Rosyjska prokuratura ściga kolejne dziewczyny z Pussy Riot

Prokuratura rozpoczęła poszukiwania dwóch dziewczyn z zespołu Pussy Riot, których wcześniej nie udało się zidentyfikować. W piątek pozostałe trzy członkinie Pussy Riot skazano na kary po dwa lata łagru za "chuligaństwo motywowane nienawiścią religijną".
Dzisiaj prokuratura poinformowała o wszczęciu kolejnego postępowania, które ma na celu doprowadzenie przed sąd dwóch wcześniej niezidentyfikowanych dziewczyn z Pussy Riot.

- Prowadzimy poszukiwania - przyznał rzecznik moskiewskiej policji. Odmówił podania szczegółów.

22-letnia Nadieżda Tołokonnikowa, 24-letnia Maria Alochina i 29-letnia Jekatierina Samucewicz były wśród pięciu performerek z Pussy Riot, które 21 lutego w moskiewskim soborze Chrystusa Zbawiciela, najważniejszej świątyni prawosławnej Rosji, wykonały utwór "Bogurodzico, przegoń Putina".

W marcu zostały aresztowane. W piątek skazano je na dwa lata łagru za "chuligaństwo motywowane nienawiścią religijną". Podczas procesu dwie pozostałe uczestniczki performensu określono jako "niezidentyfikowane".

"Niech Putin idzie do diabła"

Dzisiaj poinformowano, że skazane członkinie grupy punkrockowej Pussy Riot nie zwrócą się do prezydenta Rosji Władimira Putina o ułaskawienie.

- Nasze klientki nie poproszą o ułaskawienie - oznajmił adwokat Nikołaj Połozow. Dodał, że gdy adwokaci zapytali trzy młode kobiety w sprawie ewentualnego wystąpienia do prezydenta o ułaskawienie, odparły one, abyśmy "poszli do diabła z taką łaską". Połozow zapowiedział równocześnie, że zostanie złożona apelacja od wyroku.

Więcej o:
Komentarze (76)
Rosyjska prokuratura ściga kolejne dziewczyny z Pussy Riot
Zaloguj się
 • berniberni

  Oceniono 17 razy 7

  A w Izraelu żydowskie nastolatki znowu zakatowały Palestyńczyka ...

  www.spiegel.de/politik/ausland/israel-in-jerusalem-wollten-juedische-jugendlicher-araber-lynchen-a-850996.html

 • wwww01

  Oceniono 36 razy 4

  To, że w innej świątyni by je (może) zabito nie usprawiedliwia drakońskiej kary wydany w Rosji, a postepowanie sądu rosyjskiego żywcem wyjęte z sowieckich procesów politycznych.

 • lisowski.piotr

  Oceniono 16 razy 4

  Putin do diabła? przecież on od niego przyszedł :D

 • drupal

  Oceniono 15 razy 3

  Pewien znany polski poeta napisał kiedyś wiersz pod tytułem "Flupy z pizdy". No i proszę - wieszcz wywieszczył, pojawił się cały prąd kulturowy pod wyżej wymienionym hasłem. A może nawet cała epoka.

 • henryk55ok

  Oceniono 21 razy 3

  Kasparow wyglądał na madrego czlowieka,ale widać ma refleks tylko szachisty

 • johnny-kalesony

  Oceniono 31 razy 3

  >>Pussy Riot skazano na kary po dwa lata łagru za "chuligaństwo motywowane nienawiścią religijną". <<

  Momiento, momiento ... Przecież one protestowały przeciwko Putinowi, a nie religii. Wychodzi więc na to, że Putinizm to już religia, a sam Pucio jako ten, panie - mesjasz ...

 • doktor104

  Oceniono 4 razy 2

  U nas ściga się kibiców którzy pobiegają sobie po zalanym wodą boisku, którzy zapłacili grube pieniądze za bilety i siedzieli bez sensu parę godzin na stadionie nie nadającym się do gry.

 • szymek_50

  0

  Diabeł, dobry adresat.

 • lisowski.piotr

  0

  celebrytki :)

Aby ocenić zaloguj się lub zarejestrujX