Ekipa ARD napadnięta podczas zdjęć w Chinach. "Śmierć szpiegom"

16.08.2012 18:03
Niemiecka telewizja publiczna ARD poinformowała, że jej ekipa została napadnięta w jednej z chińskich fabryk podczas zdjęć do reportażu o zanieczyszczaniu środowiska i była przetrzymywana przez dziewięć godzin.
Korespondentka ARD Christine Aldehardt powiedziała, że niemiecką ekipę, zamkniętą w sobotę przez ochroniarzy w stołówce zakładów chemicznych Duo-Fluoride w prowincji Henan w środkowych Chinach, uwolniła brygada antyterrorystyczna policji, podczas gdy zebrani przed stołówką robotnicy skandowali "śmierć zagranicznym szpiegom".

Zanim doszło do interwencji antyterrorystów, robotnicy wdarli się do stołówki i odebrali ekipie ARD taśmę, oskarżając Niemców o wykradanie "tajemnic handlowych".

Zobacz także
Komentarze (71)
Zaloguj się
 • maksimum

  Oceniono 1 raz 1

  Oczywoscie ze Niemcy pojechali tam szpiegowac,bo nie moga pojac w jaki sposob Chiny rozwija sie 8-10 % rocznie a Niemcy sie zwijaja1% rocznie.

 • kmrp

  Oceniono 4 razy 2

  Tak wygląda chińska demokracja. Pomieszanie komunistycznego trzymania za twarz z kapitalistycznym niewolnictwem fabrycznym. Chińczycy już inaczej żyć nie potrafią, stąd ten nacjonalizm. Co może wyjść z połączenia "komunizm + kapitalizm + nacjonalizm"? Tylko WOJNA.

 • pisedoff

  Oceniono 1 raz -1

  Ciekawe, czy w jakiejś polskiej firmie pracownicy są aż tak lojalni wobec swojego miejsca pracy.

 • yarrrr

  Oceniono 6 razy 0

  Głupie żarciki, ignorancja tu panuje, a tymczasem nowe imperium zła rośnie.
  Tak tak, wkrótce przerośnie USA zarówno pod względem gospodarczym, jak i militarnym. Ciekawe czy banda kretynów z Polski będzie się nadal głupkowato cieszyć, jak zrzucą bomby atomowe na rosyjskie ośrodki z bronią jądrową.

 • kuma1

  Oceniono 2 razy 2

  Pewnie nic takiego się nie stało ,tylko pewnym ludziom za namową sekretarza i dyrekcji przymknęła ekipę. W końcu tylko się tym oddycha a razem z opadającymi pyłami mamy całkiem przyjemne i świecące środowisko życia i upraw w rolnictwie.Jeszcze parę Czernobyli i będzie fantastycznie.

 • gupek-wioskowy

  Oceniono 6 razy 2

  kupuj Made in China, bo niedługo i tak sam będziesz China.... politycy sprzedadzą nas Chinom i będziemy tęsknić za okupacją Sowietów....

  naszym szczęściem jest Rosja, która oddziela Europę od Chin.....

 • maksimum

  Oceniono 42 razy -24

  Polacy to ciemniacy ktorzy lubia sie nabijac z Chinczykow mimo ze przecietny Chinczyk zyje lepiej niz Polak.
  Wiecej na 1.000 ludnosci maja komputerow i latwiejszy dostep do sieci szeropasmowej.Wiecej telewizorow i ciekawsze programy telewizyjne.

 • lubelskie

  Oceniono 26 razy 2

  ci co zatrudniali jeszcze kilkadziesiąt lat temu w AG Farbhen niewolników polskich i żydowskich teraz mają coś do Chińczyków :)???? ironia losu

 • doni72

  Oceniono 10 razy 4

  @oglaszam wszem i wobec to sie zgadza.W dzisiejszych mediach hipokryzja to norma.Stosowanie podwojnych standartow w polityce to juz kult.Niestety!

Aby ocenić zaloguj się lub zarejestrujX

Najnowsze informacje