USA: zlikwidowano wielką piramidę finansową

18.08.2012 07:26
Firma Rex Venture Group w ciągu niespełna dwóch lat przyjęła ponad 600 milionów USD od ponad miliona klientów za pośrednictwem strony internetowej ZeekRewards.com. Strona jest już nieaktywna

Firma Rex Venture Group w ciągu niespełna dwóch lat przyjęła ponad 600 milionów USD od ponad miliona klientów za pośrednictwem strony internetowej ZeekRewards.com. Strona jest już nieaktywna

Na wniosek amerykańskiej Komisji Papierów Wartościowych i Giełd (SEC) sąd polecił zamrożenie aktywów pewnej firmy z Karoliny Północnej, która, jak ustalono, była wielką piramidą finansową na krawędzi upadku.
Właścicielowi firmy Rex Venture Group postawiono zarzut oszustwa. Gazeta "Wall Street Journal" poinformowała, że zgodził się on zapłacić 4 miliony USD grzywny i zrzec się prawa do aktywów firmy. Sąd wyznaczył likwidatora, który zajmie się zaspokajaniem roszczeń inwestorów.

Według SEC firma Rex Venture Group w ciągu niespełna dwóch lat przyjęła ponad 600 milionów USD od ponad miliona klientów za pośrednictwem strony internetowej ZeekRewards.com. Klientom oferowano zarabianie m.in. na udziałach w nierejestrowanych kontraktach inwestycyjnych, za które dostawali "nagrody" - punkty, które można było wymieniać na pieniądze.

SEC ustaliła, że większość zysków wypłacanych przez ZeekRewards pochodziła ze środków otrzymywanych od nowych inwestorów.

Strona ZeekRewards.com zniknęła w piątek z internetu.

Zobacz także
Komentarze (64)
Zaloguj się
 • kamilson911

  0

  zaslaniali sie tym ze byl zeekler aucje groszowe i ze auta za 40 tys szly po 4 tys a firma miala 400 000 tys i ze cala masa tego ...

 • kamilson911

  0

  Ja w tym byłem .... Stracilem 300$ , myslalem ze sie uda miec po 1000$ dziennie procent skladany 1,2-2% masakra juz mialem 5000$ ... Nie udało sie a znam takich co wyplacili po 600% od wplaty

 • metenburg

  Oceniono 9 razy -5

  Wlascicielem firmy byl chrzescijanin ??? Jak zawsze !

 • 2560a

  Oceniono 6 razy 0

  ale WIELKA piramida. 4 mln grzywny. smiech na sali. firma przejela 600 mln od MILIONA naiwnych! i dobrze , wyszlo po 600 dolcow na osobe . 600 dolcow za nauke rozumu! mogli byc wpuszczeni w kanal z calym majatkiem!

 • prof.gzymek

  Oceniono 11 razy 1

  Durne Amerykany: zapamietajcie sobie raz na zawuse , ze oszustwa finansowe bezkarnie w USA Mogą Robič tylko mośki .

 • bartoszkrzysztanowicz

  Oceniono 3 razy 1

  Co za koleś pisał ten artykuł ? Jaka to piramida finansowa ? to był system HYID a nie żadna piramida. Jak oni coś napiszą to szok po prostu... Zresztą jeden z lepszych systemów, gdyby tylko miał uczciwy zarząd to by był super firmą, ale jak wiadomo wszędzie znajdziemy krętaczy.

 • anna22kac

  Oceniono 6 razy 4

  wszystkie banki to tylko jedna wielka piramida finansowa............za twoje pieniadze oddaja i pozyczaja drugim.......oni zarabiaja, a ty masz GOWNO!!!!!!!!

 • tomekjot

  Oceniono 1 raz 1

  Przestraszyłem się, FB dalej działa:))

 • szechterof6

  Oceniono 8 razy 8

  "USA: zlikwidowano wielką piramidę finansową"

  Juz myslalam ze fundusz Social Security zamkneli...

Aby ocenić zaloguj się lub zarejestrujX

Najnowsze informacje