USA: zlikwidowano wielką piramidę finansową

18.08.2012 07:26
Firma Rex Venture Group w ciągu niespełna dwóch lat przyjęła ponad 600 milionów USD od ponad miliona klientów za pośrednictwem strony internetowej ZeekRewards.com. Strona jest już nieaktywna

Firma Rex Venture Group w ciągu niespełna dwóch lat przyjęła ponad 600 milionów USD od ponad miliona klientów za pośrednictwem strony internetowej ZeekRewards.com. Strona jest już nieaktywna

Na wniosek amerykańskiej Komisji Papierów Wartościowych i Giełd (SEC) sąd polecił zamrożenie aktywów pewnej firmy z Karoliny Północnej, która, jak ustalono, była wielką piramidą finansową na krawędzi upadku.
Właścicielowi firmy Rex Venture Group postawiono zarzut oszustwa. Gazeta "Wall Street Journal" poinformowała, że zgodził się on zapłacić 4 miliony USD grzywny i zrzec się prawa do aktywów firmy. Sąd wyznaczył likwidatora, który zajmie się zaspokajaniem roszczeń inwestorów.

Według SEC firma Rex Venture Group w ciągu niespełna dwóch lat przyjęła ponad 600 milionów USD od ponad miliona klientów za pośrednictwem strony internetowej ZeekRewards.com. Klientom oferowano zarabianie m.in. na udziałach w nierejestrowanych kontraktach inwestycyjnych, za które dostawali "nagrody" - punkty, które można było wymieniać na pieniądze.

SEC ustaliła, że większość zysków wypłacanych przez ZeekRewards pochodziła ze środków otrzymywanych od nowych inwestorów.

Strona ZeekRewards.com zniknęła w piątek z internetu.

Zobacz także
Komentarze (64)
USA: zlikwidowano wielką piramidę finansową
Zaloguj się
 • gall.anonim.pn

  Oceniono 27 razy 19

  A to dziwne. W Polsce premier Tusk o braku odebrania paszportu właścicielowi Amber Gold nazwał "brakiem refleksu", zaś siedem wyroków w zawieszeniu "niedopatrzeniem". Co więcej nikt nie ma nic sobie do zarzucenia. Winni są WYŁĄCZNIE depozytariusze - tak w każdym razie wynika z enuncjacji medialnych. Tych samych mediów które zresztą przyjmowały reklamy Amber Gold.
  A w Stanach, państwie ponoć liberalnym, gdzie władza jest minimalna jakoś potrafiono rozmontować piramidę. W Polsce nie tylko nie, ale wręcz w jej budowaniu partycypował syn premiera.

 • mistrz_liu

  Oceniono 17 razy 13

  To już nie można sobie piramidki na 6 stówek strzelić? I to ma być wolny kraj? Jak żyć, panie Obama, jak żyć?

 • krystalicznamalpa

  Oceniono 20 razy 12

  Największą Piramidą Finansową jest po prostu USA:-}

 • nataniasz

  Oceniono 11 razy 9

  Taaaa, może ktoś zacznie się przyglądać tym co to od miesięcy w TV się reklamują odnośnie ubezpieczania na wypadek śmierci, że nie sprawdzają zdrowia i że od pierwszego dnia już jest ubezpieczenie.

  To dopiero śmierdzi, ale nie jest tak ewidentne.

 • szechterof6

  Oceniono 8 razy 8

  "USA: zlikwidowano wielką piramidę finansową"

  Juz myslalam ze fundusz Social Security zamkneli...

 • ugrydul

  Oceniono 8 razy 8

  "Sąd wyznaczył likwidatora, który zajmie się zaspokajaniem roszczeń inwestorów"- i to jest różnica między państwem prawa a dziczą :-))))))

 • misiu-1

  Oceniono 14 razy 8

  Znaczy się - Wuj Sam okradł oszukanych uczestników piramidy z 4 milionów dolarów? Bo przecież grzywna zostanie zapłacona z pieniędzy, które inaczej trafiłyby do nich.

 • gonebosco

  Oceniono 7 razy 7

  a nie to spoko jak w USA sie takie rzeczy tez dzieja to luzik nie ma sprawy ......

Aby ocenić zaloguj się lub zarejestrujX

Najczęściej czytane

Najnowsze informacje