Rzecznik praw pacjenta wszczęła postępowanie ws. 5-latka z Gostynia

14.08.2012 12:58
Rzecznik praw pacjenta wszczęła z urzędu postępowanie ws. okoliczności transportu rannego 5-letniego chłopca ze szpitala w Gostyniu do Instytutu Pediatrii w Poznaniu. Wystąpiła z prośbą o wyjaśnienia do obu placówek, oddziału NFZ w Poznaniu oraz lotniczego pogotowia.
Zobacz także
 • Dlaczego pogotowie nie przyleciało po chłopca?
Komentarze (29)
Rzecznik praw pacjenta wszczęła postępowanie ws. 5-latka z Gostynia
Zaloguj się
 • apendula_niewdziosek

  Oceniono 16 razy 16

  Podobnych przypadków będzie coraz więcej. Słynna ustawa refundacyjna i polityka MZ i NFZ idą w takim kierunku, że lekarze czy pracownicy pogotowia są zmuszeni przede wszystkim dbać o DUPOCHRON, a dopiero w drugiej kolejności pomagać pacjentom. Absurdalne, sprzeczne ze sobą i niewykonalne przepisy, koszmarne kary finansowe za byle bzdurę, powodują że ważniejszy od pacjenta staje się PAPIER, podkładka, zaświadczenie, zezwolenie, decyzja itd. Medycyna defensywna! Oczywiście w tej sprawie okaże się, że wszyscy działali zgodnie z prawem (muszą wszak chronić własne tyłki, a nie ryzykować łamanie prawa) i winnych nie ma... może poza moralną winą tych, którzy takie przepisy ustalili. Ale za to nikt ich nie skaże, a stołków bynajmniej nie stracą. Najwyżej zostaną przesunięci na inne, równie intratne stołki.

 • jkredman

  Oceniono 11 razy 9

  a ja żądam wyjaśnień od rzecznika, dlaczego nie przejrzał i nie zaprotestował przeciwko regulaminom działania Lotniczego Pogotowia Ratunkowego - co to znaczy że helikopter przygotowany technicznie do lądowania w różnych warunkach nie może lądować przed szpitalem [na drodze, na parkingu, na trawniku], idiotyzmy funkcjonują już dłuższy czas a rzecznik spał - czy za to mu płacimy

 • uzdek98

  Oceniono 9 razy 7

  a kiedy "pozal sie Boze" rzeczniczka zajmie sie tysiacami ludzi, ktorym platfusiarnia cofnela finansowanie lekow ratujacych zycie ? ....czy tez im poradzi, zeby poszli do sadu.... no to czekamy jeszcze na protest tego frajera od praw dziecka, ani chybi zostaly naruszone... temat medialny, wiec ministerek karierowicz tez zaraz cos szczeknie...

 • popijajac_piwo

  Oceniono 6 razy 6

  Ile rocznie kosztuje podatnika utrzymanie Krzysi i jej bezużytecznego urzędu? Ile karetek dodatkowo można by wysłać w teren?

 • artur737

  Oceniono 8 razy 6

  Ta pani w istocie jest rzecznikiem rządu a nie pacjenta. Tyle, ze ma oszukanczy i mylący co niektorych tytul.

 • marcin1956

  Oceniono 8 razy 6

  "Zdaniem Kozłowskiej rodzice chłopca powinni zgłosić sprawę do sądu cywilnego." Nawet wskazała, kto powinien być adresatem pozwu: Sejm, Bozia albo ona sama.
  Trzeba być wyjątkowo tępą istotą, żeby nie rozumieć podstaw prawa: pozew musi mieć adresata. Tymczasem jak długo nie wiadomo, kto odpowiada za opóźnienie w transporcie dzieciaka, to takie sugestie pani rzecznik są równoznaczne z dowcipami: "pisz pan skargi na Berdyczów".
  Jakoś wolę, by urzędnik państwowy wysokiego szczebla nie fundował rad w stylu dowcipów ze stuletnią brodą.

 • popijajac_piwo

  Oceniono 5 razy 5

  Sprywatyzować służbę zdrowia. Prywatne karetki będą się bić o pacjentów.

 • rabinpedofil

  Oceniono 5 razy 5

  Rzecznik - typowa biurwa. Nie obchodzi jej brak procedur, brak skoordynowania działań niezależnych od siebie jednostek, które powinno się dokonać na poziomie ministerialonym. Ta pani umie tylko jedno - poradzić założenie sprawy.

  Typowa biurwa z urzędniczym rozumkiem.

 • czupurek49

  Oceniono 7 razy 5

  najpierw debile ustanawiaja durne przepisy a potem placza ze sie je wykonuje tylko w gale rzna nic nie wiedza nic nie widza

Aby ocenić zaloguj się lub zarejestrujX

Najnowsze informacje