Kilkunastu sportowców z Afryki "zaginęło" po zakończeniu igrzysk w Londynie

Olimpijska reprezentacja Gwinei podczas otwarcia Igrzysk w Londynie. Flagę niesie Facinet Keita, który razem z kilkunastoma innymi sportowcami z afrykańskich krajów zaginął po zakończeniu Igrzysk

Olimpijska reprezentacja Gwinei podczas otwarcia Igrzysk w Londynie. Flagę niesie Facinet Keita, który razem z kilkunastoma innymi sportowcami z afrykańskich krajów zaginął po zakończeniu Igrzysk (Fot. MIKE BLAKE REUTERS)

Kilku sportowców z Gwinei i Wybrzeża Kości Słoniowej zaginęło po zakończeniu Igrzysk - poinformowali organizatorzy. Łącznie już kilkunastu uczestników igrzysk olimpijskich z krajów afrykańskich nie wróciło do wioski olimpijskiej.
We wtorek odnotowano, że trzech sportowców z Gwinei i trzech z Wybrzeża Kości Słoniowej nie wróciło do wioski olimpijskiej.

Informacje te potwierdził przedstawiciel ministerstwa sportu z Wybrzeża Kości Słoniowej. Nie chciał podać nazwisk sportowców, ale powiedział, że chodzi o dwóch pływaków i trenera zapasów.

Z kolei członek Gwinejskiego Komitetu Olimpijskiego w rozmowie z agencją Reutera powiedział, że od soboty nie widziano trzech sportowców z jego kraju. To pływak Dede Camara, judoka Facinet Kaieta i biegaczka Aicha Toure.

Organizatorzy szukają też jedenastu innych sportowców z Afryki, którzy zaginęli wcześniej - czterech Kongijczyków (w tym jeden judoka) i siedmiu Kameruńczyków.

Komitet organizacyjny poinformował londyńską policję o zaginięciach. Dodał też, że wizy sportowców wygasają dopiero w listopadzie, więc na razie nie łamią oni prawa.

Władze podejrzewają, że zaginieni sportowcy tak naprawdę uciekli z wioski olimpijskiej i chcą rozpocząć nowe życie w Europie.

Zobacz także
 • Michael Phelps Skandal podczas transmisji z Igrzysk: Amerykańska TV pokazała Phelpsa zamiast hołdu dla ofiar zamachu
 • Ceremonia otwarcia igrzysk olimpijskich w Londynie Scotland Yard poluje na działaczy olimpijskich sprzedających bilety na olimpiadę z 10-krotnym przebiciem. 16 osób już zatrzymano
Komentarze (41)
Kilkunastu sportowców z Afryki "zaginęło" po zakończeniu igrzysk w Londynie
Zaloguj się
 • super_benek

  Oceniono 51 razy 45

  U nas po Euro nikt nie zaginal. Znaczy,ze u nas bezpieczniej niz w Anglii

 • stary.gniewny

  Oceniono 35 razy 31

  Pracują na czarno

 • zelenyles

  Oceniono 34 razy 26

  za komunistów rodacy robili dokładnie to samo.

 • zebrzec

  Oceniono 27 razy 25

  Jak dla mnie około 150 polskich sportowcow nie powinno wracac do Polski po tych "pokazach" (bo wystepem bym tego nie nazwał) na igrzyskach....zupelnie z innych powodow niz te ktore dotycza afrukanczykow

 • adamwlondynie

  Oceniono 24 razy 20

  Podpowiedź: szukajcie ich w chickenach w Croydon lub Tottenhamie.

 • hans_close

  Oceniono 37 razy 19

  Może dlatego "zaginęli", że ci biali kolonizatorzy oferują lepszy sposób na życie, niż własna "elita" polityczna w wolej Afryce?

  Przypomina to wydarzenia sprzed lat, gdy z socjalistycznego raju ludzie uciekali do "znienawidzonych kapitalistów", poświęcali "równość społeczną" i "miłość bliźniego" aby uciec do protestanckich "krwiopijców". ;)))

  Gdybyśmy nie obalili IV RP to w Polsce zostaliby jednanie klechy z rodzinami, PISlamiści z rodzinami i mohery, na utrzymanie których UE i USA słałaby pomoc żywnościową.

 • cztery44442

  Oceniono 25 razy 17

  Polacy robią to cały czas, tylko robią to legalnie ponieważ należymy do Unii Europejskiej, emigracja Polski też w zdecydowanej większości jest za chlebem. Zatem trudno się dziwić Afrykańczykom.

 • ulebyk

  Oceniono 35 razy 15

  Sportowcy czmychneli, niedługo zgłoszą się po azyl, ewentualnie odnajdą na listach gończych za gwałty i rozboje, ewentualnie w innych rejestrach policyjnych.

Aby ocenić zaloguj się lub zarejestrujX

Najnowsze informacje