Śledczy: sprawa Amber Gold jest spierd...! Dopiero ustalamy, o co tu chodzi

19.08.2012 12:23
Fragment okładki Wprostu

Fragment okładki Wprostu (fot. wprost.pl)

- Grajmy w otwarte karty. Sprawa toczy się od 2009 r. Jest zabagniona i spierd...! Dopiero od początku lipca ustalamy, o co tu chodzi - tak postępy w śledztwie anonimowo opisuje w rozmowie z "Wprost" jeden ze śledczych. Tygodnik opisuje swoje nieoficjalne ustalenia ze śledztwa ws. Amber Gold.
Według "Wprost" w planie śledztwa jest "ciekawy trop". - Pojawia się nazwisko biznesmena z bogatą przeszłością Mariusa O. Wielu jego przyjaciół to znani trójmiejscy gangsterzy, jak Jan P. "Tygrys" i nieżyjący Nikodem S., ps. "Nikoś". "Wprost" dodaje, że na początku lat 90. Marius O. posiadał znaną firmę spedycyjną i miał udziały w banku, który splajtował. To właśnie w jego domu w Gdańsku-Jelitkowie, wedle śledczych, miało dojść do narad na temat planowanych przez P. w 2011 r. interesów lotniczych.

Spotkać się mieli wspomniany O., właściciel małej linii lotniczej Krzysztof W. oraz P. Na tym spotkaniu ustalono, że właściciel Amber Gold zainwestuje kilkanaście milionów złotych w jedną z istniejących już spółek lotniczych. Marcin P. dostał w użytkowanie jeden samolot. Maszyna miała być wykorzystywana przez Amber Gold do transportowania znacznych kwot pieniędzy z Hamburga. Co interesujące, Hamburg to ważne miasto dla Mariusa O., który już w latach 80. prowadził tam interesy.

Marius O. twierdzi, że nie zna szefa Amber Gold. - Spotkałem się jedynie z Krzysztofem W. Oferował zakup swojej linii lotniczej, ale nie byłem zainteresowany. Tyle -opowiada dziennikarzom tygodnika.

Do wstępnego planu śledztwa dotarł też portal TVN24.pl. Także opisuje, że ABW dowiedziała się, że Marcin P. rozmowy z właścicielem linii lotniczych prowadził w domu słynnego trójmiejskiego biznesmena. - Ten człowiek prowadził różne interesy w Niemczech, tam też działał Nikoś. To towarzystwo dobrze się znało i współpracowało ze sobą. Badamy, czy Marcin P. nie był po prostu "słupem", który został wykorzystany przez starych graczy do przeprowadzenia oszustwa - dodaje śledczy.

Zobacz także
Komentarze (260)
Zaloguj się
 • katerina323

  Oceniono 15 razy 13

  Polskę zaczął Piast-kołodziej a zakończy koorwa złodziej.......kruk krukowi.... łba nie urwie....

 • ojtekk54_pl

  Oceniono 14 razy 12

  Temida ? ślepa jest i głucha, Rząd ? rządzi - nikt go też nie słucha,
  profesorowie prawa ? ciągle radzą - tej kwestii także nie poradzą,
  policja ? w majestacie prawa utopi (się) w papierach każdą sprawę
  Plichta ? zawiasy znów zaliczy, a inwestorzy mogą liczyć głównie na straty
  choć jest rada jak dojść do prawdy, szybko i prosto i odzyskać forsę bardzo prosto:
  trzeba wziąć gwożdzie oraz młotek do tego też potrzebny jest drewniany płotek oraz Plchta:
  potem zas trzbeba go do płotka za mocą gwoździ oraz młotka przybić za jaja dosyć mocno , sądzę że już przy gwoździu drugim popłyną nam zeznania strugą... a wszystkim mądrym i odpowiedzialnym
  taką to przestrogę dałbym

 • jerzyk324

  Oceniono 11 razy 3

  Co to jest za śledczy? Czy jego nie obowiązuje tajemnica śledztwa?. Takiego śledczego należałoby natychmiast odsunąć od prowadzenia i ukarać za ujawnianie tajemnicy. To po prostu skandal gdy w mediach ukazują się takie informacje. Artykuł godny magla. Jedna Pani drugiej Pani.

 • eco66nomicus

  Oceniono 17 razy 15

  Klienci Amber Gold znowu zawiedli władzę, elity gospodarcze i ekonomiczne, polityków, hejterów internetowych i innych życzliwych inaczej: (1) nie zapobiegli wywozu swoich pieniędzy do Niemiec, (2) nie odstrzelili ani nie zamknęli kilku gangsterów i na dodatek domagają się kasy. Bezwstydni!

 • final_solution

  Oceniono 14 razy 6

  Czyli śmiało można stwierdzić,ze Michał T. pseudonim Bak współpracował z mafią.

 • lukki69

  Oceniono 21 razy 19

  zamykaja podpitych rowerzystów,dzieciaki z jointem,dłuzników po 200-300zł to dla Marcina nima miejsca....:(
  Bo jak mawia stare polskie przysłowie: jak dup....-to ksiezniczki jak kraść-to miliony!!:)

 • maxymus1

  Oceniono 6 razy 6

  Co do wymiaru kary, to jest tu potrzeny, Książe Jarema Wiśniowiecki!!!

 • xeroks

  Oceniono 2 razy 0

  www.mamprawnika.pl/o-nas
  Warto tam zajrzeć

 • schamienie.rozsiane

  Oceniono 24 razy -2

  A jak tam "autostrady na euro" hehe. Przejezdne już? Zdążymy? Buahahahaha :)

Aby ocenić zaloguj się lub zarejestrujX

Najnowsze informacje