Pussy Riot nie będą prosić o ułaskawienie Putina. "Niech idzie do piekła"

Pussy Riot podczas odczytywania wyroku

Pussy Riot podczas odczytywania wyroku (Fot. SERGEI KARPUKHIN REUTERS)

Trzy członkinie zespołu Pussy Riot nie będą prosić Władimira Putina o ułaskawienie. W piątek zostały skazane na 2 lata łagru za odśpiewanie ?punkowej modlitwy" w moskiewskim soborze, co zostało przez sąd zakwalifikowane jako "chuligaństwo motywowane nienawiścią religijną".
Kolorowe i kontrowersyjne manifestacje w obronie Pussy Riot - zobacz zdjęcia >>

- Moje klientki nie będą prosić o ułaskawienie - powiedział prawnik piosenkarek Nikolaj Połozow. - Dosłownie powiedziały: "Niech idą do piekła ze swoim ułaskawieniem" - dodał.

Trzy członkinie Pussy Riot w lutym włamały się do moskiewskiego soboru Chrystusa Zbawiciela i odśpiewały piosenkę "Bogurodzico, przegoń Putina". Tłumaczyły, że jest to protest przeciw popieraniu Władimira Putina przez rosyjską Cerkiew. Postawiono im zarzuty chuligaństwa motywowanego nienawiścią religijną. W piątek moskiewski sąd uznał je za winne i skazał na dwa lata pobytu w łagrze.

Tymczasem w sobotę przedstawiciele rosyjskiego Kościoła prawosławnego zaapelowali do władz, by "okazały litość" członkiniom zespołu Pussy Riot. - Nie podważamy legalności wyroku sądu, zarazem apelujemy do władz o okazanie litości skazanym, w nadziei, że nigdy więcej nie powtórzą tego bluźnierczego czynu - brzmi oświadczenie rosyjskiej Cerkwi.

Zobacz także
 • Płonące zdjęcie Władimira Putina - kadr z nagrania wykonanego przez fanki zespołu Pussy Riot Nowa akcja zwolenniczek Pussy Riot: spaliły zdjęcie Putina [WIDEO]
 • Mikołaj Lizut, szef radia Roxy Lizut: Punk rock ma siłę. Grupa Pussy Riot wyprowadziła z równowagi Putina
 • Materiał SBU po zatrzymaniu mężczyzny Ukraina nie wyda Rosji niedoszłego zabójcy Putina
Komentarze (82)
Pussy Riot nie będą prosić o ułaskawienie Putina. "Niech idzie do piekła"
Zaloguj się
 • marek277

  Oceniono 33 razy 17

  Putin zwyczajnie sie boi. Ruchy obywatelskie w Rosji sa coraz silniejsze. To przeraża rządzących.

 • jestemzalegalem

  Oceniono 32 razy 16

  PiSiory tez byc chcieli, zeby u nas za obraze uczuc religijnych kladlo sie na 2 lata. Poki co u nas sa grzywne.

 • wysokiej-klasy-specjalista

  Oceniono 21 razy 13

  nic fajnego, trafić na 2 lata do łagru. Ale te kobity chyba nadal nie jarzą gdzie mieszkają i co je czeka... Chodorkowski też myślał, że się wywinie, a już parę lat spędził na plantacji naftaliny i kolejny proces w toku...

 • radnor

  Oceniono 37 razy 11

  Żałosne są komentarze ludzi, którzy najwyraźniej mają po 15 lat i nie pamiętają, że w Polsce jeszcze niedawno też można było trafić za kratki pisząc i śpiewając coś, co nie komponowało się z aktualnym nurtem myślenia władzy. Całe szczęście, że wakacje powoli się kończą, smarkacze zajmą się matematyką zamiast pieprzyć od rzeczy w komentarzach.

 • watanabefigi

  Oceniono 14 razy 10

  czyli Putin do piekła, a Pussy do pierdla ;)

 • nabuhodenozor

  Oceniono 38 razy 10

  Mają dziewczyny jaja...
  Mam tylko nadzieje że nic im się nie stanie w tych łagrach. Mam nadzieje że Amnesty International będzie monitorowało je żeby je tam nie zabili albo nie zgwałcili w tym pierdlu ruskim.

  "Ścieżka sprawiedliwych wiedzie przez tyranię i chciwość złych ludzi..."

 • sasquatch-junior

  Oceniono 34 razy 8

  Mimo, iż to dziewczyny, to mają tzw. "jaja". Brawo ! Gest, na który nie stać byłoby wielu mężczyzn, którzy zgrywaja macho....

 • jasimban

  Oceniono 21 razy 7

  W Rosji nawet protest antykonserwatywny ma szeroki format i rozmach. Tam jest życie i pasja czego można Rosjanom tylko pozazdrościć. Polska ma wciąż złamany kręgosłup.

Aby ocenić zaloguj się lub zarejestrujX

Najnowsze informacje