PiS ujawnia kolejne "taśmy PSL" i składa zawiadomienie do Prokuratora Generalnego [NAGRANIE]

20.08.2012 12:26
Nowymi "taśmami PSL" nazywa PiS zaprezentowane nagranie rozmowy byłego posła PSL. Według PiS Andrzej Pałys, szef Wojewódzkiego Funduszu Ochrony Środowiska w Kielcach, namawia właścicieli uzdrowisk w Busku-Zdroju do łamania przepisów ustawy o uzdrowiskach.
Posłowie Adam Hofman i Tomasz Kaczmarek przedstawili na konferencji prasowej treść nagrań, o których pisała dzisiejsza "Rzeczpospolita". - Niestety nagranie, które państwo za chwilę usłyszą, a także komentarz posła Kaczmarka, może być dla tych panów z PSL-u dość nieprzyjemne. Rzecz dotyczy patologicznych zachowań - zaczął poseł Hofman konferencję.

Poseł Kaczmarek poinformował dziennikarzy, że nagranie, które ujawniają pochodzi z maja 2011 roku. - Słychać (tam) jak w jednoznaczny sposób były poseł Pałys namawia przedsiębiorców do tego, aby łamali przepisy o uzdrowiskach - mam na myśli przepisy dotyczące budowania parkingów przy hotelach, pensjonatach, spa. Ustawa o uzdrowiskach ogranicza tego rodzaju budowy ze względu na unikalny charakter środowiska - mówił Kaczmarek.

"Dostaniesz upomnienie, ja wyrzucę do kosza"

Na nagraniu słychać, jak były poseł PSL, Andrzej Pałys zachęca przedsiębiorców, aby zakaz budowy parkingów w tzw. strefie A uzdrowisk omijać, zgłaszając je w nadzorze budowlanym jako plac utwardzony z terenem zielonym.

Były polityk PSL chwali się także, że sam z powodzeniem zastosował to rozwiązanie. - Dałem dowód w Solcu-Zdroju, będąc wójtem. W strefie A jest parking. Bo ja sobie nie wyobrażałem do czterogwiazdkowego hotelu spa, żeby parking był po drugiej stronie strefy, żeby ktoś dojeżdżał. Dla mnie to było niewyobrażalne. (...) Napiszcie w dokumentacji - plac utwardzony z terenem zielonym. Ma tak przejść. Przyjdzie kontrol, dostaniesz upomnienie od wójta. Ja wyrzucę do kosza - zapewniał na spotkaniu z przedsiębiorcami.Na nagraniu można także usłyszeć, jak Pałys radzi, aby przedsiębiorcy ustalili minimalny poziom cen noclegów. - Trzeba uczyć też ludzi, którzy mają własne pensjonaty. Bo rywalizują w jednej miejscowości i schodzą do ceny 25 złotych za noc. A górale już dawno wymyślili, że sztampa - 50 i cześć. To jest trudny problem do dogadania się, żeby utrzymać sztywny poziom - mówił Pałys.

Zawiadomienie do Prokuratora Generalnego i wnioski urzędów

Poseł PiS Tomasz Kaczmarek poinformował na konferencji prasowej, że złożył już zawiadomienie na Pałysa. - Złożyłem zawiadomienie do Prokuratora Generalnego wskazując na te nieprawidłowości i możliwość popełnienia przestępstwa, poinformowałem również Najwyższą Izbę Kontroli i Główny Urząd Nadzoru Budowlanego oraz Urząd Ochrony Konkurencji i Konsumentów - powiedział.

W pismach do urzędów, Kaczmarek prosi o "przeprowadzenie kontroli prawidłowości wykonywania przez uprawnione organy zadań administracji architektoniczno-budowlanej oraz nadzoru budowlanego w powiecie buskim". W zawiadomieniu wysłanym do Prokuratora Generalnego, Kaczmarek wymienia przestępstwa, jakich mógł dopuścić się Pałys i apeluje o "skierowanie niniejszej sprawy do jednostki Prokuratury, która będzie mogła prowadzić czynności w niniejszej sprawie w sposób całkowicie bezstronny i wolny od nacisków politycznych prominentów PSL."

Głośne nagranie przed sejmowym hotelem

Jak przypomniał na konferencji Kaczmarek, Pałys będąc jeszcze posłem głosował za przyjęciem obecnej ustawy o uzdrowiskach. Stwierdził także, że winę za tego typu skandaliczne zachowania polityków ponosi Donald Tusk, który jest odpowiedzialny za polskie służby.

O Andrzeju Pałysie zrobiło się głośno w październiku 2010 roku, kiedy TVN nagrał go pijanego przed hotelem sejmowym. Polityk zataczał się, bełkotał i przypadkowo wsiadł do cudzego samochodu. W wyborach w 2011 roku Pałys już nie wystartował. Objął za to stanowisko szefa Wojewódzkiego Funduszu Ochrony Środowiska i Gospodarki Wodnej w Kielcach.

PYTANIE Czy afera z ''taśmami PSL'' ukróci wykorzystywanie państwowych spółek przez polityków?

 • Tak, to będzie wstrząs, który może oczyścić państwowe spółki z kumoterstwa i nepotyzmu
 • Częściowo tak. Politycy będą bali się, przynajmniej na jakiś czas, wykorzystywania spółek
 • Nie, politycy przeczekają burzę medialną i nic się zmieni, ani w Elewarrze ani nigdzie indziej
 • Sądzę, że to jednostkowa sytuacja. Elewarr to czarna owca wśród normalnie działających państwowych spółek
Zobacz także
Komentarze (171)
Zaloguj się
 • 300zlotych

  0

  Tia,a pie...li w swoim czasie o ''prowokacji politycznej'' gdy byla afera z tasmami Renaty Beger!!!PiS won za Don!!!

 • podziel

  0

  Dobry jest fragment o góralach. Bigoci z ciupagami.

 • benkmen

  Oceniono 4 razy 2

  A kiedy pisdmeni ujawnia taśmy prawdy TELEGRAFu?

 • kuma1

  Oceniono 6 razy 6

  Osioł ,osła, osłem pogania.Kupa śmiechu, tylko po co my tych darmozjadów i cwaniaczków wybieramy .

 • zelenyles

  Oceniono 3 razy 1

  Mam pytanie czy PIS jest święty i u nich takiego pacjenta się nie znajdzie ????
  Szukają daleko nie wiem po co ???
  Najpierw niech wykonają samooczyszczenie u siebie , przecież to łatwe.
  Po co ta szopka z tymi występami, dorwali faceta publicznie go zgnoili i co czekają teraz na oklaski ????
  Trzeźwo myślący ludzie za takie Judaszowe podchody nie pójdą głosować na prezesa i całą resztę.

 • stanislaw50

  Oceniono 4 razy 4

  Cóż. Z|akłamani i zaśleopieni "dostępem do koryta" zdecydowana większość zaslepiona jest i nie pamięta, że służyć powinni obywatelom = podkreślją pajace w swoich wypowiedziach że jestesmy "państwem obywatelskim", Dla nich to niezrozumiały slogan. Większość z nich uważa się za wszechwiedzących i niezastąpionych. Nie tak dawno krytykowali kierowniczą rolę PZPR, a w ich wydaniu polityka kadrowa niczym nie odbiega od krytykowanej przeszłości. NTowarzyszący tej polityce nepotyzm dowodzi, że są marnymi uczniami - gamoniami.
  demos

 • dudibudi

  Oceniono 13 razy -7

  Bolki Alki Tuski Michniki Tadki Wojtki itd. prowadzą Polskę do katastrofy a jednemu sprawiedliwemu Kaczyńskiemu zamyka się usta.

 • czupurek49

  Oceniono 11 razy -5

  z tym rzadem tojesta jak sie ku...e splunie woczy to i tak powie ze deszcz pada

 • snajper21

  Oceniono 16 razy 8

  Męska prostytutka za pieniądze podatnika i kaczy lizodup znowu próbują zaistnieć! Żadnych wniosków, żadnych interpelacji tylko donosy żenada!

Aby ocenić zaloguj się lub zarejestrujX

Najczęściej czytane

Najnowsze informacje