Jest postępowanie wobec sędziego w jednej ze spraw Marcina P.

21.08.2012 16:32
Marcin P.

Marcin P. (Fot. Rafał Malko / Agencja Gazeta)

Sąd Okręgowy w Gdańsku wszczął postępowanie wyjaśniające wobec sędziego, który zajmował się jedną ze spraw Marcina P. - podało TVP Info. Byłemu prezesowi Amber Gold w ostatni piątek postawiono sześć zarzutów.
Wszczęto właśnie drugie postępowanie wyjaśniające wobec kolejnej osoby, która zajmowała się sprawą Marcina P. Chodzi o sędziego rejonowego, który zajmował się jedną z sześciu spraw P., które w przeszłości toczyły się przeciwko niemu. Szczegóły na razie nie są znane, ale mają zostać ujawnione do środy.

Pierwsze postępowanie z kolei toczy się ws. kuratora sądowego, który miał zeznać w trakcie jednej z poprzednich spraw prowadzonych przeciwko P., że ten spłacił wszystkie swoje zobowiązania finansowe - co okazało się nieprawdą. Pod koniec tego tygodnia ma zostać podjęta decyzja o tym, czy wobec kuratora wszczęte zostanie postępowanie dyscyplinarne.

Sześć zarzutów dla byłego prezesa Amber Gold

Marcin P. jest m.in. byłym prezesem Amber Gold, które inwestowało w złoto i inne kruszce. Spółka działała od 2009 r., a swoich klientów kusiła wysokim oprocentowaniem inwestycji, przekraczającym nawet 10 proc. w skali roku.

P. usłyszał co najmniej sześć zarzutów dotyczących m.in.: poświadczenia nieprawdy w dokumentach, użycia podrobionych dokumentów, naruszenia prawa bankowego oraz złamania Ustawy o rachunkowości. Część zarzutów ma związek z działalnością parabankową. Prokuratorzy planują też postawić Marcinowi P. zarzuty wyłudzeń wielkich rozmiarów. Prezesowi Amber Gold grozi do 5 lat więzienia. Prawo bankowe przewiduje również grzywnę do 5 milionów złotych.

Zobacz także
Komentarze (58)
Zaloguj się
 • pseudo12345

  0

  Sędziowie są w tym momencie najbardziej zagrażającą krajowi grupą. Bez jakiegokolwiek nadzoru, z absolutną władzą, bezkarnością. Skarga na sędziego rozpatrywana przez kolegę z okręgowego. Sędzia wyjaśnił - tak odrzucane są skargi. Wynikająca z niezawisłości sędziów ochrona rozpościera się na kuratorów, biegłych RODK, pracowników sądu. Po 3-letnim doświadczeniu mogę napisać rozprawę na temat sposobów manipulacji samych tylko protokolantów i innych pracowników sądu. Oni również niczego się nie obawiają, ponieważ w najgorszym razie będzie to "pomyłka sądu".

 • tewiemleczarz

  Oceniono 1 raz 1

  No, nareszcie państwo działa! - pomyślał Statystyczny Obywatel otwierając z tej okazji kolejne piwo marki piwo, kupione w okolicznym dyskoncie.
  Ale artykuł nie wspomina o tym, że szanownemu panu sędziemu można nagwizdać, no, co najwyżej połajankę zrobić...

 • totapis500

  0

  Niezawisły sędzia ma w głębokim poważaniu wszystkie śledztwa już złodzieje i oszuści zapewnili mu lepszą emeryturę niż ZUS.

 • andaraos

  Oceniono 8 razy 8

  Założę się, że sprawa zostanie przedawniona lub wydany kolejny wyrok w zawiasach.
  Chociaż..., może wspólnicy się wkurzyli, że gó...arz dał sobie odebrać tyle kilogramów złota... i go posadzą.

 • ojtekk54

  Oceniono 7 razy 7

  Temida ? ślepa jest i głucha, Rząd ? rządzi - nikt go też nie słucha,
  profesorowie prawa ? ciągle radzą - tej kwestii także nie poradzą,
  policja ? w majestacie prawa utopi (się) w papierach każdą sprawę
  Plichta ? zawiasy znów zaliczy, a inwestorzy mogą liczyć głównie na straty
  choć jest rada jak dojść do prawdy, szybko i prosto i odzyskać forsę bardzo prosto:
  trzeba wziąć gwożdzie oraz młotek do tego też potrzebny jest drewniany płotek oraz Plchta:
  potem zas trzeba go do płotka za pomocą gwoździ oraz młotka przybić za jaja dosyć mocno , sądzę że już przy gwoździu drugim popłyną nam zeznania strugą... a wszystkim mądrym i "odpowiedzialnym"
  taką to radę dałbym

 • unamatita

  Oceniono 5 razy 5

  "Jest postępowanie wobec sędziego.." - Donald się wkurzył?
  Gość ma przeebane, jak pedofile, handlarze dopalaczy i kibole.
  u.

 • kingstonny

  Oceniono 9 razy 9

  A gdzie nazwiska i buzie wszystkich "ludzi prawa" przeciwko ktorym tocza sie postepowania? Tajne? Jak zwykle? Gdzie buzia i nazwisko pana P.? Nawet jak pan P. zostanie skazany to tez pozostanie anonimowy. ZADEN demokratyczny kraj na swiecie, od Norwegii do Nowej Zelandii, nie troszczy sie tak o ukrycie tozsamosci swoich bandytow jak Polska. No ale, moze to i racja. Wszak mogli by sie obrazic za pokazanie buzi jednego czy drugiego i np. kazac kompanom spalic sedziemu chalupe. Jezeli polski system troskliwego ukrywania tozsamosci bandytow jest taki genialny i prawy, to dlaczego nie ma go zaden demokratyczny kraj? Bo tam, szanowny przestraszony sadzie, tozsamosc bandyty jest oglaszana wszem i wobec w momencie formalnego oskarzenia. Ku przestrodze innym, rozumiesz wysoki - acz strachliwy, sadzie? Ku przestrodze.

 • malwina.3

  Oceniono 20 razy 16

  Afera hazardowa, paliwowa, gruntowa,w PKP, w pilce noznej, w Sluzbie Zdrowia, Amber Gold itd.
  Nazwy sie zmieniaja a burdel wciaz ten sam.

 • watra88

  Oceniono 17 razy 17

  otóż to, panie gowin! tu chodzi o kuratora sądowego, więc nie pieprz pan, że sądy nie są umaczane w aferę Amber Gold!
  Kurator sądowy, a nie jak pan zeznał na konf pras, jakiś bliżej nieokreślony kurator.
  No i co to za łaska, że ten kurator poniesienie konsekwencje dyscyplinarne. za składanie fałszywych zeznań należy się kara nawet ograniczenia wolności skoro to wywołało takie katastrofalne dla obywateli skutki!

Aby ocenić zaloguj się lub zarejestrujX

Najnowsze informacje