Kora oskarżona o posiadanie narkotyków. Grozi jej do trzech lat więzienia

Kora Jackowska

Kora Jackowska (Fot. Tomasz Kamiński / Agencja Gazeta)

Żoliborska prokuratura oskarżyła znaną piosenkarkę Olgę Jackowską (popularną Korę) o posiadanie narkotyków. W czerwcu policja znalazła w jej domu marihuanę i przechwyciła paczkę z 60 g tego narkotyku. Piosenkarce, wokalistce słynnego zespołu Maanam, grozi do 3 lat więzienia.
Kora została oskarżona o "posiadanie w dniu 12 czerwca 2012 r. w swoim mieszkaniu w Warszawie, wbrew przepisom ustawy o przeciwdziałaniu narkomanii, środków odurzających w postaci ziela konopi innych niż włókniste (marihuany) w ilości 2,83 g." - czytamy na stronie prokuratury. Piosenkarce grozi kara do trzech lat pozbawienia wolności.

12 czerwca w nadesłanej do Polski z USA paczce, adresowanej na Ramonę - psa Kory - służby celne wykryły 60 gramów marihuany. Po sygnale od celników policja przeszukała dom piosenkarki. Funkcjonariusze znaleźli tam kolejne trzy gramy marihuany. Kora została zatrzymana, usłyszała zarzut posiadania narkotyków, po czym zwolniono ją do domu. Teraz prokuratura oficjalnie postawiła wokalistkę Maanamu w stan oskarżenia.Kora: "Tysiąc razy wolę marihuanę od jakiejś chemii"

Przed wykryciem paczki z marihuaną i nalotem policji na dom Kora we "Wprost" otwarcie wypowiadała się pozytywnie o paleniu tego miękkiego narkotyku.

- Nie piję alkoholu i, gdybym miała takie możliwości, a ich nie mam, bardzo chętnie zapaliłabym sobie marihuanę. Tysiąc razy bardziej wolę to niż jakieś środki chemiczne, farmaceutyczne, które po prostu robią kongo w mózgu - mówiła piosenkarka.

Afera narkotykowa Kory: "To jest na pokaz"

Przeszukanie w domu Kory i postawienie jej zarzutów wywołało falę krytycznych komentarzy. - Posiadanie niewielkiej ilości marihuany nie powinno być karane i powinno być dopuszczone - komentował były prezydent Aleksander Kwaśniewski, zaznaczając, że "60 gramów to jest nieco inna historia, która niech będzie wyjaśniana". Policja sobie w ten sposób po prostu podbija statystyki - mówił Bartosz Głowacki, menedżer zespołu Jamal, którego członków również kilka miesięcy temu zatrzymała w podobnej sprawie policja.

- Historia Kory jest podobna do spektakularnych aresztowań procesów gwiazd rocka w końcówce lat 60. Jest na pokaz. To schlebianie poglądom ultrakonserwy - podsumował dr Mirosław Pęczak, kulturoznawca z UW.

- To absurd. W większości krajów Europy policja i prokuratura mają ważniejsze zadania niż trzy gramy marihuany - mówiła w wywiadzie dla "Przekroju" dyrektorka Międzynarodowego Programu Polityki Narkotykowej w Open Society Institute Katarzyna Malinowska-Sempruch. - Prohibicja w Stanach Zjednoczonych pokazała jasno: jeśli jest popyt, to będzie też podaż. A jak wiadomo, podażą kiedyś alkoholu, a dzisiaj narkotyków zajmują się gangsterzy - dodawała.Partner Kory, Kamil Sipowicz, oraz jej menedżerka Katarzyna Litwin na razie nie odbierają telefonów.

Zobacz także
 • Piotr Zaremba "TVN wspiera Korę i szydzi z Ziobry, bo lemingi kochają celebrytów, a nienawidzą prawicy"
 • Dylematy śledczych: Jeden skręt to dużo czy niedużo
 • Kora Jackowska Sipowicz: Premier sam palił, powinien nas zrozumieć
Komentarze (471)
Kora oskarżona o posiadanie narkotyków. Grozi jej do trzech lat więzienia
Zaloguj się
 • tacx

  Oceniono 160 razy 156

  No i to jest prawdziwe państwo przez duże P> Marychy zapalić sobie nie możesz, piwka pod chmurką wypić nie wolno. ja po tym piwie będziesz jechał rowerem to cię jeszcze do pierdla wsadzą, ale mozesz załozyć piramide finansową, nie płacić podatków i chodzić wolno. brawo!!!

 • gti35

  Oceniono 147 razy 137

  I to jest polskie państwo prawa. Za 2,83 grama zioła grożą trzy lata. Jak ukradniesz kilkadziesiąt milionów, możesz spać spokojnie, najwyżej dostaniesz dwunasty wyrok w zawieszeniu.

 • dwabe

  Oceniono 117 razy 111

  kolejny wielki sukces polskiego wymiaru sprawiedliwości! 2,83 grama! dobrze, że zatrzymali tę zbrodniarkę... Polska jest od dziś znów bezpieczniejsza - i warto było wydać 100 000 tys. złotych na tę sprawę z kieszeni podatnika - choćby dla tego od razu zwiększonego poczucia bezpieczeństwa. jak to dobrze, że mamy takich sprawnych urzędników. i, że nas tak dobrze pilnują!!!

 • orzellodz

  Oceniono 93 razy 89

  Ksiądz za pedofilię jest przenoszony do innej parafii, oszust, który wyłudza pieniądze od ludzi chodzi sobie wolny i zakłada kolejne firmy by strzyc następne barany, ale największe przestępstwa w 3RP to: posiadania 3g zielska, jazda rowerem po piwie, niewydanie paragonu kasowego na kwotę 2 zł.
  Miro miał rację - dziki kraj...
  I jeszcze w-ce premier Pawlak mówi wczoraj na konferencji, że system jest zły bo jak ktoś za telefon nie zapłaci to trafia na czarną listę dłużników w BIK, a jak sam oszukuje to nie ma takich informacji w wydziałach handlu i usług itp. i może dalej działać... i to mówi premier bystrzacha zamiast po prostu ruszyć tyłek i coś z tym zrobić, a nie tylko rodzina na swoim... wieśniak jeden

 • prymasek11

  Oceniono 93 razy 85

  Sądzę że powinno się wprowadzić karę śmierci dla najgorszej kategorii przestępców: Palących trawkę pijanych rowerzystów obrażających uczucia religijne!!!

 • wujaszek_joe

  Oceniono 91 razy 83

  Państwo działa.
  Kuźwa co za porypany kraj. Kogo to obchodzi, co ona pali?

 • bez_alternatywy

  Oceniono 82 razy 70

  a mogła ukraść miliony, dać milion na kościół i by mogli jej skoczyć

 • zapiekanek

  Oceniono 70 razy 62

  To świetna wiadomość dla pana Plichty. Pani Kora pójdzie siedzieć i dla niego po raz kolejny zabraknie miejsca w więzieniu.

Aby ocenić zaloguj się lub zarejestrujX

Najczęściej czytane

Najnowsze informacje