Zakaz prostytucji i drakońskie kary. Nowe prawo w Barcelonie

22.08.2012 06:00
Nawet 3 tys. euro zapłaci klient prostytutki złapany na gorącym uczynku na ulicach Barcelony. Cała Katalonia wprowadza prawa zachęcające do donosicielstwa na współobywateli - czytamy w dzisiejszej "Gazecie Wyborczej".
Zakaz prostytucji ulicznej jest prawem miejskim w Barcelonie od 2006 r. Teraz zostanie radykalnie zaostrzony i obejmie nie tylko prostytutki, ale i klientów. Na razie ratusz informuje o nowym zarządzeniu; policja jeszcze nikogo nie zatrzymuje, ale po wakacjach zacznie ono być egzekwowane.

Zarządzenie znosi obowiązujące dotąd ostrzeżenie o grożących sankcjach ze strony policji lub straży miejskiej i wprowadza automatycznie nowy ostry system grzywien za stręczycielstwo, uprawianie prostytucji oraz korzystanie z usług prostytutek.

Radykalną nowością jest kara dla "potencjalnych klientów", to jest osób, które dopiero umawiają się z prostytutką. Najwyższe kary spadną za uprawianie seksu na ulicy - nawet 3 tys. euro.

Cały tekst w serwisie internetowym "Gazety Wyborczej" >>

Zobacz także
Komentarze (109)
Zaloguj się
 • diomo

  0

  Witam posiadam tanie w pełni wyposażone, samodzielne mieszkania do wynajęcia w centrum Barcelony, przy katedrze Santa Maria del Mar. Ceny od 15euro za dobę! Po więcej informacji zapraszam na stronę www.noclegiwbarcelonie.pl

 • drzejms-buond

  Oceniono 1 raz 1

  ale czemu? w kryzysie nawet TEJ grupie nie dadzą zarobić. może pomogłyby kasy fiskalne?

 • pawelmol1976

  Oceniono 17 razy 5

  tylko 'pogratulować'
  panienki i alfonsi zejdą do podziemia, więcej ryzyka, wieksze zyski mafii, pewnie też więcej handlu ludźmi, bicia i ćpania i seksu bez gumy

  dobrymi chęciami piekło jest wybrukowane

 • heureka7

  Oceniono 18 razy -2

  zniesc kary dla prostytutek, zachowac (i zaostrzyc) kary dla klientow i ewentualnych sutenerow

 • blue911

  Oceniono 14 razy 6

  Ambitne ,ale to sie nie utrzyma: tam wiekszosc panienek i ich alfonsow z tego zyja. Jak beda zarabiac na zycie,jak oni nic innego nie umieja?? LOL To zaostrzy i tak juz wysokie bezrobocie w Hiszpanii. Juz nie mowiac o spadku dochodow z turystyki. Byc w Barcelonie i nie pociupciac? Hahaha. Gangi sutenerskie mozna inaczej zwalczac ,a panienki niech sobie lowia jeleni. Wladze miejskie ida na latwizne i wybraly nierealistyczne rozwiazanie.

 • alexy-dwa

  Oceniono 21 razy 1

  Gówniana władza w katolickim kraju.Nie dość że wtrąca się w życie seksualne obywateli to jeszcze promuje największe k u r e w s t w o jakim jest donosicielstwo !

 • przeplot

  Oceniono 14 razy 12

  "Zakaz prostytucji i drakońskie kary. Nowe prawo w Barcelonie"

  Na szczęście w Polsce nie dojdzie do tego, żeby pieprzenie za pieniądze stało się nielegalne - wszyscy politycy nagle by stracili pracę i cel życia.

 • tomasz_5_2010

  Oceniono 8 razy 8

  Barcelona bez prostytutek?! To co będzie na Rambli?

Aby ocenić zaloguj się lub zarejestrujX

Najnowsze informacje