"FAZ" o kłopotach syna premiera Tuska. "Siedzi w samym oku cyklonu"

17.08.2012 11:38
Michał Tusk

Michał Tusk (Fot. Rafał Malko / Agencja Gazeta)

Premier Donald Tusk ma problem, bo zadrapany został "zderzak", którego nie może wymienić: jego syn - pisze niemiecki dziennik "Frankfurter Allgemeine Zeitung", komentując wątpliwości wokół współpracy Michała Tuska z OLT Express.
Tusk: nazwisko, które stało się przekleństwem [BLOG]

- Donald Tusk, liberalno-konserwatywny premier Polski, długo uchodził za miłego chłopaka. Umie nieśmiało uśmiechać się do kamery, chętnie gra w piłkę nożną ze starymi przyjaciółmi, a gdy przed pięcioma laty zastąpił pomstującego Jarosława Kaczyńskiego, ogłosił "erę miłości". Potem okazało się, że ten miły chłopiec potrafi być też zły. Czasami Tusk bywa okrutny nie tylko wobec swoich wrogów, ale i przyjaciół - pisze "FAZ".

Przypomina, że Tusk bez wahania odwoływał ministrów, którzy nawet w niewielkim stopniu byli uwikłani w afery korupcyjne, i określił członków rządu "zderzakami", które należy wymieniać, gdy zostaną zadrapane. - W sumie Tusk zawsze wychodził dobrze na tej strategii strzelania do rzutków (gdy coś się poruszy, natychmiast strzelać). Po dramatycznych aferach korupcyjnych minionego dziesięciolecia polska opinia publiczna alergicznie reaguje na każdy przejaw nepotyzmu, a premier ze swoją przyjazną bezwzględnością po pięciu latach na stanowisku wciąż uchodzi za czystego człowieka - dodaje niemiecki dziennik.

- Teraz ma on jednak problem. Zadrapany został zderzak, którego nie może wymienić, a mianowicie jego syn - pisze "FAZ", relacjonując wątpliwości dotyczące współpracy Michała Tuska z liniami lotniczymi OLT Express i zatrudnienia w Porcie Lotniczym w Gdańsku oraz związanego z tym konfliktu interesów. - Tusk junior siedzi w samym oku cyklonu - ocenia.

- Gdyby Michał Tusk był ministrem swego ojca, a nie jego synem, Donald Tusk pewnie dawno zrobiłby to, co zawsze czynił, gdy w jakimś miejscu odchodził lakier, i wyraźnie zdystansowałby się od postawy swego syna. Zamiast tego wygłosił na konferencji prasowej jedynie okrągłe oświadczenia, że ma "pełne zaufanie" do syna - dodaje dziennik. - Tusk rzadko bywał tak wspaniałomyślny w przypadku afer korupcyjnych - podsumowuje gazeta.

Tusk podczas konferencji: rozczulający [BLOG]Zobacz także
Komentarze (153)
"FAZ" o kłopotach syna premiera Tuska. "Siedzi w samym oku cyklonu"
Zaloguj się
 • seboc

  Oceniono 45 razy 33

  Niemcy nie są świadomi skali korupcji i nepotyzmu w Bolandzie, bo nie są w stanie sobie tego wyobrazić.
  Poza tym mózgi im chyba nawalają. Liberalno-konserwatywny to przecież brzmi jak katolicki muzułmanin.
  Podobnie nikomu w DE nie przyszłoby do głowy zakładanie spółki zajmującej się energetyką jądrową w kraju, który z energetyką jądrową nic wspólnego nie ma.
  S.

 • jami19956

  Oceniono 71 razy 31

  Michał Tusk vel Józef Bąk do tej pory myśli ,że prace wszędzie dostawał bo był wybitnym expertem od kolei, dziennikarstwa, lotnictwa. Naprawdę był narzędziem, przykrywką dla przekrętów i afer.

 • lechujarek_wolski

  Oceniono 35 razy 31

  Jego syn nie wychowywał się w domu dziecka, tylko w domu swoich rodziców i stamtąd wyniósł zasady moralne.

 • white.beet

  Oceniono 70 razy 28

  wyrocznia lemingów niemiecka prasa nie chwali tym razem Tuska, niedobrze lemingi, niedobrze...

 • zoil44elwer

  Oceniono 42 razy 26

  Mój 10-letni wnuczek też lubi bawić się kolejkami i modelami samolotów.Jest więc wybitnym ekspertem od transportu lotniczego i kolejowego?/Fotografia Rafała Malko(Agencja Gazeta) przedstawiająca 31-letniego Michała T bawiącego się miniaturką PAROWOZU-Cymes!!Adekwatna jako ilustracja wybitnego eksperta od szybkich kolei.

 • xxx-99

  Oceniono 55 razy 23

  jakby (tylko) miał na nazwisko "Gilowski" to byśmy już pewnie mieli zmianę na stanowisku premiera ;)

  w końcu otrymanie pracy opłacanej z naszych podatków bez konkursu w sytuacji gdy dużo zdolniejsi muszą jechać na zmywak jest wyjątkowo ordynarnym i nikczemnym pluciem młodym ludziom w twarz ze strony pana premiera i jego syna

 • staalkeer

  Oceniono 80 razy 20

  "Donald Tusk, liberalno-konserwatywny premier Polski"

  A czego innego mógł nauczyć syna ten liberalny premier jak nie krasc i oszukiwać? Ale liberal powie patrzcie jaki zaradny na 3 etaty pracowal i mial nawet czas na podróże do Chin. Liberalny przodownik pracy normę za trzech wyrabia. Moze Balcerowicz mu pomnik ufunduje?

 • cholonek

  Oceniono 27 razy 19

  Zderzak zderzakiem, a Śmietanko z Gradem trącają się 30-letnim łiskaczem za zdrowie Michałka :)

 • disloyall

  Oceniono 28 razy 18

  Na miejscu pana Plichty

  zlozylbym tak szybko jak mozliwe

  PUBLICZNE OSWIADCZENIE ze

  nie ma zamiaru sie PO-wiesic albo cos tam cos tam

Aby ocenić zaloguj się lub zarejestrujX

Najnowsze informacje