Nie powstanie film o Wałęsie? Producent zrywa umowę z Amber Gold

17.08.2012 14:29
Państwo pozwoliło m.in. na wyprowadzenie majątku na kilka dni przed zatrzymaniem Marcina P.

Państwo pozwoliło m.in. na wyprowadzenie majątku na kilka dni przed zatrzymaniem Marcina P. (Fot. Przemek Wierzchowski / Agencja Gazeta)

Spółka Amber Gold nie będzie sponsorem filmu o Lechu Wałęsie w reż. Andrzeja Wajdy - poinformował na konferencji prasowej w Warszawie Michał Kwieciński z Akson Studio, które jest producentem tego filmu. Jak podają producenci, istnieje ryzyko, że film nie zostanie ukończony.
Jak tłumaczył Kwieciński, pieniądze przekazane producentom filmu przez spółkę zostaną złożone w depozycie bankowym do czasu wyjaśnienia sprawy Amber Gold. Obecna na konferencji dyrektor Polskiego Instytutu Sztuki Filmowej Agnieszka Odorowicz powiedziała, że wskutek tego, iż producenci rezygnują z wykorzystania pieniędzy przekazanych przez Amber Gold, powstało ryzyko, iż film nie zostanie ukończony.Kwieciński uspokajał jednak, że rozpoczyna właśnie poszukiwanie nowych sponsorów dla filmu. Zapowiedział, że premiera filmu "Wałęsa", którą pierwotnie planowano na początek 2013 roku, zostanie przesunięta - na kwiecień lub wrzesień 2013 r.

Spółka Amber Gold była jednym ze sponsorów filmu "Wałęsa" Wajdy. Katarzyna Fukacz-Cebula, dyrektor zarządzający Akson Studio, producenta filmu, odmówiła podania kwoty przekazanej przez Amber Gold, zasłaniając się tajemnicą handlową. Zdjęcia do filmu "Wałęsa" Wajdy zakończyły się 30 czerwca. Teraz trwają prace postprodukcyjne.

PYTANIE Klienci Amber Gold sami są winni swojej sytuacji?

 • Tak, widzieli przecież, że firma daje podejrzanie wysoki zysk. Powinni ją gruntownie sprawdzić
 • Nie, Amber Gold miała bardzo sprytną kampanię marketingową. W dodatki żaden urząd przez tyle czasu przed nim nie przestrzegał
 • Nie, to wina państwa, nie klientów. Powinno lepiej kontrolować taką działalność
 • Wina leży i po stronie klientów, i po stronie państwa
Zobacz także
Komentarze (317)
Zaloguj się
 • towarzysz.dyrektor

  Oceniono 2 razy 2

  No tak - glownym spoiwem tego wątpliwego "pomnikowego dziela" pod konkretne polityczne zamowienie jest brudna kasiora, a niedoszlymi beneficjentami bylyby przede wszystkim grupy przestepcze objete ochronnym parasolem darczyncy, ale takze ludzie ukladu z Wałęsą, Wajdą i POlityczną gdanską koltunerią na czele.

  Wygląda na to, ze "uwalenie" filmu wyjdzie Wajdzie na dobre - niewątpliwy knot przeklamujacy historie byc moze nigdy nie ujrzy swiatla dziennego, nie zbruka dosc imponujacej filmoteki tego rezysera i nie skompromituje tego wieszczyciela wojny polsko-polskiej.

  Lekcja POkory. Byle dobrze obrobiona.

 • kapitan_siekacz

  Oceniono 2 razy 2

  Przeglądam komentarze, ogromna większość zdaje sobie sprawę z przeszłości Wałęsy - Bolka i jego krętactwa w tej sprawie. Wielce to pocieszające, że jest tak nawet nawet na forum Gazwybu. To znaczy że cała ta propaganda towarzystwa z Czerskiej, te całe autorytetowanie, perswazje, dialektyka i propaganda Gazwybu poszła jak krew w piach i ludziska ogłupić się nie dali.

 • strongnuklear

  Oceniono 3 razy -3

  a kiedy bedzie film o samolocie smolenskim jak ich mordowali ruskie...

 • strongnuklear

  Oceniono 3 razy 3

  Podobno w tym filmie jest scena jak Bolek mokra sciera dostal po gebie od Danki ze jak przeskakiwal przez plot stoczni rozdarl pikowana ortalionowa kurtke,armagedon nie?

 • ciuchaska

  Oceniono 4 razy 4

  Za chwilę dawni TW z listy 100 najbogatszych polaczków zrobią zrzutę i film o św. Bolku jednak powstanie.

 • venerabilis

  Oceniono 5 razy 5

  No to mielibyśmy w końcu jakąś korzyść z afery Amber Gold, gdyby ten polityczny gniot nie powstał.
  Szkoda, że Wajda, niewątpliwie jeden z najlepszych polskich reżyserów, na starość został p....tutą polityczną.
  Z drugiej strony byłaby w tym jakaś prawidłowość. Film o krętaczu powstałby za pieniądze z przekrętu...

 • adadadadammiichnik

  Oceniono 8 razy 6

  Szo naczi Szechter:

  " Nie, Amber Gold miała bardzo sprytną kampanię marketingową. W dodatki żaden urząd przez tyle czasu przed nim nie przestrzegał"

  Ja jewrejski ne rosumim.

 • grregu

  Oceniono 10 razy 6

  I CHWAŁA BOGU, że ten gniot nie ujrzy światła dziennego !:)

 • ulebyk

  Oceniono 12 razy 6

  A komu potrzebny jest ten propagandowy gniot o tej szujce Bolku? Teraz powinna Agora pospieszyć z dotacją, wszak wychwala tego konfidenta i zdrajce pod niebiosa.

Aby ocenić zaloguj się lub zarejestrujX

Najczęściej czytane

Najnowsze informacje