Zaaresztowanie samolotu OLT "zasługą Michała Tuska"? Rzecznik Rębiechowa: Nieprawda

21.08.2012 15:11
Michał Tusk wygrał proces z Muratorem, wydawcą

Michał Tusk wygrał proces z Muratorem, wydawcą "Super Expressu" (Fot. Renata Dąbrowska / Agencja Gazeta)

Zatrzymanie jedynego samolotu należącego do OLT Express w Rębiechowie nie było żadną zasługą Michała Tuska. Informacje "Wprost" na ten temat dementuje rzecznik Portu Lotniczego w Gdańsku. - To był wynik wysiłków całego zespołu, a nie jakichś tajnych informacji, w których posiadaniu miał być Michał - wyjaśnia w rozmowie z Gazeta.pl Michał Dargacz.
Prezes gdańskiego lotniska Tomasz Kloskowski chwalił się, że jego pracownikom udało się zaaresztować jedyny samolot należący do upadłej linii OLT. "Wprost" podał jednak, że w rzeczywistości maszynę pracownikom lotniska miał wskazać Michał Tusk, który pracuje w porcie. Według tygodnika syn premiera miał dysponować precyzyjnymi informacjami, bo wcześniej wykonywał zlecenia dla OLT Express.

"Dane na temat cywilnych maszyn lotniczych są jawne"

- To nieprawda. To nierzetelne informacje. Michał był tylko jedną z osób w zespole, który doprowadził do zaaresztowania tego samolotu - zaprzecza w rozmowie z Gazeta.pl rzecznik portu Michał Dargacz. - Nie musiał też dysponować żadnymi tajnymi informacjami. Wystarczyło złożyć wniosek do Urzędu Lotnictwa Cywilnego, które wskazało, że to akurat ta maszyna jest własnością OLT - dodaje.Wniosek, jak dalej podkreśla Dargacz, został złożony w imieniu Portu Lotniczego w Gdańsku, a dane z rejestru cywilnych statków powietrznych, które doprowadziły do zaaresztowania maszyny, są zupełnie jawne. - Nie musieliśmy bazować na żadnych dodatkowych informacjach - podkreśla.

Trudność we wskazaniu maszyny należącej do OLT polegała tylko na tym, że na pierwszy rzut oka nic jej nie odróżniało od tych samolotów, które linia lotnicza tylko dzierżawiła.

"Zwracamy się do sądu o zabezpieczenie naszych roszczeń""Aresztować" samolot można na podstawie przepisów prawa lotniczego, które pozwala zarządom lotnisk zatrzymać statek powietrzny, gdy jego użytkownik np. zalega z opłatami lotniskowymi - podaje trójmiejska "Gazeta". Na "aresztowanie" prawo nie przewiduje żadnej specjalnej procedury. Trzeba po prostu poinformować o tym przewoźnika i nie dopuścić do startu maszyny. W Rębiechowie się to udało, a wizualnym tego efektem są "plomby" w postaci naklejek z logo portu na wszystkich drzwiach samolotu.

Niezwłocznie trzeba też zwrócić się do sądu o zabezpieczenie swoich roszczeń. - Mamy już stosowne postanowienie sądu - mówił Kloskowski.

Zobacz także
Komentarze (121)
Zaloguj się
 • 13kwis

  0

  No to widać jakie jest "Wprost" . Oni tylko coś dodali--a wyszło że kłamią. Wiadomo jak się robi wywiady w GW. Pisze się pytania i odpowiedzi i gościa z którym "był" wywiad nie potrzeba widzieć. Takich redaktorów jak M.Tusk to GW ma wielu--nie czarujmy się że tylko ten jeden.

  PO boi się powołania komisji, bo w TV byśmy słuchali zeznań Plichty i innych, a Plichta by jechał po Tusku. Znaleziono mail w którym M.T. informuje że robi opracowanie dla OLT na podstawie tajnych danych. Poczytajcie. Jakby się nie otwierało to szukaj w Dzienniku.pl ale wcześniej kopiuj adres i wklej w GOOGLE.
  wiadomosci.dziennik.pl/wydarz...awne-dane.html

 • tuskaczor

  0

  patrzcie jaki spryciacha
  teraz tuskie będą mieli swój własny samolocik

 • bibistuart1

  Oceniono 2 razy 2

  a to w Polsce debile aresztuja samoloty??? Strach sie bac.

 • redakcja_v

  Oceniono 2 razy 2

  w republkiach bananowych władza jest dziedziczna,
  to dlaczego w PO-lsce nie?

  może choć młody umie coś więcej niż jego niezdarny ojciec

 • jano53

  Oceniono 5 razy 5

  No kogoś albo coś było trzeba zaaresztować a że pod ręką był samolot...........

 • nasza.chata

  Oceniono 2 razy 2

  Że się powtórzę:
  Ustawa z dnia 03.07.2002, Prawo lotnicze:
  Art. 78. 1. Zarządzający lotniskiem ma prawo zatrzymać statek powietrzny tymczasowo w celu zabezpieczenia roszczenia z tytułu opłat lotniskowych należnych od użytkownika statku powietrznego i szkód wyrządzonych przez niego na lotnisku, z zastrzeżeniem art. 156.

  Każdy statek powietrzny! Ważny jest użytkownik, nie właściciel. Ciekawe dlaczego Kloskowski zaaresztował tylko ten jeden samolot, przecież mógł, zgodnie z obowiązującym prawem, zaaresztować wszystkie samoloty, które użytkował OLT, także leasingowe.
  A co do "wielkiego śledztwa":
  trojmiasto.gazeta.pl/trojmiasto/1,35636,12342329,Byly_ksiegowy_lotniska___Tusk_aresztowal_samolot_.html

 • klint_lugg

  Oceniono 3 razy 1

  Tak zwany hit medialny

 • rossonero9

  Oceniono 3 razy 3

  ja mysle ,ze tuski w ogole powiini zmienic nazwisko .. np na sukces... czego by sie nie dotkneli to jest sukces!!!!!! Boze dziekuje Ci ,ze mamy takich tuskow tu na codzien w POlszy....
  jeden zmienil kraj w zieloną wyspę a drugi ,..jeszcze duzo zrobi bo ma geny po tatusiu.... na razie popelnia powazne błedy zyciowe ,mimo ,ze jest fachowcem w zasadzie od wszytskiego i mogl nie wiedziec .nie byl swiadomy .. itd ,ze się nie wspolpracuje z oszustami.. ale uznajmy i to za sukces .... ze sam do tego doszedl i przyznal ,ze nie wiedzial ,albo nie myslał,..itd

Aby ocenić zaloguj się lub zarejestrujX

Najczęściej czytane

Najnowsze informacje