Funkcjonariusze uciekają z ABW

21.08.2012 06:29
Siedziba ABW w Warszawie

Siedziba ABW w Warszawie (Fot. Jacek Łagowski / Agencja Gazeta)

PRZEGLĄD PRASY. Agencję Bezpieczeństwa Wewnętrznego opuściło już w tym roku 345 funkcjonariuszy, czyli ponad dwa razy więcej niż w poprzednich latach. W całym 2011 r. było 163 takich osób, a dwa lata temu tylko 133 - informuje "Dziennik Gazeta Prawna".
- To duża skala, liczby są niepokojące - przyznaje doradca PO w sejmowej komisji ds. specsłużb Piotr Niemczyk. Jak dodaje, nikt z jego rozmówców nie ma pewności, jakie są przyczyny fali odejść.

Jak relacjonuje wiceszef komisji Marek Opioła (PiS), z pytaniami zadawanymi w tej sprawie kierownictwo ABW odsyłało do MSW i premiera jako decydujących o finansach czy raczej - jak podkreśla poseł - o braku finansowania.

Według jednego ze stosunkowo młodych emerytów, który odsłużył 20 lat, przyczyn odejść należy upatrywać w poczuciu braku stabilności i atmosferze cięć kolejnych przywilejów. W zdecydowanej większości rezygnują osoby, które przyszły do służb po 1990 r., pamiętających SB już niemal się nie spotyka - dodaje.

"DGP" nieoficjalnie ustalił, że do końca 2012 r. z ABW, gdzie służy ok. 5 tys. funkcjonariuszy, może pożegnać się nawet co piąty. Najczęściej przechodząc na emeryturę.

Zobacz także
Komentarze (71)
Funkcjonariusze uciekają z ABW
Zaloguj się
 • mppmpp

  Oceniono 38 razy 26

  Mam proste rozwiązanie. Obciąć wysokość emerytur mundurowych nawet tych już przyznanych.
  Tylko proszę nie pisać mi o prawach nabytych, bo te zostały już pogwałcone, gdy rząd wydłużył wiek emerytalny. Zatem skoro można oszukać normalnych ludzi, to można również mundurowych.
  Chyba, że są równi i równiejsi...

  Pozdrawiam!

 • dziadekjam

  Oceniono 29 razy 23

  A na cholerę taki ABWehrowiec ma nadal "pracować w "firmie", kiedy może przejść na "zasłużoną" emeryturę w sile wieku i legalnie dorobić drugą emeryturkę? Aż tacy idioci to oni nie są, kaskę liczyć potrafią, gorzej idzie im łapanie aferzystów.

 • prawdziwyklecha

  Oceniono 24 razy 18

  Hmm , czyli za jakieś 10 do 15 lat Polska będzie krajem 40 letnich emerytów i zniewieściałych kleryków , czy ta rządząca przez ostatnie dwadzieścia lat banda nawiedzonych religijnie ,,patriotów'' i gamoni zastanowiła się kto będzie na tych pasożytów pracował ? Już dzisiaj ponad milion zdolnych do pracy ludzi pracuje a tym samym zasila system emerytalny innych krajów i nie sądzę aby chcieli kiedykolwiek wrócić do kraju aby utrzymywać tę bandę nierobów , do kraju pielgrzymek , zabobonów , kolesi i cwaniaczków w którym posłowie dorośli ludzie modlą się w sejmie o deszcz a prezydent ma na drugie imię Maryja ... ludzie niech mnie ktoś kurna uszczypnie...

 • alefale

  Oceniono 26 razy 18

  Czterdziestolatek z 4 tyś emerytury zdrowy jak byk, a już emeryt. Na emeryturze idzie do pracy jako cywil, dorabia do emerytury. Młodzież emigruje bo brak pracy, ale kogo to obchodzi!
  Więc jak zasłużona emerytura to odpoczywać i dać szansę pracować innym co nie mają środków do życia.

 • mg_40

  Oceniono 24 razy 16

  Mój znajomy też się zwinął z Policji równo po 15 latach. Ciągle tu piszą mundurowi, że nikt nie idzie po 15 latach na emeryturę bo to jest 600 zł. Tylko jakoś znajomy ma 2100 zł netto. Im to chyba liczą te emeryturę biorąc pod uwagę odprawy, trzynastki itp.

 • tak.bo.tak

  Oceniono 20 razy 16

  Też mi zagadka, chcą wyssać państwo korzystajac z wczesniejszej emerytury. Bohaterowie! A że przywilej ten może zostac ukrócony to i sie spieszą jeden przed drugiego. Żeby im sie tylko nogi nie poplatały.

 • tomspeed

  Oceniono 21 razy 15

  Bo skoro po 15 latach można mieć 5 tysięcy emerytury jak znany inny agent CBA no to ja się nie dziwie....

 • nataniasz

  Oceniono 20 razy 14

  Taaaa widzę to tak.

  - odchodzę bo ktoś był na tyle "nierozsądny" aby wpaść na pomysł że po 20 latach pracy ktoś będzie opłacał komuś resztę życia np. 50 lat pełnej lodówki, wywozu śmieci, mieszkania, komunikacji, lekarza itd.

  - bo wydaje mi się, że jestem taaaaakii mądry i potrzebny na rynku że będę zarabiał X więcej

  - bo podczas "służby" podsłyszałem to i owo, dowiedziałem się o kimś to i tamto itp. i mogę to wykorzystać

  Niestety prawda w cywilu okazuje się dość brutalna dla większości i weryfikuje ten bełkot myślowy, gdyż:

  Okazuje się, że: świadczenia emerytalne choć to zwyczajna podłość wobec innych którzy pracują całe życie ciężko i też w dużo bardziej stresujących zawodach czy narażając się na utratę zdrowia są skromniutkie jak na wybujałe fantazje "wybrańców" no taaaakkkich mądrych męskich co to między nogami mają takie"wielkie" orzeszki.
  Okazuje się, że w cywilu ich wiedza i umiejętności są g.... warte.
  Jedyne co jest warte to kompromitujące informacje które zdobyli dzięki służbie o kimś i dzięki temu jest to przepustka do zdobycia jakiejkolwiek pracy czy kontraktu. Jednak oni wyszkoleni, moralnie niezłomni nigdy ale to nigdy nie wykorzystają tego, oj nie, nie oni, ja nie mam wątpliwości co do tego :-)

 • seboc

  Oceniono 15 razy 13

  "Według jednego ze stosunkowo młodych emerytów, który odsłużył 20 lat".
  Emeryt po 20 latach pracy to jest patologia.
  S.

Aby ocenić zaloguj się lub zarejestrujX

Najczęściej czytane

Najnowsze informacje