielstwo, uprawianie prostytucji oraz korzystanie z usług prostytutek.

Radykalną nowością jest kara dla "potencjalnych klientów", to jest osób, które dopiero umawiają się z prostytutką. Najwyższe kary spadną za uprawianie seksu na ulicy - nawet 3 tys. euro.

Cały tekst w serwisie internetowym "Gazety Wyborczej" >>

Zobacz także
Komentarze (109)
Zakaz prostytucji i drakońskie kary. Nowe prawo w Barcelonie
Zaloguj się
 • laksmana

  Oceniono 49 razy 41

  Seks na ulicy jest bardzo niebezpieczny, powoduje zagrożenie w ruchu albo nawet całkowite jego wstrzymanie. Mandat jak najbardziej słuszny.

 • dziadekjam

  Oceniono 50 razy 38

  To się Hiszpanie dobrali do ostatniej opłacalnej u nich działalności gospodarczej.

 • acototak

  Oceniono 22 razy 18

  Jeśli dziewczyna pójdzie do łóżka za kilka drinków i kolację, to już będzie prostytucja?

 • oczy123

  Oceniono 21 razy 17

  Ja wam tak szczerze, po krasnoludzku teraz powiem. Wiecie co ich tak naprawdę ciągnie do Kingsajzu, bardziej niż te wszystkie szlachetne słowa? Kobitki! Ciurlać się chcą z nimi o!

 • przeplot

  Oceniono 14 razy 12

  "Zakaz prostytucji i drakońskie kary. Nowe prawo w Barcelonie"

  Na szczęście w Polsce nie dojdzie do tego, żeby pieprzenie za pieniądze stało się nielegalne - wszyscy politycy nagle by stracili pracę i cel życia.

 • anvill

  Oceniono 18 razy 12

  To przezabawne. W Barcelonie sprawa wyglada tak około północy zamykane są ogródki i alkohol można kupić jedynie w klubach nocnych po ulicach chodzą jednak osoby sprzedające piwo w bardzo jawny sposób policja ich nie zatrzymuje choć jest to zakazane jednak kiedy próbowałem kupić browar od takiego gościa od razu podszedł policjant po cywilnemu i miałem z nim rozmowę... podobnie bedzie z prostytutkami chodząc po ulicach Barcelony rzucają się laski na gości - mi jedna z nich właściwie laske chciała na ulicy robić (w biegu) oczywiście w takiej sytuacji rozumiem że nie mogąc się od niej opedzić dostałbym grzywne???

 • huston_mamy_problem

  Oceniono 30 razy 10

  a sex z żoną kolegi w parku też będzie uważany za sex z prostytutką ? przecież jej się nie płaci - ją utrzymuje jej mąż...dlaczego mam być karany ?

 • tomasz_5_2010

  Oceniono 8 razy 8

  Barcelona bez prostytutek?! To co będzie na Rambli?

Aby ocenić zaloguj się lub zarejestrujX

Najczęściej czytane

Najnowsze informacje