Zaaresztowanie samolotu OLT "zasługą Michała Tuska"? Rzecznik Rębiechowa: Nieprawda

Michał Tusk

Michał Tusk (Fot. Renata Dąbrowska / Agencja Gazeta)

Zatrzymanie jedynego samolotu należącego do OLT Express w Rębiechowie nie było żadną zasługą Michała Tuska. Informacje "Wprost" na ten temat dementuje rzecznik Portu Lotniczego w Gdańsku. - To był wynik wysiłków całego zespołu, a nie jakichś tajnych informacji, w których posiadaniu miał być Michał - wyjaśnia w rozmowie z Gazeta.pl Michał Dargacz.
Prezes gdańskiego lotniska Tomasz Kloskowski chwalił się, że jego pracownikom udało się zaaresztować jedyny samolot należący do upadłej linii OLT. "Wprost" podał jednak, że w rzeczywistości maszynę pracownikom lotniska miał wskazać Michał Tusk, który pracuje w porcie. Według tygodnika syn premiera miał dysponować precyzyjnymi informacjami, bo wcześniej wykonywał zlecenia dla OLT Express.

"Dane na temat cywilnych maszyn lotniczych są jawne"

- To nieprawda. To nierzetelne informacje. Michał był tylko jedną z osób w zespole, który doprowadził do zaaresztowania tego samolotu - zaprzecza w rozmowie z Gazeta.pl rzecznik portu Michał Dargacz. - Nie musiał też dysponować żadnymi tajnymi informacjami. Wystarczyło złożyć wniosek do Urzędu Lotnictwa Cywilnego, które wskazało, że to akurat ta maszyna jest własnością OLT - dodaje.Wniosek, jak dalej podkreśla Dargacz, został złożony w imieniu Portu Lotniczego w Gdańsku, a dane z rejestru cywilnych statków powietrznych, które doprowadziły do zaaresztowania maszyny, są zupełnie jawne. - Nie musieliśmy bazować na żadnych dodatkowych informacjach - podkreśla.

Trudność we wskazaniu maszyny należącej do OLT polegała tylko na tym, że na pierwszy rzut oka nic jej nie odróżniało od tych samolotów, które linia lotnicza tylko dzierżawiła.

"Zwracamy się do sądu o zabezpieczenie naszych roszczeń""Aresztować" samolot można na podstawie przepisów prawa lotniczego, które pozwala zarządom lotnisk zatrzymać statek powietrzny, gdy jego użytkownik np. zalega z opłatami lotniskowymi - podaje trójmiejska "Gazeta". Na "aresztowanie" prawo nie przewiduje żadnej specjalnej procedury. Trzeba po prostu poinformować o tym przewoźnika i nie dopuścić do startu maszyny. W Rębiechowie się to udało, a wizualnym tego efektem są "plomby" w postaci naklejek z logo portu na wszystkich drzwiach samolotu.

Niezwłocznie trzeba też zwrócić się do sądu o zabezpieczenie swoich roszczeń. - Mamy już stosowne postanowienie sądu - mówił Kloskowski.

Zobacz także
 • Michał Tusk To Michał Tusk zaaresztował samolot OLT. "Osobisty sukces"
Komentarze (121)
Zaaresztowanie samolotu OLT "zasługą Michała Tuska"? Rzecznik Rębiechowa: Nieprawda
Zaloguj się
 • kapitan_siekacz

  Oceniono 49 razy 37

  Jak zobaczyli reakcję czytelników to się zorientowali że to był strzał w stopę. Czyli co, Bąk nie jest Superbohaterem i zostaje kapustą i nielojalnym krętaczem? Gazeto, Adamie Michniku i Tomaszu Lisie! Ratujcie bo się w głowie kręci od tej Joseph Bonk Superhero story.

 • czesiu.wisniak

  Oceniono 45 razy 33

  He he najpierw chcieli pokazać jaki to cool bro ten Józek Bąk, teraz okazało się, że przeszarżowali i trzeba go wymiksować.

 • the_qwert

  Oceniono 44 razy 30

  No i cały ten misterny plan w **** wylądował. Coś się nie dogadali w sprawie propagandy.

 • staalkeer

  Oceniono 34 razy 28

  Szkoda ze nie ma poprzednich komentarzy, ciekawe czy tą akcje wybielanie Michała Tuska przeprowadzil piarowiec Józef Bąk. Na których studiach uczą tak nieudolnie i obciachowo robić pijar? Każdą firmę by uwalił z takim pijarem jaki robi pod siebie.

 • gupiapoczta

  Oceniono 30 razy 26

  Dzielnie się spisałeś Tuskobąku. Mam kolejne zadanie. Chodzi o wrak TU-154. Jak się już z tym uporasz, to będzie trzeba jeszcze ściągnąć sondę Curiosity z Marsa. A potem będziesz mógł pograć z tatą w gałę.

 • killgore

  Oceniono 27 razy 25

  Człowiek widzi w jednym zdaniu słowa "Tusk" i "areszt" i się przez chwilę lepiej czuje. a po dokładniejszym przyjrzeniu się taaaakie rozczarowanie.....

 • 3alfa.alfa

  Oceniono 28 razy 22

  To co w końcu Tusk aresztował? Może to czym się bawi na zdjęciu?

 • peloxxx

  Oceniono 30 razy 20

  Jezeli Michnika GWno pisze codziennie tyle prawdy co dzisiaj o Tuskowym idiocie to jest to zwykly szmatlawiec ktorym nawet nie warto doopy POdetrzec

 • gupiapoczta

  Oceniono 22 razy 20

  Jak to nieprawda?
  Pół Gdańska widziało jak Tuskobąk ciągnął za ogon.

Aby ocenić zaloguj się lub zarejestrujX

Najczęściej czytane

Najnowsze informacje