Kto winny ws. Amber Gold? 2/3 Polaków uważa, że państwo [SONDAŻ]

Marcin Plichta (vel Stefaniak), prezes Amber GOld

Marcin Plichta (vel Stefaniak), prezes Amber GOld (fot. Łukasz Głowala / Agencja Gazeta)

Złe prawo bądź nieskuteczne działanie jego organów to wynik kłopotów z Amber Gold. Takiego zdania wg sondażu dla ?Dziennika Gazety Prawnej? jest ponad 60 proc. z nas. W parabanku obiecującym krociowe zyski zainwestowali ludzie, który teraz mają problem z odzyskaniem swoich pieniędzy.
To chciwość kazała lokować pieniądze w obiecującym cuda na patyku parabanku [BLOG EWY WANAT]

Klientów odpowiedzialnością za zły wybór miejsca do ulokowania gotówki obarcza tylko co siódmy ankietowany - wynika z sondażu Homo Homini dla "Dziennika Gazety Prawnej".

Na system prawny jako głównego sprawcę kłopotów klientów Amber Gold wskazało 44 proc. ankietowanych, a na organy państwa - niespełna 21 proc. Winę klientów wskazuje 13 procent ankietowanych, a niemal 22 proc. nie ma zdania w tej sprawie. Sondaż przeprowadzono na próbie 1079 osób.Więcej - w "Dzienniku Gazecie Prawnej".

Dziś Komitet Stabilności Finansowej z udziałem przedstawicieli NBP, KNF, a także resortów finansów i sprawiedliwości oraz prokuratora generalnego. Jak ustalił "Dziennik Gazeta Prawna", Ministerstwo Finansów przygotowuje rozwiązania mające ograniczyć działalność parabanków i firm takich jak Amber Gold.

Klienci tej ostatniej muszą czekać na pieniądze lub dochodzić swych praw sami. Jeden z nich złożył wniosek o upadłość firmy, co ma odsunąć właściciela od procesu likwidacji spółki. Sąd zajmie się wnioskiem najpóźniej jutro. Trwa ustalanie, kto zawinił, że Marcin Plichta, osoba z kilkoma wyrokami za oszustwa finansowe, mogła bez większych problemów zakładać kolejne firmy.Zobacz także
 • Leszek Miller w Poranku Radia TOK FM Premier wszystkiego kontrolować nie może. Miller: potrzebna komisja śledcza
 • Jeden z zamkniętych oddziałów Amber Gold Dlaczego Amber Gold mógł działać? "Prokuratura nie działa i działać nie będzie"
Komentarze (183)
Kto winny ws. Amber Gold? 2/3 Polaków uważa, że państwo [SONDAŻ]
Zaloguj się
 • ja_dular

  Oceniono 62 razy 40

  Nic nie zwalnia od MYŚLENIA!!!!! Jakim trzeba być półgłówkiem by liczyć, że państwo będzie mnie bronić przed oszustami. i 2/3 moich rodaków tak myśli. hahahaha
  Państwo które łupi obywatela od rana do nocy. Na wszystkim. I to państwo ma mnie uchronić przed tym ćwokiem Plichtą???? Żarcik

 • delamore

  Oceniono 38 razy 34

  w stanach madoff został skazany na długie lata i nikt nawet nie pomyślał, że to wina obamy. w polsce co by się nie działo to wina rządu i tuska. polacy przyzwyczaili sie do braku odpowiedzialności za swoje czyny

 • puzoneiro

  Oceniono 37 razy 31

  Madoff raczej za życia więzienia nie opuści. Ciekawe ile dostanie Plichta i czy spędzi w więzieniu choć jeden dzień.

 • rabingoldblatt

  Oceniono 31 razy 29

  Parabanki będą miały się świetnie !!

  Sondaż udowodnił, że 60 % populacji to kretyni w dodatku naiwni i pazerni.

 • waldi_46

  Oceniono 44 razy 26

  gdyby wymiar sprawiedliwości nie był skorumpowany to nie mógł by taki złodziej rozwinąć interesu .

 • romantic33

  Oceniono 28 razy 24

  Obciążanie Państwa za swoją ignorancję, lekkomyślność świadczy jak najgorzej o tych, którym coś takiego przychodzi do głowy. A prawnicy, którzy takie pomysły wspierają, chyba minęli się z powołaniem: po prostu przygotowują skok na pieniądze podatników. Nie wiem jak inaczej można nazwać takie działanie... Winnym jest Plichta oraz Ci, którzy ulokowali swoje pieniądze w takim biznesie. Jeśli nie szanują swoich pieniędzy, nic dziwnego, że je tracą.

 • argument777

  Oceniono 37 razy 23

  Śmieszne, państwo winne. To może stworzyć znów państwo policyjne? Ludzie nauczyli się,że demokracja im się należy, ale związanej z nią całkowitej odpowiedzialności za swój los już by nie chcieli. A to działa w pakiecie.
  A swoją drogą zastanawia mnie sytuacja, w której ktoś zdolny jest do zarobienia kilkuset tys. zł, po czym bezmyślnie deponuje tą sumę jakiemuś palantowi tylko dlatego, że pracuje on w eleganckim budynku, jeździ nowoczesnym autem i może nosi złoty zegarek. To rodakom wystarcza. Jest już wiarygodny.
  A wystarczyło spędzić z kwadrans na google. Tylko tyle.

 • 54bodek

  Oceniono 26 razy 22

  2/3 Polaków udowodniło tym samym że nie dorośli, ani do wolności ani do demokracji. i powinni byli pozostać w dawnym ustroju, kiedy państwo decydowało prawie o wszystkim, co się tyczyło życia codziennego.

  Ja uważam że ci co poszli na lep łatwych zysków, sami sobie są winni. Nie chcieli sobie zadać trochę trudu żeby sprawdzić w co się pakują, to teraz pozostaje im tylko droga sądowa.
  ----------------------------------------------
  bigosogroch.blogspot.com/2012/08/pacz-i-zgrzytanie-zebow.html

Aby ocenić zaloguj się lub zarejestrujX

Najczęściej czytane

Najnowsze informacje