Chaos w Warszawie: woda wdarła się na budowę stacji II linii metra

14.08.2012 06:11
Budowa II linii metra

Budowa II linii metra (Fot. Mateusz Baj / Agencja Gazeta)

Podczas budowy II linii metra na stację Powiśle wdarła się woda z podziemnego cieku. Warszawiacy muszą się liczyć z utrudnieniami przy dojeździe do pracy. Zamknięte są most Świętokrzyski i tunel na Wisłostradzie, pod Centrum Nauki "Kopernik". - Na szczęście nic nikomu się nie stało - powiedział Radiu TOK FM rzecznik prasowy II linii metra Mateusz Witczyński.
- Natrafiliśmy przy budowie połączenie pomiędzy wschodnią i zachodnią częścią stacji na ciek wodny. Ta woda z piaskiem wylała się do części stacji. Na szczęście nic nikomu się nie stało - powiedział Mateusz Witczyński.

Stacja Powiśle składa się aż z czterech kondygnacji, gdyż linia metra biegnie pod Wisłą. Zalana została najniższa kondygnacja.Ze względów bezpieczeństwa zamknięto dwie trasy przebiegające najbliżej. Policja zorganizowała objazdy. Nie wiadomo, jak długo potrwają utrudnienia.

Autobusy linii 185 od samego rana zostają w obu kierunkach jazdy skierowane na trasę objazdową przebiegającą ulicą Dobrą (tak jak linia 118). Na trasie objazdowej obowiązują wszystkie napotkane przystanki. Funkcjonowanie przystanków Pomnik Syreny 01 oraz 02 zostaje zawieszone. Autobusy linii 102, 162, N13, N14, N63 oraz N64 kierowane są na najbliższe przejezdne ciągi komunikacyjne.

Niestety po skierowaniu ruchu ciężarówek na Pragę tworzą się tam ogromne korki, podaje "Gazeta Stołeczna".

Relacja na żywo z problemów komunikacyjnych w Warszawie po zalaniu stacji metra >>>

Zobacz także
Komentarze (121)
Zaloguj się
 • 3alfa.alfa

  Oceniono 5 razy 1

  Ogrodzić i przerobic na muzeum soctuskizmu

 • flexibleautomation

  Oceniono 16 razy -4

  Dziura w ziemi na koszt calego narodu, Ta nora bedzie zzerac podatki do konca jej istnienia,
  W tym lochu zlegnie sie komuna,- juz sie zalegla,- i bedzie szantazowac=strajkowac w najmniej oczekiwanym momencie,
  Skasowac podatki! Niech sie te podziemia same utrzymuja ze sprzedazy biletow.

 • rosolina

  Oceniono 8 razy 6

  To właśnie m.i. z powodu tych tzw. kurzawek wodnych porzucono plany budowy metra za PRLu. Nawet radzieccy specjaliści nie dali rady temu problemowi, bo pod Moskwą mieli o wiele łatwiejsze warunki geologiczne (skała wapienna).

 • rabinpedofil

  Oceniono 22 razy -2

  Jak dla mnie, to może zalać całą warszafkę. Wisi mi to.

 • jetinajt

  Oceniono 2 razy 0

  Hehe, to kobieta po powrocie do Warszawy będzie chciała pewnie szybko do Krakowa wracać, po tym jak budowlańcy zatopili kawałek budowanego odcinka, przy okazji zmuszając miasto do zamknięcia mostu Świętokrzyskiego i tunelu przy Wisłostradzie ;)

 • robson_robert

  Oceniono 7 razy 5

  Na Pradze korki -
  A kto spieprzył remont, poczynając od projektu, Wybrzeża Helskiego - jeden pas ruchu w kierunku południowym?

 • gronostaj8

  Oceniono 24 razy 14

  czy most dla metra nie wyszedł by taniej niż budowanie tunelu pod Wisłą?
  Wiem że może naiwne pytanie, ale w sumie to z tego co kojarzę to metro wsadza się pod ziemię tylko tam gdzie nie ma innego wyboru.

 • h2s

  Oceniono 27 razy -11

  Szanowni Warszawiacy,
  sami jesteśmy sobie winni, bo jak w złotego cielca wierzyliśmy, że metro uzdrowi komunikację w mieście. Na nasze usprawiedliwienie jest tylko to, że od kilkudziesięciu lat wmawiano nam, że tak właśnie jest. I dotyczy to zarówno czasów sprzed '89, jak i ekip późniejszych dla których sztandarowe hasło brzmiało "Metro dla Warszawy!". Cóż... Prawda jest taka, że o wiele taniej i szybciej poprawilibyśmy swój los, gdyby został wybrany wariant szybkiego tramwaju. Przebudowa torowisk, budowa nowych i stworzenie pod kontem tego środka komunikacji tzw. zielonej fali byłoby o wiele bardziej racjonalne niż z pewnością spektakularne ale bardzo drogie i powolne tworzenie linii kolejki podziemnej. Dla jasności: nie jestem ekspertem w dziedzinie rozwiązań transportowych w mieście ale znam osoby, które brały udział w latach 90-tych w rozmowach, które doprowadziły do obecnej sytuacji. A powyższa opinia nie powstała dzisiaj ale w połowie ostatniej dekady minionego wieku.

Aby ocenić zaloguj się lub zarejestrujX

Najnowsze informacje