Znany komik obcina sobie pensję, by nie zwalniać pracowników

Jay Leno to znany amerykański komik i gospodarz programu

Jay Leno to znany amerykański komik i gospodarz programu "The Tonight Show" (Fot. Matt Sayles AP)

Znany amerykański komik Jay Leno dobrowolnie zaoferował, że zmniejszy sobie pensję, by stacja NBC nie musiała zwalniać pracowników jego programu. - Jay zrobił to, co było konieczne, by ich chronić - tłumaczy jego rzecznik.
Leno prowadzi codzienny talk-show "The Tonight Show" w telewizji NBC. Program cieszy się największą oglądalnością wśród komediowych show emitowanych w wieczornym paśmie. Mimo ogromnej popularności program nie przynosi dużych zysków.

Przy produkcji programu zatrudnionych jest około 200 osób. Niedawno z powodu konieczności cięcia kosztów stacja zwolniła 20 pracowników. Leno dobrowolnie zgodził się na zmniejszenie swojej pensji, by nie musieć zwalniać kolejnych osób.Leno jako gospodarz "The Tonight Show" zarabia między 25 a 30 mln dolarów rocznie. Po obniżce jego pensja wyniesie 20 mln dolarów. Oprócz tego zarabia także na występach stand-up około 15-20 mln dolarów rocznie.

- Główną troską Jaya jest los tych wspaniałych ludzi, którzy pracują z nim przy "The Tonight Show". Zrobił to, co było konieczne, żeby ich chronić - powiedział rzecznik komika Bruce Bobbins.

Kilku innych wysoko postawionych pracowników stacji także dobrowolnie obcięło sobie pensje.

Leno nie jest pierwszym komikiem, który decyduje się na taki krok. W 2009 roku David Letterman prowadzący konkurencyjny program w stacji CBS zgodził się na znaczną obniżkę pensji.

Zobacz także
 • Jay Leno to znany amerykański komik i gospodarz programu "The Tonight Show" Znany komik obcina sobie pensję, by nie zwalniać pracowników
 • Anderson Cooper Gwiazda CNN przerwała milczenie: "Tak, jestem gejem. I jestem z tego dumny"
Komentarze (71)
Znany komik obcina sobie pensję, by nie zwalniać pracowników
Zaloguj się
 • syngefco

  Oceniono 55 razy 51

  "Program cieszy się największą oglądalnością wśród komediowych show emitowanych w wieczornym paśmie. Mimo ogromnej popularności program nie przynosi dużych zysków."

  Na logikę należałoby zwolnić ludzi od marketingu, a nie pracowników programu.

 • forgotten_realms

  Oceniono 43 razy 39

  Polskie gwiazdy i gwiazdeczki prędzej k... sobie odetną niż pensję. Nawet na fundację nie potrafią dać datków tylko żebractwo via ekran uprawiają.

 • condor82

  Oceniono 42 razy 38

  To nie jest człowiek-to jest instytucja.
  Wiedział że jest popularny.Wiedział komu to zawdzięcza.
  Obciął sobie pensję ponieważ zależało mu na tych ludziach.Takich jak Leno jest coraz mniej- mimo wszystko należą mu się jakieś słowa poparcia...
  Wyluzujcie trochę...

 • prochmarny

  Oceniono 37 razy 35

  jestem pełen podziwu dla tego pana
  moi najbogatsi znajomi milionerzy załują nawet 1200 zł na nowe opony do dostawczaka a jak ich pracownik dostał mandat za łyse opony to miał opie...mimo że sygnalizował włascicielowi,

  kupili używane za 600 zł
  bogaty stolarz każe jezdzić pracownikom żukiem w którym nie ma podłogi przy kierowcy bo zgniła

  najbogatsi targują sie nawet o 200 zł za projekt który kosztuje 4 000 i cena jest już " poznajomości "

  dodam ze wszystko dzieje sie w wielkopolsce, wsród ELITY

 • b.kiddo

  Oceniono 34 razy 28

  Jakbym zarabiała 40 milionów na rok to też myślę że bym miała gest ;)
  No ale ludzka natura jest pazerna, więc i tak brawa dla niego.

 • goran69

  Oceniono 29 razy 23

  w porządku facet

 • rakcancer

  Oceniono 22 razy 22

  jeszcze zeby pasibrzuchy z firm paliwowych i bankow zrobili tak samo to mielibysmy mniej nedzy na swiecie. ale na nich , jak zwykle nie ma co liczyc. sa pazerni, do szpiku kosci.

 • ben-oni

  Oceniono 35 razy 21

  Zacznijmy od tego, że kompletnym absurdem tego świata jest płacenie idiocie z TV 25 mln dolarów rocznie. Świat stoi na głowie. 25 mln to paranoja liberalna braku dysproporcji w dochodach. Za 25 mln można postawić fabrykę zatrudniającą setki ludzi a oni to płacą jednemu kolesiowi, który wygaduje bzdury w telewizji.

Aby ocenić zaloguj się lub zarejestrujX

Najczęściej czytane

Najnowsze informacje