Jest postępowanie wobec sędziego w jednej ze spraw Marcina P.

Marcin P.

Marcin P. (Fot. Rafał Malko / Agencja Gazeta)

Sąd Okręgowy w Gdańsku wszczął postępowanie wyjaśniające wobec sędziego, który zajmował się jedną ze spraw Marcina P. - podało TVP Info. Byłemu prezesowi Amber Gold w ostatni piątek postawiono sześć zarzutów.
Wszczęto właśnie drugie postępowanie wyjaśniające wobec kolejnej osoby, która zajmowała się sprawą Marcina P. Chodzi o sędziego rejonowego, który zajmował się jedną z sześciu spraw P., które w przeszłości toczyły się przeciwko niemu. Szczegóły na razie nie są znane, ale mają zostać ujawnione do środy.

Pierwsze postępowanie z kolei toczy się ws. kuratora sądowego, który miał zeznać w trakcie jednej z poprzednich spraw prowadzonych przeciwko P., że ten spłacił wszystkie swoje zobowiązania finansowe - co okazało się nieprawdą. Pod koniec tego tygodnia ma zostać podjęta decyzja o tym, czy wobec kuratora wszczęte zostanie postępowanie dyscyplinarne.

Sześć zarzutów dla byłego prezesa Amber Gold

Marcin P. jest m.in. byłym prezesem Amber Gold, które inwestowało w złoto i inne kruszce. Spółka działała od 2009 r., a swoich klientów kusiła wysokim oprocentowaniem inwestycji, przekraczającym nawet 10 proc. w skali roku.

P. usłyszał co najmniej sześć zarzutów dotyczących m.in.: poświadczenia nieprawdy w dokumentach, użycia podrobionych dokumentów, naruszenia prawa bankowego oraz złamania Ustawy o rachunkowości. Część zarzutów ma związek z działalnością parabankową. Prokuratorzy planują też postawić Marcinowi P. zarzuty wyłudzeń wielkich rozmiarów. Prezesowi Amber Gold grozi do 5 lat więzienia. Prawo bankowe przewiduje również grzywnę do 5 milionów złotych.

Zobacz także
 • Marcin P. w sądzie podczas odczytywania decyzji o areszcie tymczasowym Jak sędzia przeczytał 7 tys. stron wniosku o areszt Marcina P. w 24 godziny. To możliwe?
 • Marcin P. Ostatnio aktywność prokuratury ws. Marcina P. "wygląda na pokazuchę"
 • Jarosław Gowin Gowin: Szef Amber Gold prześlizgnął się między szczelinami systemu
Komentarze (58)
Jest postępowanie wobec sędziego w jednej ze spraw Marcina P.
Zaloguj się
 • bozmat

  Oceniono 37 razy 33

  A pamiętacie, jak-gdy mówiono o otworzeniu zawodów prawniczych- protestowali sędziowie? Że do zawodu przyjdą osoby o wątpliwej moralności.... Pierdoleni zakłamańcy!

 • 46greg

  Oceniono 30 razy 26

  Przez to, że sędziowie są NIEUSUWALNI i maja dożywotni immunitet sędziowski stworzono kastę nadludzi stojących ponad prawem. Podobna sytuacja jest z prokuratorami. Te dwa zawody się po prostu DEGENERUJĄ przez całkowity brak kontroli.

 • szyderczy_szyderca

  Oceniono 30 razy 26

  Jeśli chodzi o postępowanie wobec sędziego to spokojna głowa - kruk krukowi oka nie wykole.

 • xvart

  Oceniono 30 razy 26

  po pierwsze postępowanie wyjaśniające to nie postępowanie przeciwko sędziemu. Tylko postępowanie w sprawie. Nie oznacza stwierdzenia, że sędziemu stawia się jakiekolwiek zarzuty.

 • kig7276

  Oceniono 23 razy 21

  Wzruszylem sie tak wysoka kara przewidziana dla Marcina, az do 5-ciu lat wiezienia.Przeciez to skandal.Zwykly obywatel za bezprawne lowienie ryb,lub kradziez rowera moze otrzymac nawet do 3-ch lat odsiadki.No, ale nasze organy sprawiedliwosci doskonale wiedza komu i ile przysadzic.

 • pawel_zet

  Oceniono 21 razy 19

  Postępowanie dyscyplinarne? I co mu zrobią? Pozbawią stanowiska? Mam powody, by przypuszczać, że i tak mu się będzie to opłacało.

 • watra88

  Oceniono 17 razy 17

  otóż to, panie gowin! tu chodzi o kuratora sądowego, więc nie pieprz pan, że sądy nie są umaczane w aferę Amber Gold!
  Kurator sądowy, a nie jak pan zeznał na konf pras, jakiś bliżej nieokreślony kurator.
  No i co to za łaska, że ten kurator poniesienie konsekwencje dyscyplinarne. za składanie fałszywych zeznań należy się kara nawet ograniczenia wolności skoro to wywołało takie katastrofalne dla obywateli skutki!

 • bez_alternatywy

  Oceniono 21 razy 17

  szarego człowieka skarbówka ściga za jeden grosz w sprawie golda Schetyna nie ma nic do powiedzenia
  pierdo..na mafia koalicyjno parabankowa

 • malwina.3

  Oceniono 20 razy 16

  Afera hazardowa, paliwowa, gruntowa,w PKP, w pilce noznej, w Sluzbie Zdrowia, Amber Gold itd.
  Nazwy sie zmieniaja a burdel wciaz ten sam.

Aby ocenić zaloguj się lub zarejestrujX

Najnowsze informacje