PiS ujawnia kolejne "taśmy PSL" i składa zawiadomienie do Prokuratora Generalnego [NAGRANIE]

20.08.2012 12:26
Nowymi "taśmami PSL" nazywa PiS zaprezentowane nagranie rozmowy byłego posła PSL. Według PiS Andrzej Pałys, szef Wojewódzkiego Funduszu Ochrony Środowiska w Kielcach, namawia właścicieli uzdrowisk w Busku-Zdroju do łamania przepisów ustawy o uzdrowiskach.
Posłowie Adam Hofman i Tomasz Kaczmarek przedstawili na konferencji prasowej treść nagrań, o których pisała dzisiejsza "Rzeczpospolita". - Niestety nagranie, które państwo za chwilę usłyszą, a także komentarz posła Kaczmarka, może być dla tych panów z PSL-u dość nieprzyjemne. Rzecz dotyczy patologicznych zachowań - zaczął poseł Hofman konferencję.

Poseł Kaczmarek poinformował dziennikarzy, że nagranie, które ujawniają pochodzi z maja 2011 roku. - Słychać (tam) jak w jednoznaczny sposób były poseł Pałys namawia przedsiębiorców do tego, aby łamali przepisy o uzdrowiskach - mam na myśli przepisy dotyczące budowania parkingów przy hotelach, pensjonatach, spa. Ustawa o uzdrowiskach ogranicza tego rodzaju budowy ze względu na unikalny charakter środowiska - mówił Kaczmarek.

"Dostaniesz upomnienie, ja wyrzucę do kosza"

Na nagraniu słychać, jak były poseł PSL, Andrzej Pałys zachęca przedsiębiorców, aby zakaz budowy parkingów w tzw. strefie A uzdrowisk omijać, zgłaszając je w nadzorze budowlanym jako plac utwardzony z terenem zielonym.

Były polityk PSL chwali się także, że sam z powodzeniem zastosował to rozwiązanie. - Dałem dowód w Solcu-Zdroju, będąc wójtem. W strefie A jest parking. Bo ja sobie nie wyobrażałem do czterogwiazdkowego hotelu spa, żeby parking był po drugiej stronie strefy, żeby ktoś dojeżdżał. Dla mnie to było niewyobrażalne. (...) Napiszcie w dokumentacji - plac utwardzony z terenem zielonym. Ma tak przejść. Przyjdzie kontrol, dostaniesz upomnienie od wójta. Ja wyrzucę do kosza - zapewniał na spotkaniu z przedsiębiorcami.Na nagraniu można także usłyszeć, jak Pałys radzi, aby przedsiębiorcy ustalili minimalny poziom cen noclegów. - Trzeba uczyć też ludzi, którzy mają własne pensjonaty. Bo rywalizują w jednej miejscowości i schodzą do ceny 25 złotych za noc. A górale już dawno wymyślili, że sztampa - 50 i cześć. To jest trudny problem do dogadania się, żeby utrzymać sztywny poziom - mówił Pałys.

Zawiadomienie do Prokuratora Generalnego i wnioski urzędów

Poseł PiS Tomasz Kaczmarek poinformował na konferencji prasowej, że złożył już zawiadomienie na Pałysa. - Złożyłem zawiadomienie do Prokuratora Generalnego wskazując na te nieprawidłowości i możliwość popełnienia przestępstwa, poinformowałem również Najwyższą Izbę Kontroli i Główny Urząd Nadzoru Budowlanego oraz Urząd Ochrony Konkurencji i Konsumentów - powiedział.

W pismach do urzędów, Kaczmarek prosi o "przeprowadzenie kontroli prawidłowości wykonywania przez uprawnione organy zadań administracji architektoniczno-budowlanej oraz nadzoru budowlanego w powiecie buskim". W zawiadomieniu wysłanym do Prokuratora Generalnego, Kaczmarek wymienia przestępstwa, jakich mógł dopuścić się Pałys i apeluje o "skierowanie niniejszej sprawy do jednostki Prokuratury, która będzie mogła prowadzić czynności w niniejszej sprawie w sposób całkowicie bezstronny i wolny od nacisków politycznych prominentów PSL."

Głośne nagranie przed sejmowym hotelem

Jak przypomniał na konferencji Kaczmarek, Pałys będąc jeszcze posłem głosował za przyjęciem obecnej ustawy o uzdrowiskach. Stwierdził także, że winę za tego typu skandaliczne zachowania polityków ponosi Donald Tusk, który jest odpowiedzialny za polskie służby.

O Andrzeju Pałysie zrobiło się głośno w październiku 2010 roku, kiedy TVN nagrał go pijanego przed hotelem sejmowym. Polityk zataczał się, bełkotał i przypadkowo wsiadł do cudzego samochodu. W wyborach w 2011 roku Pałys już nie wystartował. Objął za to stanowisko szefa Wojewódzkiego Funduszu Ochrony Środowiska i Gospodarki Wodnej w Kielcach.

Zobacz także
Komentarze (171)
PiS ujawnia kolejne "taśmy PSL" i składa zawiadomienie do Prokuratora Generalnego [NAGRANIE]
Zaloguj się
 • amg53

  Oceniono 60 razy 46

  jak się wkurzę,to zwołam konferencję prasową i przedstawię opinii publicznej zwolnienia lekarskie żony pana Haffmanna za które płacimy my, wszyscy, przez firmę o nazwie ZUS. Skoro żona pana Haffmanna jest przez prawie 2 lata obłożnie chora,to mąż powinien trwać u boku schorowanej małżonki a nie warować w budzie pod domem Pana Prezesa i czekać na rzucone kości z rosołu.

 • kruzen

  Oceniono 37 razy 31

  Taśmy są z maja 2011, afera była przy cichym przyzwoleniu PiS bo miał wiedzę i dowody, które ukrywał przed prokuraturą.

 • a4onboost

  Oceniono 55 razy 31

  Klasyczna czapka i próba przykrycia sprawy finansowania PIS opisanej przez dzisiejszego Newsweeka.

  Ciekawe na jaką okazję trzymali te rewelacje ? Najwyraźniej Newsweek zmusił ich do wcześniejszego wystrzału w samoobronie :)

 • robznarnii

  Oceniono 28 razy 24

  Najsmutniejszy jest fakt , ze wszystkie partie posiadaja jakies tasmy i teczki na przeciwnikow a ich kontrolowane wycieki sluza jedynie jako material w walce o koryto.

 • fakiba

  Oceniono 37 razy 21

  Hofman niech się bardziej martwi o swoją nową fuchę w Koninie bo go Kaczor pogoni jak się nie wykaże

 • dio62

  Oceniono 23 razy 19

  pijany rowerzysta ląduje w więzieniu, pijany do utraty świadomości w miejscu pracy poseł zostaje dyrektorem instytucji państawowej

 • szrs-zen

  Oceniono 23 razy 19

  Niech prokuratura wezmie sie PIS do tylka, mieli od dawna wiedze o przestepstwie i siedzieli cicho ukrywajac tasmy w sejfie?

Aby ocenić zaloguj się lub zarejestrujX

Najnowsze informacje