Dom Steve'a Jobsa okradziony. Znikły komputery i rzeczy osobiste. Policja schwytała złodzieja

15.08.2012 00:05
Dom Steve'a Jobsa w Palo Alto

Dom Steve'a Jobsa w Palo Alto (Fot. Paul Sakuma AP)

Sprzęt komputerowy o wartości ponad 60 tys. dolarów i rzeczy osobiste skradziono z domu założyciela firmy Apple w Palo Alto w Kalifornii. Sprawcą okazał się 35-letni Kariem McFarlin, który został aresztowany i oskarżony o kradzież z włamaniem i paserstwo. Choć kradzieży dokonał 17 lipca, dopiero teraz - 12 dni po aresztowaniu McFarlina - sprawa wyszła na jaw.
McFarlin włamał się do domu zmarłego 5 października 2011 r. legendarnego szefa Apple'a 17 lipca. 2 sierpnia złodzieja aresztowano. Dopiero teraz ujawniono całą sprawę - pisze CNN. Szczegóły kradzieży i śledztwa są tajemnicą. Wciąż nie wiadomo np., czy skradzione i sprzedane komputery należały do samego Jobsa, czy do innego członka jego rodziny.

Ukradł komputer Jobsa, nie wiedząc, co kradnie?

Według prokuratury złodziej najprawdopodobniej nie zdawał sobie sprawy z tego, do czyjego domu się włamał i co może znajdować się w pamięci komputerów, które ukradł.

- To wygląda na przypadkową robotę. Nie mamy powodów przypuszczać, by celem była rodzina (Steve'a Jobsa - red.) - powiedział Scott Tsui z biura prokuratora hrabstwa Santa Clara. Dom Jobsów był w trakcie remontu, w momencie włamania nikogo w nim nie było.

Pościg za złodziejem

Policja namierzyła McFarlina, sprawdzając, kto i gdzie używał skradzionego sprzętu komputerowego. Złodziej siedzi obecnie w więzieniu hrabstwa Santa Clara. W poniedziałek ma zostać doprowadzony do sądu. Grozi mu kara nawet do siedmiu lat i ośmiu miesięcy więzienia - powiedział prokurator hrabstwa Santa Clara Tom Flattery dla San Jose Mercury News.

Przedstawiciel Apple odmówił komentarza na temat włamania do domu byłego prezesa firmy.

Steve Jobs, założyciel, wieloletni szef i twórca potęgi Apple'a, zmarł w październiku 2011 r. po długiej walce z rakiem. Miał żonę - Laurene Powell - i troje dzieci. Jego dom w Palo Alto był opisywany jako "niezbyt ostentacyjny", w spokojnej, starej części miasta.

Zobacz także
Komentarze (62)
Zaloguj się
 • wybiorcza12345

  0

  Znikły redaktory, znikły autory

 • mirosaw-nazaruk

  0

  Złodzieje czasami mają hobby.

 • volkszorn

  Oceniono 5 razy 1

  a burgler alarm nie dzialal, bo chodzi pod windowsem

 • jajkoikura

  Oceniono 3 razy 3

  "Legendarny"? Że może istniał, może nie?

 • obywatel_nienumerowanej_rp

  Oceniono 6 razy 6

  Upozorowali kradzież, żeby się nie wydało - Jobs miał laptopa z Windows 7, tablet z Androidem i komórkę na Symbianie...

 • indinos

  Oceniono 2 razy 2

  Podział terytorialny na hrabstwa przetrwał do dziś w krajach anglosaskich (ang. county; m.in. w Wielkiej Brytanii, Irlandii, Stanach Zjednoczonych) i na Węgrzech (komitat – węg. megye).

 • minn22

  Oceniono 7 razy -7

  Litosci,w USA nie ma hrabstw .Angielski z Wysp rozni sie od amerykanskiego.Czy piszac o zdarzeniach np w Luizjanie urzyjecie okreslenia parafia ?

 • tumek_pl

  Oceniono 13 razy 7

  jestem w trakcie czytania biografii Stefana. Sam nie używam kompów z logo jabłka ale facet naprawde ciekawy. Ekscentryk, intrygujący. Miał bardzo ciekawe życie.Pieniądze go nie zepsuły. Co do artykułu, szkoda że z zachodu wraz z przestępstwami nie przyszła do nas szybka reakcja organów ścigania..... Nasza Policja pewnie nie znalazłaby gościa.

Aby ocenić zaloguj się lub zarejestrujX

Najczęściej czytane

Najnowsze informacje