300-kilogramowy niewybuch w centrum Warszawy. Znaleziono go w czasie prac przy budowie metra

14.08.2012 11:34
Niewybuch

Niewybuch (Fot. Dariusz Borowicz / Agencja Gazeta)

Saperzy zabezpieczyli, znaleziony podczas prac ziemnych w centrum Warszawy, 300-kilogramowy niewybuch. Obecnie wywożą go na poligon, gdzie zostanie zdetonowany - poinformowała Komenda Stołeczna Policji.
Pochodzącą prawdopodobnie z okresu II wojny światowej bombę lotniczą znaleźli robotnicy pracujący przy przebudowie wodociągów w związku z budową II linii metra. - Z pięciopiętrowego budynku przy ulicy Marszałkowskiej 140 ewakuowano ponad 20 osób - powiedział rzecznik komendanta stołecznego policji asp. Mariusz Mrozek. Na miejscu są także strażacy, dwie karetki pogotowia oraz autobus miejski, do którego wyprowadzono dzieci, osoby starsze i niepełnosprawne.

Policja zabezpieczyła miejsce, w którym znaleziono niewybuch. Cały rejon został odgrodzony taśmami. Akcja służb nie spowodowała jednak większych utrudnień, ponieważ w związku z budową metra ulica Marszałkowska na tym odcinku jest zamknięta dla ruchu.

Na miejscu od kilku godzin pracują saperzy z jednostki z Kazunia, którzy wydobyli ładunek z ziemi i na specjalnej lawecie wywożą go na poligon pod Warszawą, gdzie zostanie zdetonowany. To kolejny niewybuch znaleziony w tej części Warszawy w ostatnich miesiącach. W lutym na budowie metra przy skrzyżowaniu ulic Marszałkowskiej i Świętokrzyskiej wykopano 1,5-tonowy niewybuch znaleziony na budowie metra przy skrzyżowaniu ulic Marszałkowskiej i Świętokrzyskiej. Z okolicznych bloków i biurowców ewakuowano wówczas około 400 osób.

Zobacz także
Komentarze (96)
Zaloguj się
 • fichtel1

  0

  pocisk mozdziezowy niewybuchem o wadze 300kg? To jakas bzdura

 • evroz

  Oceniono 1 raz 1

  kto nam to podłożył?

 • mentor

  Oceniono 2 razy 2

  Pochodzącą prawdopodobnie z okresu II wojny światowej bombę.......Tak wszyscy wiedza o tym jak warszawa byla bombardowana podczas pierwszej...

 • takiezlewiesci

  0

  ot tak wypiaskowac i powiesic w sejmie!

 • 2-julita

  Oceniono 1 raz 1

  takich niewybuchów jest tam bardzo dużo , pamiątka po wojnie
  nich grzebią dalej to wiecej znajdą

 • ja5569

  Oceniono 2 razy 0

  Skad wiadomo, ze 300 kg? Wazyl go ktos? Ja tam bym bal sie nawet dotknac.

 • ja5569

  Oceniono 3 razy 3

  Jaka jest roznica miedzy "niewybuchem" a "niewypalem". Terminu "niewypal" uzywala prasa dawno temu, kiedy bylem dzieckiem. Pozniej przeszli na "niewybuch". Ale czym one sie roznia?

 • arsen44

  Oceniono 6 razy 6

  Wiadomo, czyj jest ten niewypał. Powinno się go odesłać do biura rzeczy znalezionych w Berlinie.

 • mane-tekel-fares

  Oceniono 6 razy 6

  myślę, że niemcy dalej niż pod PASTĘ z drugą nitką metra nie przejdą! tam to się dopiero zacznie blokada

Aby ocenić zaloguj się lub zarejestrujX

Najnowsze informacje