Kora oskarżona o posiadanie narkotyków. Grozi jej do trzech lat więzienia

21.08.2012 10:51
Kora Jackowska

Kora Jackowska (Fot. Tomasz Kamiński / Agencja Gazeta)

Żoliborska prokuratura oskarżyła znaną piosenkarkę Olgę Jackowską (popularną Korę) o posiadanie narkotyków. W czerwcu policja znalazła w jej domu marihuanę i przechwyciła paczkę z 60 g tego narkotyku. Piosenkarce, wokalistce słynnego zespołu Maanam, grozi do 3 lat więzienia.
Kora została oskarżona o "posiadanie w dniu 12 czerwca 2012 r. w swoim mieszkaniu w Warszawie, wbrew przepisom ustawy o przeciwdziałaniu narkomanii, środków odurzających w postaci ziela konopi innych niż włókniste (marihuany) w ilości 2,83 g." - czytamy na stronie prokuratury. Piosenkarce grozi kara do trzech lat pozbawienia wolności.

12 czerwca w nadesłanej do Polski z USA paczce, adresowanej na Ramonę - psa Kory - służby celne wykryły 60 gramów marihuany. Po sygnale od celników policja przeszukała dom piosenkarki. Funkcjonariusze znaleźli tam kolejne trzy gramy marihuany. Kora została zatrzymana, usłyszała zarzut posiadania narkotyków, po czym zwolniono ją do domu. Teraz prokuratura oficjalnie postawiła wokalistkę Maanamu w stan oskarżenia.Kora: "Tysiąc razy wolę marihuanę od jakiejś chemii"

Przed wykryciem paczki z marihuaną i nalotem policji na dom Kora we "Wprost" otwarcie wypowiadała się pozytywnie o paleniu tego miękkiego narkotyku.

- Nie piję alkoholu i, gdybym miała takie możliwości, a ich nie mam, bardzo chętnie zapaliłabym sobie marihuanę. Tysiąc razy bardziej wolę to niż jakieś środki chemiczne, farmaceutyczne, które po prostu robią kongo w mózgu - mówiła piosenkarka.

Afera narkotykowa Kory: "To jest na pokaz"

Przeszukanie w domu Kory i postawienie jej zarzutów wywołało falę krytycznych komentarzy. - Posiadanie niewielkiej ilości marihuany nie powinno być karane i powinno być dopuszczone - komentował były prezydent Aleksander Kwaśniewski, zaznaczając, że "60 gramów to jest nieco inna historia, która niech będzie wyjaśniana". Policja sobie w ten sposób po prostu podbija statystyki - mówił Bartosz Głowacki, menedżer zespołu Jamal, którego członków również kilka miesięcy temu zatrzymała w podobnej sprawie policja.

- Historia Kory jest podobna do spektakularnych aresztowań procesów gwiazd rocka w końcówce lat 60. Jest na pokaz. To schlebianie poglądom ultrakonserwy - podsumował dr Mirosław Pęczak, kulturoznawca z UW.

- To absurd. W większości krajów Europy policja i prokuratura mają ważniejsze zadania niż trzy gramy marihuany - mówiła w wywiadzie dla "Przekroju" dyrektorka Międzynarodowego Programu Polityki Narkotykowej w Open Society Institute Katarzyna Malinowska-Sempruch. - Prohibicja w Stanach Zjednoczonych pokazała jasno: jeśli jest popyt, to będzie też podaż. A jak wiadomo, podażą kiedyś alkoholu, a dzisiaj narkotyków zajmują się gangsterzy - dodawała.Partner Kory, Kamil Sipowicz, oraz jej menedżerka Katarzyna Litwin na razie nie odbierają telefonów.

Zobacz także
Komentarze (471)
Zaloguj się
 • historia37

  0

  Współczuję Ci, Koro. Tłumacz się jak sympatyczny b. prezydent Bill :"Paliłem, (marihuanę), ale się nie zaciągałem".

 • danuta1958g

  0

  Mam nadzieję że pani będzie potraktowana sprawiedliwie jak każdy szary Polski obywatel.

 • zomozadwa

  Oceniono 9 razy -3

  dudi-z-budi napisał:
  Stara obwisła szkapa.......niech posiedzi w pierdlu.

  dudi, sam masz wielki, obwisły bandzioch
  i to malutkie pod bandziochem. ;-)

 • fidel55

  Oceniono 9 razy 1

  Ci co w latach 90-tych okradali tiry i wymuszali haracze teraz rządzą Polską. Nikt ich nie oskarża. Tusk się śmieje bo jego machina zastraszania i propagandy działa. Wsadzą kogoś za głupie parę gramów ziela i pochwalą się że są tacy skuteczni. Niech szlag trafi ten system. Za komuny była większa wolność. Sram na prawo , które zabrania chorym ludziom korzystania z dobrodziejstw natury. Wyżej widzimy przykład działania propagandy państwa policyjnego pod wpisami: marimax i dudibudi. Wzbudzenie w obywatelach nienawiści, zazdrości, skłócenie ich, jest podstawą działania systemu tuska. Sztama z tymi którzy myślą pozytywnie swoimi rozumami. Nie dajmy się zmanipulować tuskolom. SPZ

 • pluuto

  Oceniono 8 razy 4

  Obecnie większość Polaków jest przeciwna legalizacji miękkich narkotyków, w czasach średniowiecza większość ludzi była za paleniem wiedźm na stosie.

 • tygecyklina12

  0

  Przepraszam za literowke, Kora z Duzej litery!!!!

 • tygecyklina12

  Oceniono 11 razy 9

  Plichta lat 5 za ukradzione miliardy, kora lat 3 za 3 gramy marihuany.....CO ZA KRAJ!!!!

 • kor102

  Oceniono 6 razy 2

  Nic jej nie grozi, narkotyki kupował pies.

 • mlodababcia52

  Oceniono 6 razy -4

  Psychiatra by się jej przydał...

Aby ocenić zaloguj się lub zarejestrujX

Najczęściej czytane

Najnowsze informacje