"Hofman za bardzo urósł w siłę" - w PiS trwa wojna hofmanowców z zakonem PC

Siedzą: Mariusz Błaszczak i Jarosław Kaczyński, klęczy/kuca: Adam Hofman

Siedzą: Mariusz Błaszczak i Jarosław Kaczyński, klęczy/kuca: Adam Hofman (Fot. Sławomir Kamiński / Agencja Gazeta)

W PiS trwa wojna domowa: zakon PC atakuje frakcję hofmanowców, która przegrywa - podaje "Gazeta Wyborcza", opisując kulisy decyzji Jarosław Kaczyńskiego o wygnaniu Adama Hofmana do Konina. Wyjaśnia też, gdzie podczas jednego z większych kryzysów Platformy podziewa się prezes: - Bieżące sprawy niemal odpuścił, czuwa przy mamie - potwierdzają dwaj politycy PiS.
Pozostali liderzy PiS także ograniczyli aktywność medialną. - Są wakacje, a ofensywę zaczynamy pod koniec sierpnia - mówi członek komitetu politycznego. "Na razie więc twarzą PiS jest Marcin Mastalerek, poseł i szef młodzieżówki PiS, dla większości Polaków anonimowy" - zauważa "Gazeta" i przypomina krytyczne opinie nt. bierności liderów PiS w chwili, gdy mają okazję zaatakować PO.

Tymczasem atakują siebie. "Gazeta" przypomina ostatnie doniesienia "Newsweeka" o pogorszeniu się pozycji rzecznika partii Adama Hofmana i skierowaniu go do pracy w strukturach PiS w Koninie, czego nie chciał: "W dużym uproszczeniu - dawny zakon PC walczy z hofmanowcami, grupką młodych posłów skupionych wokół rzecznika partii Adama Hofmana. Młodym - wśród nich jest Mastalerek czy Przemysław Wipler - udało się niemal zmonopolizować dostęp do mediów elektronicznych. Ale hofmanowcy dostają na razie od zakonników baty, bo Kaczyński uznał za stosowne przystrzyc wpływy rzecznika".

- Hofman rósł w siłę, rósł, aż urósł za bardzo. Prezes dba o równowagę sił w partii - tłumaczy porażki rzecznika poseł niekryjący zresztą niechęci do niego. I dodaje: - Obłożenie Hofmana prezesurą w Koninie to poważne ostrzeżenie. Jak Hofmanowi w okręgu nie będzie szło, to może usłyszeć: "Panie Adamie, zarządzanie partią to poważna sprawa, trudno będzie panu ją pogodzić z funkcją rzecznika".

Więcej w dzisiejszej "Gazecie Wyborczej" .

Zobacz także
 • Ochrona Kaczyńskiego za 100 tys. zł z publicznych pieniędzy? Wróbel: To nam się zwraca
 • Jarosław Kaczyński Ile PiS płaci za ochronę Kaczyńskiego? Nawet 100 tys. miesięcznie
 • Adam Hofman i Jarosław Kaczyński podczas konferencji PiS Degradacja? Hofman szefem PiS w Koninie. A prezes złośliwie żartuje: "Pod drzwiami był pan i mój kot"
Komentarze (264)
"Hofman za bardzo urósł w siłę" - w PiS trwa wojna hofmanowców z zakonem PC
Zaloguj się
 • 2bankier

  Oceniono 97 razy 85

  Hofman o fizjonomii prowincjalnego fryzjera,doskonale powinien sie wtopic w krajobraz metropolii koninskiej.

 • swawolny_dyzio

  Oceniono 93 razy 79

  Nie od dziś wiadomo że Kaczyński czerpie "najlepsze" wzorce ze Stalina i gdy ktoś jest niewygodny to po prostu go usuwa. Każdy, kto ośmielił się świecić jaśniej niż prezes kończył marnie i nic w tej kwestii się nie zmieniło.

 • kato28

  Oceniono 78 razy 74

  A tak sie starał, tak podlizywał, tak bronił, tak idiotę z siebie robił... I co? I Konin! :) Było se znaleźć bardziej ludzkiego pana :)

 • karo80.0

  Oceniono 76 razy 66

  To jakaś żenująca partyjjka, w której prowincjonalny kelner Hoffman "rośnie w siłę"... ;)

 • ranek1960

  Oceniono 61 razy 59

  Widzisz chłopie po co z mordy strzelałeś na wszystkich jak twój pan pieska(ciebie) w d... kopnie to nawet do Ziobrystów nie będziesz mógł polecieć tak to zawsze jest jak zamiast mózgu dwa elektrony biegają a jak się zderzą to wiesz co się wtedy robi ??SIU SIU

 • niezyczliwypisiorom

  Oceniono 62 razy 56

  a jak zdrowie szacownej małżonki panie hohman ??? podreperowane, czy my podatnicy kolejny rok będziemy fundować jej chorobowe ??? a tu jeszcze jedno nieszczęście spada na pana ,panie hohman ,KONIN i za co za brązowy do migdałów język ??? za wiadra wazeliny ???

 • podwladnywk

  Oceniono 54 razy 52

  panie Hofman najwyższy czas aby zaopiekowac się żoną!!! Ona jest tak "chora" że od kilku lat musi przebywac na L-4. Prezio opiekuje się mama jak wzorowy syn a Pan chorowitej żonie pozwala na .....skoki spadochronowe!!! Świadczy to żle o Panu. Chociaż z drugiej strony nie wziąłem pod uwagę że bardziej o zdrowie żony dba Pan o KASĘ! Renta przy jej stażu pracy wybiosła by ok. 600 zł a chorobowe z ZUS jest o wiele wyższe. CWANIAK Z PANA PANIE HOFMAN ps.CIASTECZKO
  ps co z odpowiedzią na mój mail??? prezio odciął juz pana od kompa?

Aby ocenić zaloguj się lub zarejestrujX

Najczęściej czytane

Najnowsze informacje