Ziemkiewicz: Okrzyki feministek jak...reklamówka Palikota. Nie brońmy Pussy Riot

21.08.2012 07:53
Rafał Ziemkiewicz

Rafał Ziemkiewicz (Fot. Tomasz Wawer / Agencja Gazeta)

Rafał Ziemkiewicz uważa, że okrzyki Pussy Riot miały więcej wspólnego z partyjnym happeningiem niż z opozycyjną walką. Akcja FEMENU, "feministycznych striptizerek z Ukrainy", które ścięły krzyż ofiar NKWD - też.
"W istocie okrzyki rosyjskich feministek były raczej odpowiednikiem partyjnej reklamówki Palikota, w której jacyś durnie podrzucają kawał mięsa, wrzeszcząc, że to wątroba Jana Pawła II i "święta k... relikwia", niż walka z dławiącym wolność reżimem"- pisze w "Rzeczpospolitej" Rafał Ziemkiewicz.

Zdaniem publicysty niezrozumiałe jest, dlaczego zachowanie skandalistek z rosyjskiego zespołu zdobywa uznanie "polskiego salonu", skoro uderza ono w Putina, którego Ziemkiewicz nazywa pozytywnym bohaterem narracji smoleńskiej.

Ziemkiewicz jest też przeciwny akcji aktywistek FEMENU z Ukrainy, które określa mianem "feministycznych striptizerek z Ukrainy". Chodzi o ich akcję ścięcia krzyża ofiar stalinowskich w centrum Kijowa, która miała być gestem sprzeciwu wobec zatrzymania wokalistek Pussy Riot.

Rafał Ziemkiewicz podejrzewa, że akcja FEMENU była inicjowana przez tajne rosyjskie służby. "Trudno sobie wyobrazić bardziej wygodną dla rządzących Kremlem czekistów opozycję, do tego stopnia, że nasuwa się podejrzenie, iż od początku całą tę aferę nakręciły ich służby, tradycyjnie wykorzystując do tego rzeszę » użytecznych idiotów «- czytamy w "Rzeczpospolitej".

Zobacz także
Komentarze (118)
Zaloguj się
 • brat_ramzesa

  Oceniono 7 razy 3

  Pussy riot i fement so spec sluzby
  czlowieku lecz sie
  przeciez to liberalna odmiana zachodniego soft power haha

 • killgore

  Oceniono 21 razy 7

  zadałem sobie trud i przeczytałem tekst Ziemkiewicza w oryginale. To streszczenie jest totalną manipulacją i zniekształceniem sensu jego felietonu. A pelikany vel lemingi wszystko łyknęły. teraz już wyborcza nie tylko pisze swoim lemingom, co na dany temat sądzą, ale nawet fałszuje teksty. Pyszne. Orwell to był cienias w porównaniu z miszczmi z Czerskiej...

 • cyklina-klimkiewicz

  Oceniono 18 razy -4

  Pijane prostytutki, nie takie rzeczy robią.Krzyż upamiętniający ofiary zbrodni był dla nich symbolem seksualnego zniewolenia? Koniecznie tak jak te zamieniające cerkiew w partyjny bajzel powinny zaczerpnąć rześkiego powietrza i zastanowić się przez kilka lat nad swoim zachowaniem. To zwyczajne menelstwo. Szczęśliwie w Rosji prezydenta Putina, właściwie się ocenia takie czyny. Komunizm nie wróci w Rosji. Na szczęście, dla Polski, też. B.Klimkiewicz.

 • fajny.galik

  Oceniono 31 razy -3

  Rafał Ziemkiewicz jest "użytecznym idiota".

 • czerwoneoczykoguta

  Oceniono 30 razy -8

  wszyscy powinniśmy iść do kościołów i się zesr... na ołtarze. religia to syfilizm intelektualny, menda ziemkiewicz tego najlepszym przykładem.

 • r0b0l

  Oceniono 28 razy 8

  Rafał, wziąłbyś sie i ogarnął. Ogol sie chłopie, idź może pobiegać do parku, nie żałuj na siłownię,...
  Wstyd żeby w Twoim wieku wyglądac i zachowywac sie jak zgorzkniały dziad. Toż ani kaczka ani nawet Biedroń nie spojrzy na ciebie
  Może przestań pić do lustra, zamiast tego potrenuj uśmiech.
  I odsteresuj sie masturbacją w wannie pełnej wody rózanej.

  kobiety rozpustnej nie śmiem proponować

  Jeżeli to co radzę nie pomoże to pozostaje wizyta u psychologa

 • dyrdymalista

  Oceniono 12 razy -6

  Głupie c.....ki i cały świat, który kocha różowy dym.

 • zimmel

  Oceniono 12 razy 0

  Ziemkiewicz chory od urodzenia sam fakt w jakiej gazecie pracuje.Niech dalej liże d....o.Rydzyka.

 • odowk

  Oceniono 11 razy 5

  Wandalskiej akcji FEMEN-u ja też jestem przeciwny - dotychczas wręcz entuzjastycznie popierałem dziewczyny z FEMEN-u, teraz zdecydowanie wycofuję swoje poparcie. Jak tak dalej będzie, to zaczną dewastować krzyże nagrobki na cmentarzach.

  Natomiast Pussy Riot zostały ukarane inkwizycyjną wręcz karą. Niewspółmierną do znikomej winy, jaką było zaśpiewanie piosenki w cerkwi. Dwa lata koloni karnej to zdecydowanie za dużo. Dlatego powinniśmy je bronić i walczyć o prawa człowieka.

Aby ocenić zaloguj się lub zarejestrujX

Najnowsze informacje