300-kilogramowy niewybuch w centrum Warszawy. Znaleziono go w czasie prac przy budowie metra

14.08.2012 11:34
Niewybuch

Niewybuch (Fot. Dariusz Borowicz / Agencja Gazeta)

Saperzy zabezpieczyli, znaleziony podczas prac ziemnych w centrum Warszawy, 300-kilogramowy niewybuch. Obecnie wywożą go na poligon, gdzie zostanie zdetonowany - poinformowała Komenda Stołeczna Policji.
Pochodzącą prawdopodobnie z okresu II wojny światowej bombę lotniczą znaleźli robotnicy pracujący przy przebudowie wodociągów w związku z budową II linii metra. - Z pięciopiętrowego budynku przy ulicy Marszałkowskiej 140 ewakuowano ponad 20 osób - powiedział rzecznik komendanta stołecznego policji asp. Mariusz Mrozek. Na miejscu są także strażacy, dwie karetki pogotowia oraz autobus miejski, do którego wyprowadzono dzieci, osoby starsze i niepełnosprawne.

Policja zabezpieczyła miejsce, w którym znaleziono niewybuch. Cały rejon został odgrodzony taśmami. Akcja służb nie spowodowała jednak większych utrudnień, ponieważ w związku z budową metra ulica Marszałkowska na tym odcinku jest zamknięta dla ruchu.

Na miejscu od kilku godzin pracują saperzy z jednostki z Kazunia, którzy wydobyli ładunek z ziemi i na specjalnej lawecie wywożą go na poligon pod Warszawą, gdzie zostanie zdetonowany. To kolejny niewybuch znaleziony w tej części Warszawy w ostatnich miesiącach. W lutym na budowie metra przy skrzyżowaniu ulic Marszałkowskiej i Świętokrzyskiej wykopano 1,5-tonowy niewybuch znaleziony na budowie metra przy skrzyżowaniu ulic Marszałkowskiej i Świętokrzyskiej. Z okolicznych bloków i biurowców ewakuowano wówczas około 400 osób.

Zobacz także
Komentarze (96)
300-kilogramowy niewybuch w centrum Warszawy. Znaleziono go w czasie prac przy budowie metra
Zaloguj się
 • mazi.maziasty

  Oceniono 30 razy 24

  Rozumiem, że zdjęcie ilustrujące niewybuch jest jedynie daleko powiązane z tematem... Na zdjęciu jest bowiem widoczny pocisk moździerzowy kalibru najprawdopodobniej 80 mm... A trudno, żeby taki "ogórek" ważył "około 300 kg"...

 • candlekeep

  Oceniono 19 razy 17

  No to zdecydujcie się, Kochani - niewypał, czy nie wybuch. Polecam poczytanie, bo to nie są tożsame pojęcia.
  A swoją drogą - czy stosując postawę analogiczną, jak Związek Wypędzonych, nie powinniśmy domagać się od Niemców odszkodowania za akcję odpowiednich słuzb, za ewakuację i za wstrzymanie prac przy budowie wodociągów?
  No, chyba że się okaże, że to sami Polacy zrzucili tę bombę na Warszawę ;-).

 • galik79

  Oceniono 20 razy 16

  Zapakować i odesłać do nadawcy na koszt odbiorcy,

 • pumpernik

  Oceniono 22 razy 10

  GW może to zdjęcie wykorzystać jeszcze w informacjach na temat Syrii.

 • jdkonrad

  Oceniono 29 razy 9

  czekamy na komentarz znanego jarka, że to wina władz miasta z PO...

 • greensky

  Oceniono 15 razy 9

  Wg "Wielkiego Słownika poprawnej polszczyzny PWN": I. budowniczy m odm. jak przym., lm M. budowniczowie, D. budowniczych (...). Nie potrzebujecie tam w redakcji przypadkiem korektora? Chętnie się podejmę tego zadania za bombową stawkę.

 • jayamez

  Oceniono 12 razy 8

  Może niech odeślą bombkę właścicielom? :)

Aby ocenić zaloguj się lub zarejestrujX

Najnowsze informacje