Ziemkiewicz: Okrzyki feministek jak...reklamówka Palikota. Nie brońmy Pussy Riot

Rafał Ziemkiewicz

Rafał Ziemkiewicz (Fot. Tomasz Wawer / Agencja Gazeta)

Rafał Ziemkiewicz uważa, że okrzyki Pussy Riot miały więcej wspólnego z partyjnym happeningiem niż z opozycyjną walką. Akcja FEMENU, "feministycznych striptizerek z Ukrainy", które ścięły krzyż ofiar NKWD - też.
"W istocie okrzyki rosyjskich feministek były raczej odpowiednikiem partyjnej reklamówki Palikota, w której jacyś durnie podrzucają kawał mięsa, wrzeszcząc, że to wątroba Jana Pawła II i "święta k... relikwia", niż walka z dławiącym wolność reżimem"- pisze w "Rzeczpospolitej" Rafał Ziemkiewicz.

Zdaniem publicysty niezrozumiałe jest, dlaczego zachowanie skandalistek z rosyjskiego zespołu zdobywa uznanie "polskiego salonu", skoro uderza ono w Putina, którego Ziemkiewicz nazywa pozytywnym bohaterem narracji smoleńskiej.

Ziemkiewicz jest też przeciwny akcji aktywistek FEMENU z Ukrainy, które określa mianem "feministycznych striptizerek z Ukrainy". Chodzi o ich akcję ścięcia krzyża ofiar stalinowskich w centrum Kijowa, która miała być gestem sprzeciwu wobec zatrzymania wokalistek Pussy Riot.

Rafał Ziemkiewicz podejrzewa, że akcja FEMENU była inicjowana przez tajne rosyjskie służby. "Trudno sobie wyobrazić bardziej wygodną dla rządzących Kremlem czekistów opozycję, do tego stopnia, że nasuwa się podejrzenie, iż od początku całą tę aferę nakręciły ich służby, tradycyjnie wykorzystując do tego rzeszę » użytecznych idiotów «- czytamy w "Rzeczpospolitej".

Komentarze (118)
Ziemkiewicz: Okrzyki feministek jak...reklamówka Palikota. Nie brońmy Pussy Riot
Zaloguj się
 • waqsiu

  Oceniono 55 razy 35

  Ja coś czuję że idiotę Ziemkiewicza podrzuciły nam tajne moskiewskie służby bo to co on wygaduję już nawet nie mieści się w szerokim pojęciu głupoty.

 • marcin1956

  Oceniono 39 razy 27

  Ziemkiewicz, ty lepiej się zdecyduj czy piszesz fantastykę czy o realu, tylko przestań mieszać gatunki literackie!

 • jhbsk

  Oceniono 39 razy 25

  Skoro Ziemkiewicz jest przeciw, to znaczy, że należy dziewczyn bronić.

 • sluziniec

  Oceniono 41 razy 23

  Ziemuś, chodzi o to, że za, niech będzie, chuligański wybryk kilka osób idzie do łagru na parę lat. I tylko tyle.
  Dodajmy, że podczas tego "chuligańskiego wybryku" nic nie zniszczono ani nikogo nie skrzywdzono.

 • norbertrabarbar

  Oceniono 40 razy 20

  Rafał Ziemkiewicz znany jest ze swojej walki opozycyjnej z komuną... a nie sorry, za komuny siedział cicho i się nie wychylał... Dziewczyny zrobiły co potrafiły, żeby wyrazić swój sprzeciw przeciwko władzy. Czemu w cerkwi? Bo religia i władza idą w parze i razem gnoją obywateli - tak jak u nas.

  Zero tolerancji dla świń!

 • al48

  Oceniono 29 razy 19

  Już od dawna widać ,że Ziemkiewicz to chory człowiek.

 • kazek100

  Oceniono 22 razy 16

  "Zdaniem publicysty niezrozumiałe jest, dlaczego zachowanie skandalistek z rosyjskiego zespołu zdobywa uznanie "polskiego salonu", skoro uderza ono w Putina, którego Ziemkiewicz nazywa pozytywnym bohaterem narracji smoleńskiej."
  A może okazało sie po prostu, że Ziemkiewicz nic z tej naszej rzeczywistości nie rozumie i to zwykle wypisywał o "elitach|", "Salonie" i jego sprzyjaniu Putinowi było zwykła bzdurą. I dlatego się panu Ziemkiewiczowi coś nie zgadza?
  Mądry człowiek w takiej sytuacji zadałby sobie pytanie "A może sie myliłem?" Ziemkiewiczowi nie zgadzają się fakty - tym gorzej dla faktów.

  Swoją droga zabawne, jak ten zakłamany wojownik z elitami wspiera właśnie rosyjskie elity. I to w sytuacji, gdy zapuszkowały kilka kobiet za wyrażnie swojego zdania. Może niegrzeczne, ale jednak tylko wyrażenie zdania. Dobrze wiedzieć, kto to jest Rafał Ziemkiewicz.

 • kakalak4

  Oceniono 29 razy 15

  Daleko mi do języka i światopoglądu panienek z Pussy Riot, a tym bardziej tych z Femenu. Nie bawią mnie - jak napisał ktoś poniżej - "happeningi urządzane w cerkwi" (ani w kościele, ani w synagodze czy meczecie).

  Nie zmienia to jednak faktu, że te panny zostały skazane na dwa lata łagru nie za "happening w cerkwi" i nie (wbrew temu, co głosił wyrok) za "chuligaństwo wynikające z nienawiści religijnej", tylko za ostrą i otwartą krytykę Putina. I jeśli pan Ziemkiewicz tego nie rozumie, to znaczy że naprawdę "antysalonowa fobia" kompletnie już zaćmiła mu zdolność racjonalnego myślenia.

Aby ocenić zaloguj się lub zarejestrujX

Najczęściej czytane

Najnowsze informacje