Znany komik obcina sobie pensję, by nie zwalniać pracowników

19.08.2012 14:48
Jay Leno to znany amerykański komik i gospodarz programu

Jay Leno to znany amerykański komik i gospodarz programu "The Tonight Show" (Fot. Matt Sayles AP)

Znany amerykański komik Jay Leno dobrowolnie zaoferował, że zmniejszy sobie pensję, by stacja NBC nie musiała zwalniać pracowników jego programu. - Jay zrobił to, co było konieczne, by ich chronić - tłumaczy jego rzecznik.
Leno prowadzi codzienny talk-show "The Tonight Show" w telewizji NBC. Program cieszy się największą oglądalnością wśród komediowych show emitowanych w wieczornym paśmie. Mimo ogromnej popularności program nie przynosi dużych zysków.

Przy produkcji programu zatrudnionych jest około 200 osób. Niedawno z powodu konieczności cięcia kosztów stacja zwolniła 20 pracowników. Leno dobrowolnie zgodził się na zmniejszenie swojej pensji, by nie musieć zwalniać kolejnych osób.Leno jako gospodarz "The Tonight Show" zarabia między 25 a 30 mln dolarów rocznie. Po obniżce jego pensja wyniesie 20 mln dolarów. Oprócz tego zarabia także na występach stand-up około 15-20 mln dolarów rocznie.

- Główną troską Jaya jest los tych wspaniałych ludzi, którzy pracują z nim przy "The Tonight Show". Zrobił to, co było konieczne, żeby ich chronić - powiedział rzecznik komika Bruce Bobbins.

Kilku innych wysoko postawionych pracowników stacji także dobrowolnie obcięło sobie pensje.

Leno nie jest pierwszym komikiem, który decyduje się na taki krok. W 2009 roku David Letterman prowadzący konkurencyjny program w stacji CBS zgodził się na znaczną obniżkę pensji.

Zobacz także
Komentarze (71)
Zaloguj się
 • gshegosh81

  Oceniono 4 razy 4

  Fajny gest, ale i tak pokazuje na jakim absurdalnym świecie żyjemy -- 1 człowiek rezygnujący z kawałka swojej pensji może zapewnić pensje 20 innym ludziom, którzy pewnie bardziej pracują na jego sukces, niż on sam.

 • lisowski.piotr

  Oceniono 5 razy 5

  Nasi celebryci by zażądali podwyżki bo w gorszych warunkach będą pracować, no i oczywiście darmową Ukrainkę.

 • ndizi

  Oceniono 8 razy 6

  A ja skomentuję inaczej niż większość marud na tym forum:

  Fajnie, że są tacy ludzie na świecie.

 • euro2020

  Oceniono 7 razy -3

  Komiczna autoreklama tłustego i ciężkiego od pieniędzy bufona ze Stanów.

 • antekguma1

  Oceniono 11 razy -3

  Q..wa ale wyczyn. Facet sra pieniędzmi i nie wie co z nimi robić i łaskawie zgodził się na obniżenie i tak nieproporcjonalnie olbrzymiej pensji o kilka milionów. Chore.

 • executioner

  Oceniono 7 razy 1

  ˙

  > Znany komik obcina sobie pensję

  Faktycznie, śmieszne.

  ˙

 • 4krzych1

  Oceniono 11 razy 3

  no, ale takie gwiazdy jak Lis, Lisowa albo Durczok i Pochanke na takie"populistyczne" gesty na pewno się nie zdobędą

 • antipasti60

  Oceniono 4 razy 0

  Tak trochę w sprawie właścicieli 100 samochodów i 20 domów.

  "Pomoc biednym nie powinna być uważana za akt miłości mniej lub więcej dowolny, lecz za ścisły obowiązek sprawiedliwości. „Bóg — mówi Sobór Watykański II — przeznaczył ziemię ze wszystkim, co ona zawiera, na użytek wszystkich ludzi i narodów... Dlatego człowiek używając tych dóbr powinien uważać rzeczy zewnętrzne, które posiada, nie tylko za własne, ale za wspólne, w tym znaczeniu, by nie tylko jemu, ale i innym przynosiły pożytek” (KDK 69). Tę właśnie zasadę św. Paweł stawiał Kościołowi w Koryncie, zachęcając do niesienia pomocy Kościołowi w Jerozolimie: „Nie o to idzie, żeby innym sprawiać ulgę, a sobie utrapienie, lecz żeby była równość. Teraz więc niech wasz dostatek przyjdzie z pomocą ich potrzebom” (2 Kor 8, 13-14). Jeśli wszyscy ludzie są braćmi, skoro wszyscy są dziećmi Boga, to samo ich braterstwo wymaga, aby gdy jedni obfitują we wszystko, drudzy nie ginęli z nędzy. Dlatego Kościół naucza, „że ludzie mają obowiązek wspomagania ubogich i to nie tylko z tego, co im zbywa... Jest rzeczą całego Ludu Bożego — a biskupi słowem i przykładem mają im w tym przewodzić — wedle sił przynosić ulgę cierpiącym w naszych czasach nędzę, i to zgodnie ze starym obyczajem w Kościele, nie tylko z tego, co zbywa, ale nawet z rzeczy potrzebnych” (KDK 69. 88). Dary złożone ubogim „są ofiarą przyjemną, miłą Bogu” (Flp 4, 18)."

 • ben-oni

  Oceniono 35 razy 21

  Zacznijmy od tego, że kompletnym absurdem tego świata jest płacenie idiocie z TV 25 mln dolarów rocznie. Świat stoi na głowie. 25 mln to paranoja liberalna braku dysproporcji w dochodach. Za 25 mln można postawić fabrykę zatrudniającą setki ludzi a oni to płacą jednemu kolesiowi, który wygaduje bzdury w telewizji.

Aby ocenić zaloguj się lub zarejestrujX

Najczęściej czytane

Najnowsze informacje