Ekipa ARD napadnięta podczas zdjęć w Chinach. "Śmierć szpiegom"

16.08.2012 18:03
Niemiecka telewizja publiczna ARD poinformowała, że jej ekipa została napadnięta w jednej z chińskich fabryk podczas zdjęć do reportażu o zanieczyszczaniu środowiska i była przetrzymywana przez dziewięć godzin.
Korespondentka ARD Christine Aldehardt powiedziała, że niemiecką ekipę, zamkniętą w sobotę przez ochroniarzy w stołówce zakładów chemicznych Duo-Fluoride w prowincji Henan w środkowych Chinach, uwolniła brygada antyterrorystyczna policji, podczas gdy zebrani przed stołówką robotnicy skandowali "śmierć zagranicznym szpiegom".

Zanim doszło do interwencji antyterrorystów, robotnicy wdarli się do stołówki i odebrali ekipie ARD taśmę, oskarżając Niemców o wykradanie "tajemnic handlowych".

Zobacz także
Komentarze (71)
Ekipa ARD napadnięta podczas zdjęć w Chinach. "Śmierć szpiegom"
Zaloguj się
 • mr_gm

  Oceniono 33 razy 27

  Wy widzieć nasza fabryka chińskich zupek my was nimi zakarmić na śmierć.

 • abcdefowicz

  Oceniono 41 razy 25

  Dwa radzieckie kombajny zbożowe, pracujące na polu lokalnego kołchozu, zostały zaatakowane na przygranicznym terenie przez eskadrę chińskich myśliwców patrolujących granicę. Kombajny odpowiedziały zmasowanym ogniem artyleryjskim i przy wsparciu rolników pracujących na polu odparły atak wrogiego sąsiada bez ponoszenia większych szkód.
  :D

 • shego

  Oceniono 40 razy 22

  Henan to zadupie na zadupiu, nie dziwie sie ze takie akcje sie zdarzaja. A robotnicy pewnie bali sie ze po mozliwym reportazu moga stracic prace a dla nich to jednoznaczne ze smiercia glodowa.
  Mozecie skonczyc propagande antychinska? Po co nienawidzic innych kiedy w tym czasie mozna popracowac nad soba i swoim panstwem?

 • oglaszam_wszem_i_wobec

  Oceniono 25 razy 21

  "robotnicy wdarli się do stołówki i odebrali ekipie ARD taśmę, oskarżając Niemców o wykradanie "tajemnic handlowych".

  HAHAHAHAHAHAH , co jak co ale Chińczycy mają poczucie humoru

 • ulanzalasem

  Oceniono 31 razy 19

  1. Nasze (tzn. ze Stanów i Europy) koncerny działają często tak samo jak Chińskie.
  2. Skandować pewnie musieli, nawet jeśli nie zostali zmuszeni to przekonano ich, że ekipa ARD faktycznie miała im zaszkodzić (np. stracą miejsca pracy).
  3. Szkoda, że nasza telewizja nie ma "jakości" jak ARD/ZDF, że nasze kanały tematyczne nie dorównują Planète+ - a o dziwo, niektórzy operatorzy jak Vectra, z niej nie wiedzieć czemu rezygnują.

 • free_voice

  Oceniono 18 razy 16

  " (...) robotnicy wdarli się do stołówki i odebrali ekipie ARD taśmę, oskarżając Niemców o wykradanie "tajemnic handlowych ".

  A to dwulicowe żółte szkodniki. Kto jest bardziej od Chin obeznany i wykwalifikowany w kopiowaniu cudzych technologii i produktów markowych?

 • volkszorn

  Oceniono 32 razy 14

  podczas kryzysu postsolidarnosciowego na osiedle przyjechala niemiecka telewizja busikiem i zaczeli dzieciom rozdawac slodycze a potem jak sie zleciala cala grupa filmowali jak sie bija o czekolade i zra tak jakby poraz pierwszy na oczy widzieli

 • akodz

  Oceniono 16 razy 14

  Taaak, w sumie mieli rację z tym zatrzymaniem - w końcu Niemcy są znani na cały świat z kradzieży nowoczesnych technologii.

Aby ocenić zaloguj się lub zarejestrujX

Najczęściej czytane

Najnowsze informacje