Funkcjonariusze uciekają z ABW

21.08.2012 06:29
Siedziba ABW w Warszawie

Siedziba ABW w Warszawie (Fot. Jacek Łagowski / Agencja Gazeta)

PRZEGLĄD PRASY. Agencję Bezpieczeństwa Wewnętrznego opuściło już w tym roku 345 funkcjonariuszy, czyli ponad dwa razy więcej niż w poprzednich latach. W całym 2011 r. było 163 takich osób, a dwa lata temu tylko 133 - informuje "Dziennik Gazeta Prawna".
- To duża skala, liczby są niepokojące - przyznaje doradca PO w sejmowej komisji ds. specsłużb Piotr Niemczyk. Jak dodaje, nikt z jego rozmówców nie ma pewności, jakie są przyczyny fali odejść.

Jak relacjonuje wiceszef komisji Marek Opioła (PiS), z pytaniami zadawanymi w tej sprawie kierownictwo ABW odsyłało do MSW i premiera jako decydujących o finansach czy raczej - jak podkreśla poseł - o braku finansowania.

Według jednego ze stosunkowo młodych emerytów, który odsłużył 20 lat, przyczyn odejść należy upatrywać w poczuciu braku stabilności i atmosferze cięć kolejnych przywilejów. W zdecydowanej większości rezygnują osoby, które przyszły do służb po 1990 r., pamiętających SB już niemal się nie spotyka - dodaje.

"DGP" nieoficjalnie ustalił, że do końca 2012 r. z ABW, gdzie służy ok. 5 tys. funkcjonariuszy, może pożegnać się nawet co piąty. Najczęściej przechodząc na emeryturę.

Zobacz także
Komentarze (71)
Zaloguj się
 • papawulon1

  Oceniono 1 raz 1

  To zadziwiające, że Pan Niemczyk jest zdziwiony i udaje, że nie wie o co chodzi. Pracownicy uciekają, bo nie mają pewności, że w tym Państwie zwanym Polską, okupowanym przez "najlepszych prawicowych synów Narodu" po przepracowaniu wymaganego okresu czasu i przejściu na emeryturę nie znajdzie się znowu jakiś idiota i nie zrabuje Im wypracowanych emerytur. Dziwić się Pan Niemczyk powinien tym, że tak długo ci ludzie potrzebowali pracując, żeby zmądrzeć. Następnych chętnych, wierzących w prawo i sprawiedliwość, oraz obietnice, będzie coraz, mniej. Może trzeba będzie niedługo robić łapanki wśród harcerzy i kleryków dla zapewnienia ciągłości pracy tej potrzebnej instytucji co też pewnie całkowicie nie rozwiąże problemu. Może jednak lepiej doprowadzić do normalności, rozliczyć sfanatyzowanych idiotów, którzy stworzyli V kolumnę, odebrać im niesłusznie przyznane przywileje, rozpędzić na cztery wiatry i przywrócić funkcjonowanie prawa, jakie w cywilizowanych Państwach Europy istnieje?.

 • ubudubu4

  Oceniono 1 raz 1

  Umowa okrągłostołowa w 1990 roku była taka że nikt kto szedł do roboty za komuny, służył WŁAŚCIWEJ WŁADZY, nie będzie "skrzywdzony" przez zabranie przywilejów emerytalnych.
  I taka jest prawda, 1987 +28 lat=2015 i dopiero po tym roku zostaną zabrane "przywileje"
  oczywiście dla "młodych wykształconych z dużych miast"
  He He

 • benkmen

  Oceniono 3 razy 3

  A ilu kapelanów uciekło z ABW? Czy Państwo jest więc wiarygodnym pracodawcą?

 • 46greg

  Oceniono 4 razy 2

  Wcale się im nie dziwię. Precedens już był - odebranie emerytur byłym SB-kom. Tak że lepiej sobie zawczasu poszukać jakiegoś lepszego zajęcia niż czekać na ochłapy z pańskiego stołu. A ludzie mogą sobie strzępić język na tzw. mundurowych przywilejach. Jak już zabraknie policjantów, to zawsze będą mogli sobie organizować samoobronę. Tylko bandytów będzie cokolwiek za dużo.

 • cleryka

  Oceniono 4 razy 2

  Zabrali przywileje,kontrolują ich lepiej przełożeni i chcą przeczekać albo do PiS wstąpić( wzór niejaki agent Tomek) i emer. i dietka poselska.

 • zapatero222

  Oceniono 6 razy 4

  Jak umoczyli d... w aferze Amber Gold - nic nie robiąc - to uciekają!

 • oglaszam_wszem_i_wobec

  0

  .,.

 • nickodem2

  Oceniono 5 razy 5

  W POlsce nie opłaca się być nawet ubekiem.
  Może zapisują się na emeryturze do partii Tuska??

 • ratonida

  Oceniono 9 razy 7

  Tych wszystkim, którzy plują na wojsko i inne słuzby mundurowe, chcę pocieszyć, że chociaż w naszym "państwie prawa' jest jedna - I DLA WSZYSTKICH - ustawa emerytalna, to "słusznym" emerytom płaci się wg innych (znacznie lepszych) zasad, niż "niesłusznym".
  Ponadto emerytom "niesłusznym' 3 razy po roku 1990, emerytury zmniejszano.

Aby ocenić zaloguj się lub zarejestrujX

Najczęściej czytane

Najnowsze informacje