Assad po raz pierwszy od dwóch tygodni pokazał się publicznie [ZDJĘCIA]

Baszar al-Assad podczas zakończenia ramadanu w meczecie w Damaszku

Baszar al-Assad podczas zakończenia ramadanu w meczecie w Damaszku (Fot. HOPD AP)

Prezydent Syrii Baszar al-Assad pierwszy raz od dwóch tygodni pokazał się publicznie. Assad uczestniczył w uroczystościach z okazji muzułmańskich świąt Eid al-Fitr w jednym z meczetów w Damaszku.
Nadal nieznany jest los wiceprezydenta Syrii. Opozycja twierdzi, że Faruk al-Sharaa uciekł z kraju, ale źródła rządowe zaprzeczają tym informacjom. Wobec trwającej w Syrii wojny domowej dla Syryjczyków rozpoczęte dzisiaj muzułmańskie święta są najsmutniejszymi od lat.

Syryjska telewizja państwowa pokazała prezydenta Baszara al-Assada wśród modlących się w jednym z meczetów w Damaszku. Assadowi nie towarzyszył jednak jego zastępca Faruk al-Sharaa, co wzbudziło kolejne podejrzenia, że informacje o ucieczce wiceprezydenta z kraju lub jego aresztowaniu mogą być prawdziwe.

Opozycja opublikowała w internecie filmy zrobione podczas manifestacji, jakie miały dzisiaj przejść przez główne miasta Syrii. Święto Eid al-Fitr zazwyczaj gromadziło w meczetach tysiące osób, ale dzisiaj w wielu miejscach Syryjczycy bali się wychodzić z domów w obawie o własne życie. Niektórzy Syryjczycy przychodzili na cmentarze, by odwiedzić swoich bliskich, którzy zginęli w trwającej w kraju wojnie domowej.

Z Syrii wyjeżdżają obserwatorzy ONZ. Mandat ich misji wygasa dzisiaj o północy, a wobec pogarszających się warunków w Syrii Rada Bezpieczeństwa ONZ zdecydowała o definitywnym zakończeniu misji. Syryjskie Obserwatorium Praw Człowieka z siedzibą w Londynie ocenia, że od początku powstania przeciwko prezydentowi Assadowi w Syrii zginęło już co najmniej 23 tysiące osób.

Zobacz także
 • Asma al-Assad i Baszar al-Assad Liga Arabska gwarantuje rodzinie Assada bezpieczny wyjazd z kraju
 • Nie wiadomo dokładnie, co się dzieje w Syrii. Zachód swoją wiedzę o skali konfliktu głównie z amatorskich filmów wrzucanych do interneta Masowe egzekucje cywilów w Damaszku. Reżim zabija ludzi w okrutny sposób
 • Francuski obszar mandatowy przyznany. Na żółto zaznaczono współczesny Liban, reszta tworzy Syrię. Na zielono zaznaczono terytorium Państwa Alawitów Assad coraz bliżej upadku. Wykroi sobie z Syrii alawickie państwo?
Komentarze (15)
Assad po raz pierwszy od dwóch tygodni pokazał się publicznie [ZDJĘCIA]
Zaloguj się
 • forex.test

  Oceniono 27 razy 21

  Podobnie bylo w Libii, a teraz jest bagno - plemiona, ktore wczesniej za pysk trzymal Kaddafi teraz daza do uzyskania wplywow - wojna domowa na calego. A w mediach cisza. USA i Izrael - tandem pojeboof. Niby w dzisiejszych czasach ludzie sa madrzejsi, maja dostep do informacji ale to jak daja soba manipulowac swiadczy chyba o atrofii inteligencji.

 • pedersdorfer

  Oceniono 28 razy 18

  Media w Polsce i w Europie słuza Syjonistom i są ich .Informacje są fałszowane ,nieprawdziwe,obarcza się tylko władze Syuryjskie i prezydenat Asada .Podaje link jednego z Polaków który śledzi sytuacje w Syrii i LIBII"antyimperializm.wordpress.com/ .zachodni ZBÓJE NATO ,USA rozpętali piekoł w Jugusławi,LIBII dziś trwa wojna domowa ,zwalczani są obcy najemnicy,zdrajcy libijscy,wykonywane sa wyroki śmierci na zdrajcach .firmy zachodnie przestały wydobywac rope libijską gdyz sytuacja jest napięta.Dlaczego trwa cisza w Eterze w polsce nic się nie pisze o LIBII ,lobywatele uciekaja ,trwają zazarte walki.w Syrii 6000 tysięcy najemników wysłanych przez zachud wspieranych przez miejscowych zdrajców ,prubuje obalić rzad który jest nie posłuszny dla USA i Izraela jest sojusznikiem IRANU.Ale w Syrii tak łatwo nie pujdzie wiekszośc narodów w Syrii popiera obecny rząd np;Naród KURDYJSKI pilnuje granicy z turcją by żaden najemnik przez Turcje nie wkroczył do SYRII,walczą z tymi zachodnimi bandytami gdyż kurdowie walczą z turcją ,a turcja to NATO które nic nie zrobili dla Kurdów,tagze palestyńczycy sa po stronie Syryjczyków..Ci zachodni Imperjaliści niosą śmierc i porzoge Arabom .Kto wie jak Amerykanie razem z Polskiem Gromem spacyfikowale w IRAKU miasto FALUDZIE zgineło kilka tysięcy ludzi zniszczono domy strzelano do kobiet ,dzieci ,zrzucano bomby z rdzeniem URANOWYm ,gdzie obecnie Obywatele iraku umieraja na raka ,rodzą sie dzieci POTFORKI.To dla tych BANDYTÓW powinien byc TRYBUNAŁ w HADZE.AJ...WAJ

 • krystalicznamalpa

  Oceniono 13 razy 11

  Raport z Libii (18 sierpnia)


  1. Eni, międzynarodowa korporacja gazowo-petrochemiczna, wycofała się z Libii z powodu braku bezpieczeństwa.

  2. W Misracie dzisiaj rano były duże eksplozje.

  3. Szczury mówią, że chcą w następnym miesiącu ściągnąć Saifa do Trypolisu i postawić go przed sądem. Takie doniesienia mogą oczywiście wywołać tylko śmiech.

  4. Dzisiaj kończy się miesięczny odpoczynek. Teraz zieloni, wzmocnieni po Ramadanie, znowu ruszą zdecydowanie do ataku.

  Adrian Świątkiewicz
  antyimperializm.wordpress.com/

 • calli

  Oceniono 27 razy 9

  Brawo prezydent Baszar al-Assad, prawdziwy syryjski patriota i bojownik o wolność i suwerenność swojego kraju - chwała bohaterom!

 • three-gun-max

  Oceniono 18 razy 6

  Zapomnieliście dodać, że to "Syryjskie obserwatorium praw człowieka" składa się z jednego gościa będącego na żołdzie CIA.

 • zigzaur

  Oceniono 1 raz 1

  Snajperzy, do roboty!

 • takiezlewiesci

  Oceniono 5 razy -3

  wcielenie Donaldzika !!

 • taiba

  Oceniono 15 razy -7

  Nerwowo się rozglądał a minę miał nietęgą. Jego śmierć będzie straszna.
  t.co/zyYEHprK
  www.youtube.com/watch?v=s7np64WoF3s&feature=player_embedded
  www.youtube.com/watch?v=PFleYjuYoYc&feature=player_embedded

Aby ocenić zaloguj się lub zarejestrujX

Najczęściej czytane

Najnowsze informacje