"Dziennik": Puste konta Amber Gold, nie ma też złota

17.08.2012 06:18
Punkt Amber Gold przy Lipowej

Punkt Amber Gold przy Lipowej (Fot. Jędrzej Wojnar / Agencja Gazeta)

- Na rachunkach bankowych spółek Amber Gold nie ma pieniędzy. Brak również dużych ilości złota - podaje "Dziennik Gazeta Prawna".
Według źródeł gazety, podczas prowadzonych w czwartek przeszukiwań nie odnaleziono dowodów na to, że spółka posiada duże rezerwy złota.

Założyciel Amber Gold Marcin Plichta wielokrotnie mówił, że spółka posiada rezerwy w postaci 110 kg złota.

Także według "Rzeczpospolitej" Plichta wcale nie inwestował w złoto. Niemiecka mennica Heraeus, na którą powoływał się Plichta, zaprzeczyła w rozmowie z gazetą, by jej klientem był Amber Gold. - Nie było stosunków handlowych między tą firmą i naszą - odpowiada"Rz" Christoph Ringwald z Heraeus .

- Coraz więcej faktów pozwala przypuszczać, że to parabank, który nigdy nie miał nic wspólnego z inwestowaniem w złoto, a środki klientów były wykorzystywane do spekulacji finansowych oraz ryzykownych przedsięwzięć biznesowych. Prezes Marcin Plichta wykorzystał modę na złoto - mówi "Rz" Piotr Wojda, wiceprezes Mennicy Wrocławskiej, spółki handlującej metalami szlachetnymi

Zobacz także
Komentarze (194)
"Dziennik": Puste konta Amber Gold, nie ma też złota
Zaloguj się
 • ok-cham

  Oceniono 48 razy 44

  Szanowni urzędnicy, prokuratorzy, sędziowie i żurnaliści! Piramidę należało prześwietlać, gdy dumnie górowała w zasięgu waszego wzroku, onieśmielając wielkością i wabiąc naiwnych donatorów złotym blaskiem. Grzebanie w jej ruinach nie ma sensu, bo to teraz jest tylko stos połamanej dykty z resztkami udającego złoto picu dla ubogich.

 • 2bankier

  Oceniono 46 razy 44

  Jesli ktos spodziewa sie zwrotu pieniedzy to wykazuje sie ponownie naiwnoscia.

 • wyklenta_kaczuszka

  Oceniono 38 razy 32

  Cykady na Cykladach,
  Złoto na Kajmanach...

  Fajnie się facet urządził. Kasę dawał na podatki, to państwo go ścigać nie będzie.
  Sądy tez sowicie opłacał - tu jest kryty.
  Nawet czarnuchom odpalił działkę i będą go bronić z ambony.

  A teraz do końca życia ma super wakacje.

 • gall.anonim.pn

  Oceniono 38 razy 32

  Za komentarz wystarczy, że prokuratura nawet paszportu mu nie zabrała. Pan premier nazywa to "brakiem refleksu". Kto w to uwierzy? To tak jak z siedmioma wyrokami w zawieszeniu. To z kolei jest "niedopatrzenie".

  Oczywiście, że na kontach nie ma pieniędzy, podobnie jak pewne jest to, że ci którzy włożyli pieniądze w AG już ich nigdy nie odzyskają. Na tym właśnie polega hochsztaplerka.

 • tot14

  Oceniono 33 razy 27

  MADOFF za PIRAMIDĘ FINANSOWĄ w USA dostał 150 LAT! Czy i ile dostanie PLICHTA? Wyrok (jeżeli zapadnie) w tej sprawie jest KLUCZOWY. Od SUROWOŚCI WYROKU zależeć będzie, czy W PRZYSZŁOŚCI naśladowcy PLICHTY nie pójdą w jego ŚLADY. Przykład: Jeżeli PLICHCIE sąd zasądzi 3 LATA odsiadki, a ZA DOBRE SPRAWOWANIE wyjdzie po ROKU, to KALKULACJA JEST PROSTA. Na jego KONTACH za GRANICĄ leżą DZIESIĄTKI MILIONÓW wyprowadzonych z AMBER GOLD. DO KOŃCA ŻYCIA JEST USTAWIONY I MA WSZYSTKICH GLĘBOKO W .... KOSZTEM BYŁ ROK ODSIADKI. W POLSCE OPŁACA SIĘ KRAŚĆ W BIAŁYCH RĘKAWICZKACH NA WIELKĄ SKLALĘ!!!!

 • tty0

  Oceniono 33 razy 27

  Myślę, że za siódmym razem sąd w końcu straci cierpliwość - tym razem facet dostanie taki wyrok w zawieszeniu, że się nie pozbiera!

 • iliontichy

  Oceniono 26 razy 26

  ciekave kto roztaczal parasol ochronny nad jego "biznesami" - jacy sedziowie jacy politycy? - to polska wiec pewnie nigdy sie nie dowiemy - takie sledztwa dziennikarskie tak daleko nie siegaja ......

 • michu197706

  Oceniono 31 razy 23

  Plichta i jego żona powinni dostać nagrodę za finansowe perpetuum mobile. Znaleźli kilkanaście tysięcy głupków, którzy dobrowolnie w zębach przynieśli im swoją kasę i jeszcze o nic nie pytali. No koorwa jak można być tak głupim i dać się tak wydymać? Jedna baba zaniosła tam 400 tysięcy. To już nie jest brak instynktu samozachowawczego. To próba samobójcza!!!

Aby ocenić zaloguj się lub zarejestrujX

Najnowsze informacje