Palikot: "Gowin powinien się honorowo podać do dymisji"

Zdaniem Janusza Palikota minister Jarosław Gowin powinien się honorowo podać do dymisji. - Mam wrażenie, że Gowin raczej pojechał tam posprzątać politycznie, czyli ukryć powiązania polityków Platformy pomorskiej z tym środowiskiem gospodarczym Marcina P. i jego żony, ukryć niedoskonałości w działaniu prokuratury, a także innych instytucji - powiedział w Polsat News Palikot.
- To jest w ogóle kompromitacja dla pana ministra Gowina, ponieważ w takiej sytuacji powinien się honorowo podać do dymisji. Dziesiątki tysięcy Polaków straciło - niektórzy tysiące, niektórzy setki, niektórzy miliony złotych i prawdopodobnie ich już nie odzyskają. Sprawa dotyczy ogromnego politycznego i ekonomicznego przekrętu - powiedział Janusz Palikot, odnosząc się do dzisiejszej konferencji prasowej ministra sprawiedliwości Jarosława Gowina.

- Minister sprawiedliwości, którego służby powinny zareagować z jednej strony na wpisanie na listę ostrzeżeń przez Komisję Nadzoru Finansowego tej spółki, z drugiej strony na wnioski prokuratury, z trzeciej strony na różnego rodzaju inne sygnały, które w tym czasie się pojawiały. Niczego nie zrobiły. I minister Gowin, który uważa, że nic się nie stało. No, po prostu udaje wariata - dodał.

"Jestem zbulwersowany"

Polityk zauważył przy tym, że "ABW, CBA, CBŚ nie objęło premiera i jego rodziny, Michała Tuska tarczą antykorupcyjną". Jednocześnie pytał: - Czy były zrobione przez te wszystkie lata, kiedy Komisja Nadzoru Finansowego wpisała tę instytucję na listę ostrzegawczą, czy były robione jakiekolwiek operacje przez służby specjalne? Czy wymiar sprawiedliwości był o tym informowany? To są rzeczy, których powinniśmy się dowiedzieć od ministra, a nie to, że nic się nie stało - mówił w Polsat News Palikot.

Kontynuując swą krytykę, lider Ruchu Palikota powiedział: - W obliczu takiej niesprawności państwa i takiego oszustwa każdy przyzwoity człowiek - minister sprawiedliwości, szef prokuratury oddaje się do dyspozycji premiera, oddaje się do dyspozycji władzy, której podlega. Ja mam wrażenie, że Gowin raczej pojechał tam posprzątać politycznie, czyli ukryć powiązania polityków Platformy pomorskiej z tym środowiskiem gospodarczym Marcina P. i jego żony, ukryć niedoskonałości w działaniu prokuratury, a także innych instytucji. Taki był sens tej wypowiedzi. Jestem zbulwersowany - powiedział Palikot.

Palikot przyznał, że jest zaszokowany, że premier nie odwołał jeszcze ministra sprawiedliwości. - Najbardziej dla mnie szokujące w tym wszystkim jest także to, że premier Tusk, który w podobnych okolicznościach kilka lat temu odwołał ministra Ćwiąkalskiego z tego tylko powodu, że jakiś świadek w ważnej sprawie popełnił samobójstwo w więzieniu, tutaj, kiedy jakby oczywistość tego nadzoru jest dużo większa, nie odwołuje ministra Gowina. 

Gowin: Czyny popełnione przed pierwszym skazaniem

- Nie istniała podstawa do odwieszenia większości wyroków prezesa Amber Gold Marcina P., ponieważ dotyczyły czynów popełnionych przed pierwszym skazaniem - poinformował minister Jarosław Gowin. Zapowiedział też nowelizację przepisów. Dodał, że taką podstawą nie jest też postawienie Marcinowi P. nowych zarzutów. Gowin przedstawił m.in. informację o wyrokach, jakie zapadły w stosunku do Marcina P.

Zobacz także
Komentarze (168)
Palikot: "Gowin powinien się honorowo podać do dymisji"
Zaloguj się
 • czarny-cezar2

  Oceniono 49 razy 45

  wszystko po raz kolejny dowodzi że największymi złodziejami w Polsce są zasrane sądy i prokuratura! i to im należy sie dobrać do dooopy ! Łapownik łapownikiem pogania! za jaja to bydło!

 • pro-contra

  Oceniono 59 razy 35

  Januszek ma rację, a tłumaczenia Gowina (między innymi) to robienie z Polaków idiotów.

 • taroudant

  Oceniono 46 razy 34

  Gowin honorowo ? To oksymoron. Widział kto kiedy katolickiego oszołoma-fundamentalistę co ma honor ?

 • bez_alternatywy

  Oceniono 36 razy 32

  Gowin nie ma czasu na pierdoły jest zajęty kobiecymi macicami

 • slnmrw

  Oceniono 31 razy 25

  W Polsce byle gó...ania sprawa toczy się w sądzie przez kilka, kilkanaście lat to nic dziwnego, że takie jaja wychodzą. Plichta był sądzony w kilku sprawach ale co z tego jak wyrok w pierwszej sprawie nie zapadł. Ten system jest chory, a Gowin zajmuje się jękami mordowanej zygoty w probówce.

 • 1warren

  Oceniono 37 razy 23

  Gowin i honor? Nawet fantazja powinna miec jakies granice. I chyba mowa tu o katohonorze. A takowy nie istnieje bez nakazu z gory. Czy Rzym juz sie wypowiedzial?

 • mirosaw-nazaruk

  Oceniono 22 razy 20

  W polityce honor występuje rzadko i trzeba go ze świecą szukać.

Aby ocenić zaloguj się lub zarejestrujX

Najczęściej czytane

Najnowsze informacje