Kilkunastu sportowców z Afryki "zaginęło" po zakończeniu igrzysk w Londynie

16.08.2012 16:26
Olimpijska reprezentacja Gwinei podczas otwarcia Igrzysk w Londynie. Flagę niesie Facinet Keita, który razem z kilkunastoma innymi sportowcami z afrykańskich krajów zaginął po zakończeniu Igrzysk

Olimpijska reprezentacja Gwinei podczas otwarcia Igrzysk w Londynie. Flagę niesie Facinet Keita, który razem z kilkunastoma innymi sportowcami z afrykańskich krajów zaginął po zakończeniu Igrzysk (Fot. MIKE BLAKE REUTERS)

Kilku sportowców z Gwinei i Wybrzeża Kości Słoniowej zaginęło po zakończeniu Igrzysk - poinformowali organizatorzy. Łącznie już kilkunastu uczestników igrzysk olimpijskich z krajów afrykańskich nie wróciło do wioski olimpijskiej.
We wtorek odnotowano, że trzech sportowców z Gwinei i trzech z Wybrzeża Kości Słoniowej nie wróciło do wioski olimpijskiej.

Informacje te potwierdził przedstawiciel ministerstwa sportu z Wybrzeża Kości Słoniowej. Nie chciał podać nazwisk sportowców, ale powiedział, że chodzi o dwóch pływaków i trenera zapasów.

Z kolei członek Gwinejskiego Komitetu Olimpijskiego w rozmowie z agencją Reutera powiedział, że od soboty nie widziano trzech sportowców z jego kraju. To pływak Dede Camara, judoka Facinet Kaieta i biegaczka Aicha Toure.

Organizatorzy szukają też jedenastu innych sportowców z Afryki, którzy zaginęli wcześniej - czterech Kongijczyków (w tym jeden judoka) i siedmiu Kameruńczyków.

Komitet organizacyjny poinformował londyńską policję o zaginięciach. Dodał też, że wizy sportowców wygasają dopiero w listopadzie, więc na razie nie łamią oni prawa.

Władze podejrzewają, że zaginieni sportowcy tak naprawdę uciekli z wioski olimpijskiej i chcą rozpocząć nowe życie w Europie.

Zobacz także
Komentarze (41)
Zaloguj się
 • poljack

  Oceniono 5 razy 5

  Mistrzów sportowych anglicy chętnie przyjmą do siebie za 4 lata będą startować pod flagą angielską .

 • matka_bosaka

  Oceniono 10 razy -2

  Zdrowe, wysportowane nerki, płuca, wątroby...

 • hassprediger

  Oceniono 3 razy 1

  Jaki problem w następnej olimpiadzie czy innych mistrzostwach, wystąpią w barwach W. Brytanii niczym się nie różnią, od wielu medalistów, owego państwa.

 • zebrzec

  Oceniono 27 razy 25

  Jak dla mnie około 150 polskich sportowcow nie powinno wracac do Polski po tych "pokazach" (bo wystepem bym tego nie nazwał) na igrzyskach....zupelnie z innych powodow niz te ktore dotycza afrukanczykow

 • ulebyk

  Oceniono 35 razy 15

  Sportowcy czmychneli, niedługo zgłoszą się po azyl, ewentualnie odnajdą na listach gończych za gwałty i rozboje, ewentualnie w innych rejestrach policyjnych.

 • ruscy_za_ural

  Oceniono 16 razy 14

  Zapytajcie Sol Campbella - mysle ze gladko wytlumaczy swoim rodakom (tym z Afryki) ze zaginieni wrócą w trumnach.

 • schonetag

  Oceniono 2 razy 2

  no coz nowe zycie przed nimi:) ze sportowcami z Kuby tez tak jest!! chronia ich jak sie da..ale nie chodzi o ich bezpieczenstwo tylko zeby nie uciekli..sa wysportowani maja talent no i sa juz w nowych miejscu to skoro sa to chca ukladac nowe zycie:)

 • syngefco

  Oceniono 2 razy 2

  "Informacje te potwierdził przedstawiciel ministerstwa sportu z Wybrzeża Kości Słoniowej. Nie chciał podać nazwisk sportowców, ale powiedział, że chodzi o dwóch pływaków i trenera zapasów."

  Pływacy zapewne dostali fuchę w walkach w kisielu, tam też lepiej umieć pływać, trener od zapasów jest jak najbardziej wskazany w tej szacownej dyscyplinie :)

Aby ocenić zaloguj się lub zarejestrujX

Najczęściej czytane

Najnowsze informacje