Będzie śledztwo ws. hotelu, gdzie na Euro 2012 mieszkała reprezentacji Hiszpanii

17.08.2012 20:40
Hotel Mistral Sport w Gniewinie

Hotel Mistral Sport w Gniewinie (Fot. Renata Dąbrowska / Agencja Gazeta)

Jest decyzja o podjęciu śledztwa ws. możliwych nieprawidłowości przy budowie hotelu Mistral w Gniewinie na Pomorzu - poinformował Wojciech Szelągowski z Prokuratury Okręgowej w Gdańsku. W ośrodku tym w czasie UEFA Euro 2012 mieszkała drużyna Hiszpanii.
Na ślad nieprawidłowości przy budowie hotelu w Gniewinie natrafiło Centralne Biuro Antykorupcyjne, które miesiąc temu zawiadomiło o tym prokuraturę. Przez ten czas śledczy z Prokuratury Okręgowej w Gdańsku prowadzili w tej sprawie postępowanie sprawdzające.

W trakcie kontroli w Urzędzie Gminy Gniewino i Starostwie Powiatowym w Wejherowie funkcjonariusze CBA ustalili m.in., że decyzję o pozwoleniu na budowę hotelu wydano bez wymaganej dokumentacji geotechnicznej, sfałszowano decyzję środowiskową i nie uzgodniono z wojewódzkim konserwatorem zabytków budowy dróg dojazdowych do hotelu oraz innych prac budowlanych prowadzonych na obszarze objętym ochroną archeologiczną.

Miał być na 250 osób, będzie 150

Sfałszowanie decyzji środowiskowej dotyczącej budowy hotelu polegało na tym, że decyzja dotyczyła obiektu przeznaczonego dla 150 osób, a w rzeczywistości postawiono hotel dla 250 osób. Obiekt stanął na gruncie, którego stabilność przed postawieniem większego budynku powinna zostać zbadana. Dodatkowo członkowie zarządu spółki Hotel Gniewino mieli też przedstawić sądowi rejestrowemu nieprawdziwe dane. CBA podejrzewa, że mogło dojść do celowego wyprowadzania mienia gminy Gniewino w ręce osób prywatnych. Samorządowcy i właściciele hotelu odpierają zarzuty.

Dariusz Rytczak, wiceprezes zarządu spółki Pomorsko-Tatrzańska Grupa Inwestycyjna Sp z o.o., która obecnie jest właścicielem hotelu, informował w lipcu, że zarząd spółki "posiada wszelką niezbędną i prawem wymaganą dokumentację, w oparciu o którą prowadzona była budowa hotelu", a po zakończeniu budowy uzyskano "wszelkie dokumenty i pozwolenia umożliwiające uruchomienie i eksploatację obiektu".

Starosta wejherowski Józef Reszke mówił z kolei, że jest przekonany, iż jego urzędnicy nie złamali prawa przy wydaniu pozwolenia na budowę hotelu w Gniewinie. Hotel Mistral Sport w Gniewinie został otwarty w czerwcu 2011 roku. Inwestycja ta była realizowana w ramach partnerstwa prywatno-publicznego przez - powołaną specjalnie do tego celu - spółkę z o.o. Hotel Gniewino zawiązaną 10 kwietnia 2009 roku. Udziałowcami spółki byli Arkadiusz Andrzejewski oraz Gminny Ośrodek Turystyki i Sportu w Gniewinie.

Zobacz także
Komentarze (113)
Zaloguj się
 • 1-mark-adams

  0

  Po co się wysilać i tworzyć cokolwiek. Lepiej zostać zasrańcem i czepiać się wszystkiego.

 • jacek_x

  Oceniono 2 razy 2

  Wszystko bylo w porzadku, az przyjechali Hiszpanie. Pewnie wlasciciel nie chcial sie z miejscowymi urzednikami (czyli z lokalną wladzą ) podzielic zyskiem :-) Ladnie to tak bylo samemu wszystko dla siebie zagarnąc?

 • kor102

  Oceniono 1 raz 1

  "Będzie śledztwo ws. hotelu, gdzie na Euro 2012 "
  ><<<<<<<<<<<<<<<<<<<<<<<<<<<<<<
  KMP już mówił o tym wcześniej.

  www.youtube.com/watch?v=24l_utmvUgs

 • niepyszczyc

  Oceniono 3 razy -1

  Co tu gadac PO za dupe odpowiedzialnosci nie maja za grosz.

 • maja2005

  Oceniono 4 razy 2

  Gdy wieczorne zgasną zorze,
  Zanim głowę do snu złożę,
  Modlitwę moją zanoszę
  Bogu Ojcu i Synowi:
  "Dopie...ie sąsiadowi!
  Dla siebie o nic nie wnoszę,
  Tylko mu dosrajcie proszę."

  Kto ja jestem? Polak mały
  Mały, zawistny i podły.
  Jaki znak mój? Krwawe gały.
  Oto wznoszę swoje modły
  Do Boga, Marii i Syna:
  "Zniszczcie tego sku...syna
  Mego brata, sąsiada,
  Tego wroga, tego gada."

  "Żeby mu okradli garaż,
  Żeby go zdradzała stara,
  Żeby mu spalili sklep,
  Żeby dostał cegłą w łeb,
  Żeby mu się córka z czarnym
  I w ogóle żeby miał marnie,
  Żeby miał AIDS-a i raka."
  Oto modlitwa Polaka.

 • bezlitosny.453

  Oceniono 7 razy 1

  A co się tam działo ? " kopacze" z Hiszpani wraz z rozenuzjazmowanymi " piknikami" dokazywali z córcią Tuska czy może z Michasiem " Amber Gold - ale Plichta" Tuskiem!? A może z wszystkimi naraz?

 • klm747

  Oceniono 3 razy 3

  czy debilny pismak "prot" potrafi przeczytać co napisał?

 • gbgb26

  Oceniono 16 razy -2

  JUlian Assange jest odwaznym i wspaniałym człowiekiem.
  Wstyd,ze Amerykanie tak go przesladują.ich wpływy jak widać sięgaja niemal wszedzie.
  Jak widać mają wiele do ukrycia i wstydzą sie tego co robią.

  BRAWO EKWADOR.

 • cleryka

  Oceniono 8 razy 8

  Politycznej nagonki CBA nie widzę,bo ten własciciel jest własnie znajomym premiera ...,ale gów nianych zezwoleń,pism, ekspertyz w naszym Kraju ciągle jest tyle,co w PRL. Miało byc prędzej,sprawniej ..i co na to min. Boni?

Aby ocenić zaloguj się lub zarejestrujX

Najczęściej czytane

Najnowsze informacje