Kto winny ws. Amber Gold? 2/3 Polaków uważa, że państwo [SONDAŻ]

16.08.2012 06:39
Marcin Plichta (vel Stefaniak), prezes Amber GOld

Marcin Plichta (vel Stefaniak), prezes Amber GOld (fot. Łukasz Głowala / Agencja Gazeta)

Złe prawo bądź nieskuteczne działanie jego organów to wynik kłopotów z Amber Gold. Takiego zdania wg sondażu dla "Dziennika Gazety Prawnej" jest ponad 60 proc. z nas. W parabanku obiecującym krociowe zyski zainwestowali ludzie, który teraz mają problem z odzyskaniem swoich pieniędzy.
To chciwość kazała lokować pieniądze w obiecującym cuda na patyku parabanku [BLOG EWY WANAT]

Klientów odpowiedzialnością za zły wybór miejsca do ulokowania gotówki obarcza tylko co siódmy ankietowany - wynika z sondażu Homo Homini dla "Dziennika Gazety Prawnej".

Na system prawny jako głównego sprawcę kłopotów klientów Amber Gold wskazało 44 proc. ankietowanych, a na organy państwa - niespełna 21 proc. Winę klientów wskazuje 13 procent ankietowanych, a niemal 22 proc. nie ma zdania w tej sprawie. Sondaż przeprowadzono na próbie 1079 osób.Więcej - w "Dzienniku Gazecie Prawnej".

Dziś Komitet Stabilności Finansowej z udziałem przedstawicieli NBP, KNF, a także resortów finansów i sprawiedliwości oraz prokuratora generalnego. Jak ustalił "Dziennik Gazeta Prawna", Ministerstwo Finansów przygotowuje rozwiązania mające ograniczyć działalność parabanków i firm takich jak Amber Gold.

Klienci tej ostatniej muszą czekać na pieniądze lub dochodzić swych praw sami. Jeden z nich złożył wniosek o upadłość firmy, co ma odsunąć właściciela od procesu likwidacji spółki. Sąd zajmie się wnioskiem najpóźniej jutro. Trwa ustalanie, kto zawinił, że Marcin Plichta, osoba z kilkoma wyrokami za oszustwa finansowe, mogła bez większych problemów zakładać kolejne firmy.Zobacz także
Komentarze (183)
Zaloguj się
 • Ludwik Reder

  0

  rederludwik@vp.pl .Kazdy zlodziej ma swoje wykrety winien ktoś anie on.Pjest rząd ma wladzee
  rzeby zabezpieczyc porzadek ,zlodzieja zlapie to oddaje wlascicilowi jego wlasnosc.teraz w pol
  sce najwpierw rzad,prkuratura,wyprzedaja i dziela sie miedz siebie ,To kto jest zlodziejem?

 • rederludwik

  0

  panstwo zezwolilo zezwolilo zlodziejowi prwadzic zbiorke pienidzy przez prokuratorowi urzednikow panstwoych,potem wyprzedalo caly majatek i podzielil miedzy soba'zamiast wyplacic ludziom nalezne pienizdze.a winnych ukarac.hanba dla panstwa jak zyc w takim pan.

 • jacutin

  Oceniono 6 razy 2

  Winne nie jest Państwo, tylko konkretnie prokuratura, która podlega ministrowi sprawiedliwości. I to jego powinno się kopnąć w d.. co daj Panie Boże, amen.

 • obrazalski

  Oceniono 5 razy -1

  =Michał Tusk nie jest żoną cesarza
  Michał Tusk jest synem premiera. Jak każdy młody, także zresztą starszy człowiek, ma prawo popełniać błędy, mówić głupstwa. Nie jest osobą publiczną, politykiem tym bardziej nie.
  Nie ma afery Michała Tuska, a co za tym idzie...

  czytaj: odyseja1948.wordpress.com/

 • recorn

  Oceniono 5 razy 3

  @norbertrabarbar
  A czy ja mówię, że to wina Tuska ? Czytaj uważnie i nie bądź jak większość ukierunkowany politycznie.
  Winny jest system prawny który do takiej sytuacji dopuścił.

 • fidelxxx

  Oceniono 8 razy -2

  No tak, przy "Alpen Gold" państwo zawiodło, bo nie sprawdzało, a jak państwo kontrolnie przetrząsa kieszenie, to od razu krzyk "wara".

 • zfd3

  Oceniono 6 razy 0

  jest to efekt ralizacji zobowiązań wobec świata pzrestępczego za finansowanie kampani wyborczych niektóry z post solidarnościowych partii politycznych, ich dziaaczy i terroryzowaniu ich przeciwników

 • ewa543210

  Oceniono 3 razy -1

  POwiadacie, że państwo czyli nikt
  my sądzimy inaczej

 • bbarab

  Oceniono 3 razy 1

  2/3!!! Polak nie dość że głupi, jeszcze śięcie przekonany, że za jego glupotę odpowiada państwo.
  Doczekaliśmy się nacjonalizacji głupoty. Uwłaszczenie kretynów.

Aby ocenić zaloguj się lub zarejestrujX

Najnowsze informacje